اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آرامش قبل از طوفان؟ پیش بینی قیمت20 هزار دلار بیت کوین در 3 ماه توسط یک تحلیلگر!

salamcrypto

موهیت سوروت می گوید اگر بیت کوین ، رنج فعلی را بشکند می تواند در مدت سه ماه به بالاترین حد خود برسد.

قیمت بیت کوین (BTC) طی چند ماه در محدوده فشرده شده است.  موهیت سوروت شریک موسس Bitazu Capital ،  می گوید اگر این ارز دیجیتال برتر با موفقیت شکسته شود ،یک رکورد قیمت  بالا برای آن قریب الوقوع است. از ژوئیه سال 2020 ، بیت کوین بین 10200 تا 11800 دلار در دامنه 15٪ نوسان بوده است که یک نوسان ملایم را برای مدت طولانی به استثنای برخی موارد کوتاه افزایش ناپایداری بوده است.  طبق الگوی رفتاری قیمت بیت کوین، هنگامی که بیت کوین برای مدت طولانی در محدوده محدود قیمت ثابت می ماند ، معمولاً یک حرکت عمده قیمت رخ می دهد. اینکه آیا شکست در کوتاه مدت اتفاق می افتد یا خیر ، هنوز قطعیتی ندارد. اما اگر این اتفاق بیفتد ، سوروت می گوید سه ماه طول می کشد تا بیت کوین به 20،000 دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین

چرا  سه ماه بعد از شکست رنج فعلی ،بیت کوین به 20 هزار دلار می رسد؟

بر اساس چرخه های قیمت قبلی ، بیت کوین تمایل دارد که پس از ایجاد یک دوره رکود به سرعت حرکت کند. از اول ماه مه تا 20 ژوئیه ، بیت کوین بین 8،800 تا 9800 دلار بود و در حدود 9،100 دلار تثبیت شد. پس از دو ماه ادغام ، 12 روز طول کشید تا بیت کوین با 32٪ افزایش به 12123 دلار در بایننس معامله شود. با توجه به تمایل بیت کوین به دیدن جهش های بزرگ  در نوسانات پس از دوره های راکت طولانی مدت ، سوروت گفت:  ” این آرامش قبل از طوفان است . اگر برای مثال  BTC $ امروز شکسته شود ، احتمالاً طی 3 ماه به 20 هزار  دلار می رسد. “

هنگامی که در مورد استدلال سه ماهه از وی سوال  شد ، سوروت گفت که این دلیل بر اساس مشاهده روند نوسانهاست. به گفته سوروت ، افزایش قیمت به 20 هزار دلار حتی ممکن است زودتر از سه ماه اتفاق بیفتد. وی خاطرنشان کرد:

بر اساس مشاهدات ممکن است این اتفاق  زودتر از سه ماه  باشد. ” یک متغیر مهم برای مشخص کردن ، کاهش نرخ سود آتی در مقایسه با بازارهای قبلی صعودی  است. به ویژه پس از اتهامات کمیسیون تجارت کالاهای آینده و معاملات آتی ایالات متحده یا CFTC علیه BitMEX ، نرخ سود عمومی آتی به طور کلی کاهش یافته است. این اتفاق می تواند برخلاف روند های صعودی  گذشته ، به یک روند صعودی با ثبات تر و تدریجی برای بیت کوین منجر شود.

بیشتر بخوانید:  حمله جدید سازمان بورس آمریکا به دارندگان XRP

نمودار قیمت بیت کوین


عواملی که می توانند حرکت BTC را در سه ماهه چهارم  و در کل سال 2021 تقویت کنند.

افزایش اخیر بر اساس تقاضای نهادی باعث وجود روند صعودی بیت کوین است که  تا سال 2021 ادامه دارد . در 17 اکتبر ، مدیر عامل Grayscale ، باری سیلبرت گفت که این شرکت دارایی های تحت مدیریت را با بالاترین رقم 6.4 میلیارد دلار به دست آورد. سیلبرت تأکید کرد که شرکت شاهد “ورودی های بزرگ در این هفته” است. موسساتی که بیت کوین را خریداری کرده اند ، مانند Square و MicroStrategy ، اظهار داشتند که بیت کوین را به عنوان یک دارایی بالقوه خزانه داری تصور می کنند. این می تواند به این معنی باشد که بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی قصد فروش بیت کوین در آینده نزدیک را ندارند و فقط آن را  جمع می کنند.

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین علی رغم اخبار مثبت در مورد ورودی های نهادی ، در طول ماه اکتبر نسبتاً راکد بود. اما سازنده سهام برای  جریان (S2F)، PlanB، گفت که بازده نامتقارن احتمالاً با گذشت زمان اتفاق می افتد. او بیان کرد: “چرا قیمت  بیت کوین با این همه خرید نهادی بالا نمی رود؟ چه کسی می فروشد؟ قیمت بیت کوین دقیقاً همان جایی است که باید باشد ، با قیمتی بالاتر از 10 هزار دلار ، ما منتظر آن لحظه هستیم  … فقط صبر کنید! “

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا