اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین به 50 هزار دلار می رسد

salamcrypto

طبق گفته مایک مک گلوون ، استراتژیست ارشد بلومبرگ ، بیت کوین با افزایش ورود سرمایه گذاران از طلا به دارایی دیجیتال ، به سمت 50،000 دلار ادامه خواهد داد.

وی تا سال 2024 معتقد است که نوسانات آن حتی می تواند به سطح طلا نیز برسد و یا قیمت را بسیار بیشتر کند.

در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد ، مک گلون توضیح داد که بیت کوین حمایت قاطعانه خود را با 30000 دلار نشان داد و با توجه به “افزایش پذیرش موسساتی و پتانسیل تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره جهانی” می تواند قیمت آن به 50،000 دلار یا بالاتر برسد.

در این خبر شواهدی از انتقال وجوه از طلا به بیت کوین ذکر شده است که جریان های تسریع پذیر به بیت کوین تراست ( GBTC ) و کاهش کل دارایی های شناخته شده ETF طلا را برجسته می کند. شرکت سرمایه گذاری صندوق GBTC خود را از 1٪ به 10٪ از ” 210 میلیارد دلار ETF طلا ” در سال 2020 افزایش داده است.

وی اظهار داشت: “در دنیایی كه دیجیتال می شود ، انتظار می رود كه سرمایه بیشتری به سمت بیت کوین از سمت فلزات گرانبها منتقل شود.”مک گلوون معتقد است که سرمایه گذاری تا 5 درصد از دارایی در بیت کوین به یک تصمیم عاقلانه تبدیل می شود:” اگر مشکل بزرگی در فناوری وجود نداشته باشد ، اگر رمزگذار به دارایی ایی اندوخته تبدیل شود ، سرمایه گذاران طلا در معرض خطر هستند.”

بیشتر بخوانید:  نکات کلیدی از آخرین کنفرانس ریپل و سازمان بورس آمریکا

استراتژیست در گذشته توضیح داد که افزایش نوسانات بازار سهام به خوبی برای طلا و بیت کوین پیش بینی شده است ، با یک سرمایه گذاری ترکیبی از بیت کوین و طلا در مقایسه با S&P 500 (35٪)  نرخ نوسان 260 روزه پایین تری (30٪) نشان می دهد.

علی رغم این ، مک گلوون معتقد است که بیت کوین این پتانسیل دارد که سطح مقاومت آن به 100 برابر سطح مقاومت طلا برسد. سطح مقاومت فعلی بیت کوین (40000 دلار) 22 برابر طلا (1800 دلار) است.در روند صعودی در سال 2017 ، نسبت قیمت بیت کوین به طلا در عرض چند ماه از 1 برابر به 15 برابر افزایش یافت.

وی گفت بیت کوین به دلیل عرضه ثابت می تواند حتی از نوسانات بیشتری نسبت به طلا برخوردار باشد.مک گلوون همچنین با اشاره به اتریوم ادعا كرد كه سطح مقاومت 1000 دلار را به سطح حمایتی تبدیل می كند كه احتمال شکستن آن بعید است. او روند خود را به Q1  سال 2017 تشبیه کرد که در آن از 10 دلار به بالای 40 دلار رسیده بود و در نه ماه بعد به بیش از 1000 دلار رسید.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا