اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ادامه روند نزولی سختی شبکه بیت کوین

salamcrypto

سختی شبکه بیت کوین برای چهارمین دفعه متوالی دچار کاهش شد و بنا به داده های ارائه شده از سوی BTC.COM این بار نیز سختی شبکه بیت کوین 4.8 درصد کاهش یافته و به 13.7 ترا هش رسیده که این مقدار پایین ترین سطح از ژوئن 2020 تاکنون است.

هر زمانی که هش ریت یا سختی شبکه بیت کوین دچار افت شدید می‌شود این بدان معناست که استخراج کنندگان بیت کوین ریگ های ماینینگ خود را به طور دسته جمعی خاموش کرده‌اند و سختی شبکه زیاد نیز بدان معناست که سرعت تولید بلاک های جدید به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و از این رو آسان تر کردن استخراج کوین های جدید برای سالم نگه داشتن این شبکه ضروری است.

شایان ذکر است که بدانید این طولانی ترین روند منفی سختی شبکه بیت کوین در کل تاریخ این رمز ارز است.

در تاریخ 3 ژوئن در میان فشار های بی سابقه چین در دنیای ارز های دیجیتال، سختی شبکه بیت کوین با کاهش 27.94 درصدی مواجه شده است.

تعداد زیادی از استان های چین از جمله سین کیانگ و سیچوان، به ماینر های بیت کوین دستور دادند که ریگ های ماینینگ خود را خاموش کرده و آخرین استانی که این دستور را صادر کرد استان آنهویی چین بود.

صرافی ایرانی کارت

بنا به تحقیقات دانشگاه کمبریج، سهم چین حتی قبل از این خاموشی ها در استخراج بیت کوین به زیر 50 درصد رسیده بود.

بیشتر بخوانید:  ادوارد اسنودن: بودجه پیشنهادی 6 میلیارد دلاری بایدن برای بیت کوین خوب است

بنظر می‌رسد که ماینر های چینی کم کم با مهاجرت به کشور های دوستدار ارز های دیجیتال همچون قزاقستان و ایران و راه اندازی ریگ های ماینینگ خود سختی شبکه پادشاه ارز های دیجیتال را افزایش خواهند داد.

انتظار می‌رود که طی دو هفته آینده سختی شبکه بیت کوین با افزایش کمی مواجه شود و حتی رقم های پایین نیز برای شروع بسیار خوب هستند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا