اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رشد قیمت سهام کوین بیس

از آنجایی که کوین بیس پنجشنبه پرونده سهام جدید خود را برای سازمان بورس آمریکا ارسال کرد، قیمت این سهام پیش از انتشار در حال افزایش است.
قیمت سهام صرافی دیجیتال کوین بیس قبل از عرضه اولیه و پس از انتشار پرونده در سازمان بورس در روز پنجشنبه در بازار های خصوصی افزایش یافته است.این سهام که تحت عنوان CBSE معامله می‌شود، در زمان نوشتن این مقاله 2.41 درصد افزایش داشته و در پتلفرم معاملات مشتقات ارز دیجیتال FTX با 395 دلار معامله می‌شود.
حدود یک ماه پیش، ارزش یک سهم فقط 272 دلار بود، بنابراین قیمت در ماه گذشته 45 درصد افزایش یافته است.بر اساس اطلاعات FTX، در شبانه روز گذشته فقط 71628 دلار CBSE معامله شده است.FTX یک پلتفرم تجارت رمزنگاری شده ست که توسط میلیاردری به نام Sam Fried راه اندازی شده است.
این پلفترم به مردم اجازه می‌دهد که قبل از اینکه سهام بصورت عمومی در Nasdaq عرضه شود، آنها سهام کوین بیس را در آنجا خریداری کنند. برای این کار، یک بازار قرارداد های آتی پیش ثبت نام شده است. سهام کوین بیس طی هفته های آینده در  Nasdaq آغاز به کار می‌کند.
در حال حاضر بازار ثانویه نیز برای سهام کوین بیس در بازار خصوصی Nasdaq وجود دارد و این بدان معناست که کسانی که ویژه هستند مانند کارمندان صرافی کوین بیس، می‌توانند این سهام را قبل از عرضه عمومی معامله کنند.
در حال حاضر مشخص نیست که این سهام های خصوصی را با چه قیمتی می‌توان خرید. وبسایت Decrypt از Nasdaq این اطلاعات را درخواست کرد اما تا زمان نوشتن این مقاله، پاسخی را از آنها دریافت نکرد.The Block هفته گذشته گزارش داد که ارزش کل این سهام 100.3 میلیارد دلار است.
پس از انتشار خبر عرضه سهام صرافی کوین بیس، هیاهوی زیادی در بازار ایجاد شد و باعث افزایش قیمت حدوداً 1500 دلار بیت کوین شد.
این سند که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شد، نشان داد که صرافی کوین بیس در سال گذشته بیش ازز 1.2 میلیارد دلار گردش مالی داشته که 322 میلیون دلار از آن به لطف بیت کوین سود بوده است. با توجه به اینکه این شرکت یک سال قبل ضرری 30 میلیون دلاری داشته است، این رقم خوب بنظر می‌رسد.
منبع: decrypt

بیشتر بخوانید:  مدیر عامل شرکت Fidelity نگهداری بیت کوین را موفقیتی باور نکردنی می داند.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا