اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نام اعلام شده از سوی چارلز هاسکیسنون برای قراداد های هوشمند

نام اعلام شده از سوی چارلز هاسکیسنون برای قراداد های هوشمند

به گزارش زوم ارز، مدیرعامل شرکت IOG اخیراً در توییتی نوشت که اصطلاح قرارداد هوشمند در مورد ارز دیجیتال کاردانو در واقع یک نام اشتباه است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در عوض او پیشنهاد می‌کند که جامعه باید از این هاردفورک جدید کاردانو به عنوان اعتبارسنج های برنامه پذیر یاد کند.

این نادرستی معنایی در ابتدا از سوی ماتیاس بنکورت که یکی از توسعه دهندگان IOG است مطرح شد و او در تاپیک خود مدعی این شد که قابلیت های برنامه نویسی کاردانو به دلیل مدل تراکنش eUTXO با بلاکچین های رقیب یعنی اتریوم و سولانا تفاوت فاحشی دارد و بنابراین نمی‌توان در واقع قرارداد های هوشمند را بر روی کاردانو مستقر کرد و وی در این خصوص افزود:

کوین کده

برخلاف الگورند، سولانا و اتریوم چیزی به نام استقرار قرارداد هوشمند بر روی کاردانو وجود ندارد و در عوض اعتبارسنج ها قبل از استفاده به طور ضمنی توسط هش ها ذکر می‌شوند و پس از فعال شدن افشا می‌شوند.

بنکورت در ادامه توضیح داد که جامعه تمایل دارد تا اعتبارسنجان و قرارداد های هوشمند را باهم مخلوط کند.

با این حال او اذعان می‌کند که استفاده از اصطلاحات دیگر مانند اعتبارسنج های زنجیره ای از دیدگاه بازاریابی چالش برانگیز خواهد بود:

بیشتر بخوانید:  دوج کوین VS بیت کوین

در پایان باید بگویم که “قرارداد های هوشمند” یک عبارت مبهم بنظر می‌رسد و بلکه ترجیح می‌دهم از اصطلاحات خاص تری مانند اعتبارسنج زنجیره ای استفاده کنم و من فکر می‌کنم این برای بازاریابی سخت است.

هاردفورک مورد انتظار کاردانو با نام آلونزو در روز 12 سپتامبر پس و بحث و جدل فراوان روانه بازار شد و طی فقط 24 ساعت 100 قرارداد هوشمند بر روی این شبکه راه اندازی شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا