اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

به گزارش زوم ارز، یک نهاد قانون‌گذار آفریقایی، کمیسیون بانکداری آفریقای مرکزی، به اعضای یک توده‌ی اقتصادی منطقه‌ای، شامل جمهوری آفریقای مرکزی، یادآوری کرده است که ممنوعیت این نهاد بر ارزهای دیجیتال هنوز پا بر جا است. آخرین هشدار این نهاد، به دنبال تصمیم اخیر CAR جهت پذیرش بیت کوین به عنوان ارز مرجع کشور، داده شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به گزارش رویترز، COBAC، نهاد قانون‌گذاری حوزه‌ی بانکداری در CEMAC، باور دارد که این ممنوعیت موجب اطمینان یافتن از پایداری مالی خواهد شد. در بیانیه‌ای، که پس از جلسه‌ای ویژه از سوی این نهاد در روز 6 می اعلام شد، این نهاد گفت که آن‌ها اقداماتی در جهت شناسایی و گزارش تراکنش‌های مرتبط با رمز ارز نیز اتخاذ خواهند کرد.

پیش از جدیدترین هشدار از سوی این قانون‌گذار منطقه، بانک کشورهای آفریقای مرکزی به CAR گفته بود که از تصمیم خود برای تبدیل بیت کوین به ارز رسمی دست بکشد. این بانک مرکزی منطقه‌ای گفت که به جای پذیرش رمز ارز،  CAR باید بر بنا گذاری سیاست‌های پولی CEMAC، که بنا به گفته‌ی این بانک، موجب کاهش فقر بومی می‌شود، تمرکز کند.

کوین کده

در همین حال، این گزارش نقل قولی از سخنگوی دولت CAR، سرج قیسلین دیجوریه، دارد. در این نقل قول، وی اصرار داشت COBAC هنوز، به طور رسمی، به این کشور پیرامون ممنوعیت‌های تمدید شده‌ بر رمز ارز اطلاع نداده است. دیجوریه گفت دولت وی، زمانی که اسناد COBAC را دریافت کند، پاسخی را آماده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  استقبال استیبل کوین ها از بیت کوین

هرچند، این سخنگو اذعان داشت که نهادهای خارجی نمی‌توانند دولت وی را مجبور به تغییر موضع خود کنند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: News.Bitcoin


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا