صرافی کوینکده
بیوگرافی

جد مک کالب Jed McCaleb کیست ؟ | مخترع ریپل و استلار

بیوگرافی جد مک کالب (Jed McCaleb):

جد مک کالب در سال 1975 در آمریکا متولد شده است او در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل پرداخت ولی سرانجام درس را رها کرد و به نیویورک آمد.جد مک کالب (jed McCaleb) از برنامه نویسان و کار آفرینان آمریکایی محسوب میشود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

او در سن 25 سالگی شبکه ی اشتراک فایل نظیر به نظیر (edonkey) را تاسیس کرد و بعد از مدتی به ارز های دیجیتالی علاقه مند شد و در این زمینه سرمایه گذاری کرد و اولین سرمایه گذاری خود را در صرافی ام تی گاکس (MTGox) انجام داد.

او در سال 2011 ریپل (Ripple) را تاسیس کرد البته ابتدا نام اوپن کوین را داشت ولی بعد از مدتی به ریپل تغییر نام داد , که ساختار استخراج متفاوتی از بیت کوین دارد و مدیر فنی این شرکت بود.

او پس از ترک ریپل به دلیل اختلاف نظر با چند تن از توسعه دهندگان این رمز ارز ,به توسعه ارز دیجیتالی دیگری پرداخت و از بنیان گذاران ارز دیجیتال استلار (Stellar) میباشد که در سال 2014 این رمز ارز را معرفی کردند و به عنوان مدیر ارشد فناورری استلار مشغول به کار در آن جا شد.ارز دیجیتال استلار غیر متمرکز است و مثل ریپل روی بلاکچین فعالیت نمیکند دقیقا برعکس بیت کوین میباشد و لازم به ذکر است که قابل استخراج هم نیست ولی حسن آن سرعت بالا و کارمزد کم میباشد.

نیویورک تایمز گزارش کرده است که جد مک کالب میلیونر بود ولی با تاسیس کردن  ریپل واستلار میلیاردر شد همچنین به گزارش این مجله مک کالب را یکی از 10 نفری معرفی کرد که در سال 2018 انقلاب زنجیره را رهبری کردند و در حال حاضر یکی از ثروتمندان در فضای ارز دیجیتالی میباشد.در سال 2018 طبق گزارشی ارزش مالکیت ریپل مک کالب 20 میلیارد دلار تخمین زده شد که با این ثروت وی در جایگاه چهلم لیست ثرمتمندان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  استفن پیر Stephen Pair کیست ؟ | مدیر عامل شرکت بیت پی BitPay

عملکرد جد مک کالب (Jed McCaleb):

یکی از تغییرات مهم در جهت توسعه ی شبکه ی استلار در سال 2019  انجام شد این تغییر به خاطر اختلال بوجود آمده در این شبکه به مدت یک ساعت به صورت آفلاین در آمد که این برای قرار دادن ایمنی در شبکه طراحی شده بود و این ایمنی بدین صورت کار میکند که وقتی شبکه ی استلار در معرض حمله یا تخریب قرار بگیرد به طور خودکار شبکه خاموش میگردد و به منظور مقاومت بیشتر شبکه در مقابل خطرات است.

مک کالب در سال 2018 به عنوان اهدا کننده ی جدید گروه تحقیقاتی هوش مصنوعی اعلام شد او با اهدای 50000 دلار به این انستیتوی تحقیقاتی به این تیم تحقیقاتی کمک بزرگی کرد.مک کالب برای توسعه ی شبکه ی استلار 2 میلیون توکن استلار را در بین کاربران کی بیس (یک شبکه ی پیام رسان است) به صورت رایگان توزیع کرد اما چندی بعد نصفی از این توکن ها را سوزاند و به کاربران اعلام کرد که به منظور گسترش این شبکه این کار را انجام داده و به زودی برنامه ی بهتری به مردم معرفی خواهد کرد.

تیم جد مک کالب با قدرت و تمرکز در حال تلاش برای توسعه دادن این شبکه هستند و تمام توان خود را به کار میگیرند تا در رقابت با ارز های دیجیتال دیگر عقب نمانند.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fNKD8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا