زوم ارز پدیا

بیت کوین بخریم یا طلا ؟ آیا بیت کوین سودش از طلا بالاتر است ؟

در این دوره از زمان همه افراد می خواهند به سراغ یک سرمایه گذاری خوب بروند. تا بتوانند بعد از مدت زمانی مشخص سود خوبی را برداشت کنند . زمان نشان داده که سرمایه گذاری در طلا ، یک نوع سرمایه گذاری سود آور می باشد ، اما آیا سرمایه گذاری در بیت کوین و دیگر رمز ارز ها نیز مانند طلا است ؟ و یا سوال دیگر اینکه سرمایه گذاری در طلا سود بیشتری به شما می دهد یا سرمایه گذاری در بیت کوین؟ در مقاله بیت کوین بخریم یا طلا ؟ می خواهیم شما را با این سرمایه گذاری ها آشنا کنیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بیت کوین بخریم یا طلا ؟

برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا بیت کوین بخریم؟ سود کدام بیشتر است؟ طلا یک فلز گرانبها است یک دارایی قابل لمس و حمل و نقل است که می‌توان آن را به صورت ناشناس معامله کرد . بیت کوین ارز دیجیتالی است که از سال ۲۰۰۹وارد عرصه بازار مالی شده و توسط ماینر ها استخراج می شود.

قوانینی که بیت کوین دارد مانند قوانینی است که سالهای خیلی دور برای طلا بوده است طلا نیز یک پشتوانه امن از قدیم الایام بوده که دوباره با پشتیبانی بیت کوین وارد بازار شده و رونق بیشتری به خود گرفته است.

کوین کده

بیت کوین بخریم یا طلا ؟ با توجه به وضعیت مالی و کاهش میزان مبادلات برخی شرکت‌ ها بسیاری از سرمایه‌ گذاران برای دور شدن از خطر کاهش احتمالی دلار دنبال یک ذخیره ارزشمند هستند که در گذر زمان قابل بازیابی باشد و قابلیت خرید و فروش را دارا باشد سرمایه‌گذاران محافظه کار بیشتر طلا می خرند و بعضی هم بیت کوین می‌خرند و بعضی از هر دو را برای سرمایه گذاری انتخاب مب کنند. هم بیت کوین می‌خرند و هم طلا می خرند. طلا و بیت کوین ویژگی‌های مشترکی دارد هیچ کدام درآمد ماهیانه برای صاحبانش فراهم نمی‌کند.


تفاوت بیت کوین و طلا

طلا دارای ویژگی های منحصر به فردی است و ذخیره ارزش بالاتری نسبت به فلزات دیگر داشته است. با دوام ، کمیاب ، زیبا ، دارای انعطاف بسیار بالاست. طلا یک دارایی نقدی به حساب می‌آید که ملموس است و قابل حمل و انتقال حمل و نقل می باشد همانطور که طلا ممکن است سرقت شود بیت کوین نیز سارقان و هکران دیجیتالی خود را دارد که هر روز با ترفند جدید قصد هک کردن کیف پول بیت کوین افراد را دارند.
بیتکوین بهتر است ؟ یا طلا بهتر است ؟

بیشتر بخوانید:  10 پلتفرم برتر برای وام دهی ارزهای دیجیتال در 2020

آیا سرمایه گذاری در بیت کوین رو به افزایش است؟

سرمایه‌گذاران با توجه به غیرمتمرکز بودن بیت کوین و انتقال آسان آن به عنوان یک پشتوانه امن توجه ویژه‌ای داشته اند و هر روز به تعداد طرفداران و سرمایه‌گذاران بیت کوین اضافه می‌شود به طوری که گفتند هر دقیقه ۱۰ نفر در حساب جدیدشان بیت کوین می‌ریزند و هر ۱۰ دقیقه ۱۰ انتقال انجام می‌شود.

بیت کوین بخریم یا طلا - سود کدام یک بیشتر است؟
بیت کوین بخریم یا طلا ؟سود کدام بیشتر است؟

کدامیک بهتر است بیت کوین یا طلا ؟

بیت کوین ۱۰ برابر بهتر از طلا است این صحبت یک کارشناس اقتصادی است از نظر او معاملات بیت کوین در حال افزایش است و این موجب رونق بازار ارز دیجیتال و بیت کوین است. سرمایه‌ گذار پروژه گلکسی در مصاحبه اش با خبرگزاری بلومبرگ گفته که: احتمال افزایش قیمت بیت کوین ها در چند سال پیش رو بسیار زیاد است و احتمال دارد قیمت این ارز دیجیتال به چندین برابر الان برسد و به همین دلیل سرمایه گذاری روی بیت کوین خیلی بهتراز سرمایه گذاری در حوزه طلا است. او در ادامه افزود: “در حال حاضر تجارت واقعی یعنی اینکه بخرید و نگه دارید چرا که افزایش قیمت بیت کوین ها در راه است.”

از آن طرف سرعت خرید طلا توسط بانک های مرکزی افزایش چشمگیری داشته و این نشانه استفاده در معاملات بین کشورها در سال‌های آینده است. حال اگر بانک‌ها در حال خرید طلا هستند و آن را سرمایه امن می دانند چرا افراد عادی از آنها پیروی نکنند؟ و روش دیگری اعمال کند .به نظر بعضی نظریه‌ پردازان اگر بیت کوین نتواند جای طلا را به عنوان یک ذخیره امن و با ارزش بگیرد رفته‌ رفته از ارزش آن کم خواهد شد و باید این ریسک را در مورد قیمت‌ بیت‌ کوین پذیرفت.


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

  1. آیا خرید طلا با توجه به کاهش قیمت آن و خرید بیت کوین با توجه به روند قیمتی بالا قابل توجه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا