اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

CZ : اتریوم برای ثروتمندان است اما به زودی آنها فقیر خواهند شد!

بازیگران بزرگ دنیای ارز دیجیتال یا همان نهنگ ها مدام در حال خرید و فروش بیت کوین خود هستند. آنها در حال بررسی استراتژی های مختلف زیر بیت کوین در حال محکم کردن جایگاه خود زیر 58 هزار دلار است.
پس از نوسان شدید قیمت در هفته گذشته که شاهد اصلاح قیمت بیت کوین از اوج قیمت خود بودیم، معامله گران و تحلیلگران اکنون چشم به راه بازیگران و سرمایه گذاران اصلی هستند تا اقدامات بعدی بیت کوین را ارزیابی کنند و تا این لحظه واکنش ها متفاوت بوده است.
داده های شرکت تحلیلی گلس نود نشان می‌دهد که این تعداد نهنگ های بیت کوین ( کسانی که هزار الی ده هزار بیت کوین در اختیار دارند) فقط در آپریل 2020 که یک روند صعودی شدید را استارت زدند دیده شده است، اتفاقی که در آپریل سال 2020 رخ داد را گلس نود پایان فصل تخم ریزی نهنگ ها می‌نامد.
وبلاگ گلس نود خاطرنشان کرد که بخش قابل توجهی از کاهش قیمت ممکن است مربوط به بازسازی کیف پول های سخت افزاری باشد. در حقیقت اگر برخی از دلایل افت قیمت مربوط به فروش باشد یک احتمال وجود دارد که نشان دهنده حرکت صعودی بیت کوین بخاطر خریداری نهنگ ها در این بازار است. در نتیجه بردن انگشت اتهام به سوی نهنگ ها بخاطر کاهش قیمت بیت کوین شاید کار درستی نباشد.در همین حال خروجی های ماینر ها چشم اندازی صعود قیمت را نشان می‌دهد.
روز جمعه موسکوسکی مدیرعامل شرکت Moskovski Capital در توئیتی نوشت که ماینر ها در حال جمع آوری و پس انداز بیت کوین های خود هستند.
“ماینر ها فروش بیت کوین خود را متوقف کرده و شروع به جمع آوری بیت کوین کرده اند. دیروز اولین روز از 27 دسامبر 2020 بود که ماینر ها بیت کوین کمتری نسبت به تولید فروختند.ماینر ها به مدت دو ماه بیت کوین بیشتر از تولید خود می‌فروختند.”
به همین ترتیب به نظر می‌رسد خبر های خوبی در رابطه با خرید بیت کوین توسط موسسه ها وجود دارد. کی یانگ جو مدیرعامل کریپتو کوانت خاطرنشان کرد که مقدار بیت کوین موجود در صرافی ها در حال کاهش است، وی معتقد است که این کاهش بخاطر تقاضای موسسه ها برای این ارز دیجیتال است.
با این حال برخی تحقیقات نشان می‌دهند که آنطور که تصور می‌شود خرید بیت کوین توسط موسسه ها نمی‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. علاوه بر این شاخص ها نشان می‌دهند که هیجان فروش در خرده فروشی ها آغاز شده است. شاید این افت قیمت بیت کوین موقتی باشد و وقتی FOMO آغاز بکار کرد قیمت این ارز دیجیتال را افزایش دهد.
منبع: Cointelegraph

بیشتر بخوانید:  نقش محوری بانک های مرکزی در ارز دیجیتال

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا