اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خرید بیت کوین توسط بانک مرکزی فرانسه

salamcrypto

در حالی که وال استریت در حال شیرجه زدن به سمت بیت کوین است، بانک های مرکزی سرتاسر جهان مرتباً ارز های دیجیتال را مسخره می‌کنند و یک سیاستمدار فرانسوی در تلاش برای تغییر آن است.
ژان میشل میس عضو شورای ملی ( مجلس عوام پارلمان فرانسه ) طوماری را امضا کرده و به مجلس سنای فرانسه فرستاده که در آن اجازه خرید بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال به بانک مرکزی داده می‌شود.این عریضه در ابتدا توسط مدیرعامل شرکت  Ark Ecosystem آقای فرانسوا-خاویر تورنس در اوایل ماه جاری ارائه شد.
در این نامه آنها از مایکرو استراتژی و تسلا به عنوان شرکت هایی که مبالغ عظیمی در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند نام برد و علاوه بر آن به برنامه های شهردار میامی برای سرمایه گذاری بالقوه ذخایر خزانه خود در این ارز دیجیتال و تصویب قوانینی برای دنیای کریپتو در این ایالت اشاره کرد.
“فرانسه باید یک استراتژی در این زمینه اتخاذ کند و سپس قوانینی را تصویب و آنها را اعمال کند. بنابراین من پیشنهاد می‌کنم که ابتدا کد های پولی و مالی را به روز کنید تا بانک مرکزی فرانسه توانایی خرید و فروش و نگهداری بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده را با صلاح خودش و کارشناسان داشته باشد.”
در حال حاضر آنها فقط 293 مورد از ده هزار امضای مورد نیاز برای بردن این نامه و بحث در مورد آن در صحن مجلس سنای فرانسه را جمع کرده اند.
میس دارای جاه طلبی های بزرگی برای تبدیل فرانسه به یک کشور مناسب برای ارز های دیجیتال است. وی یکی از بنیان گذاران فدراسیون حرفه ای بلاکچین فرانسه (FFPB) است که هدف آن جمع کردن شرکت ها، دانشگاه ها و مقامات محلی است.
با توجه به اینکه فرانسه از اینکه کشور کریپتو-دوستی باشد بسیار دور است، این هدف که بانک مرکزی فرانسه بیت کوین خرید و فروش کند بسیار دور از ذهن است. در ماه دسامبر وزرای فرانسوی برای جلوگیری از فعالیت های مالی غیرقانونی ممنوعیت حساب رمزنگاری ناشناس را وضع کردند.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  ایلان ماسک به هیچ عنوان بیت کوین خود را به فروش نمی‌رساند

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا