صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اکوسیستم پالیگان از SNARK Plonky2 رونمایی کرد

اکوسیستم پالیگان از SNARK Plonky2 رونمایی کرد

به گزارش زوم ارز، توسعه دهندگان شبکه پالیگان از سریع ترین فناوری مقیاس بندی ZK جهان یعنی Polnky2 رونمایی کردند و این بخشی از مأموریت Polygon Zero است تا این شبکه را به یک اکوسیستم که یک میلیارد کاربر دارد تبدیل کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به اعلامیه رسمی، پلانکی 2 یک SNARK است که بطور بومی با اتریوم نیز سازگار است و بطرز شگفت انگیزی، 100 برابر سریعتر از جایگزین‌های موجود است و این اطلاعیه در ادامه می‌افزاید:
پلانکی2 ترکیبی از PLONK و FRI است که جزو بهترین SNARK های موجود است و تراکنش‌ها در آن به سرعت انجام می‌شوند و از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است و هزینه راستی آزمایی پایینی دارد.

یکی از بزرگترین نقاط قوت پلتفرم های ZK، بازگشت است و این بدان معناست که به یک SNARK اجازه می‌دهد تا SNARK های دیگر را تأیید کند و این موضوع حتی منجر به این می‌شود که عملکرد شبکه سریعتر نیز بشود و جدای سریع‌تر بودن، فرآیند بازگشتی کمتر به منابع متصل است و در مجموع غیرمتمرکزتر است.

اثبات بازگشتی به کاهش قابل توجه زمان اثبات کمک می‌کند و بنابراین برای مقیاس پذیری بلاکچین بسیار حیاتی است.

همانطور که در اعلامیه پالیگان نیز آمده بود، فناوری مقیاس پذیری پلانکی2 کاملاً با بلاکچین اتریوم سازگار است و این به روزرسانی به پالیگان کمک می‌کند تا از تنها یک ارائه دهنده مقیاس پذیری، برای اتریوم نیز خط و نشان بکشد و بیش از گذشته آنرا تهدید کند.

بیشتر بخوانید:  جا به جایی حجم بزرگی از XRP

همانطور که در خبر دیگری برای شما عزیزان زوم ارز گزارش دادیم، شبکه پالیگان در سه ماهه اول سال به روزرسانی هرمز را نیز بر روی شبکه اصلی خود اجرا خواهد کرد.

نظر شما همراهان زوم ارز نسبت به فعالیت توسعه دهندگان این شبکه چیست؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  CoinGape


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا