اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

لایحه ی قانونی‌سازی کریپتو وارد مجلس سنای برزیل شد

لایحه ی قانونی‌سازی کریپتو وارد مجلس سنای برزیل شد

به گزارش زوم ارز، مجلس سنای برزیل در شرف رای دهی به لایحه ای است که می‌تواند برزیل را به بزرگترین کشور آمریکای جنوبی با وجود قوانین کریپتو تبدیل کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در روز 22 فوریه، این لایحه به اتفاق آرای اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس سنا پیشنهاد شد، که می‌تواند احتمال دریافت رای موافق در صحن سنا را افزایش دهد. این لایحه هنگامی که از هر دوی مجلس سنا و مجلس نمایندگان رای موافق بگیرد، به جیر بولسونارو، رییس جمهور این کشور، برای تبدیل شدن به قانون ارسال خواهد شد.

در این لایحه آمده است که دستورالعمل هایی را برای شرایط خدمات دارایی مجازی فراهم خواهد آورد. در روز 22 فوریه، سناتور برزیل گفت که امیدوار است این لایحه جرائم مالی گوناگونی که با کریپتو رخ می‌دهد را کاهش دهد.

کوین کده

“هدف از این پروژه کاهش و از بین بردن جرائمی از جمله پولشویی، فرار مالیاتی و بسیاری از جرائم دیگر است. بخش بزرگی از فعالیت های این بازار قانونی است، اما استثنا هایی نیز وجود دارند”.

بنا به این لایحه، یک صرافی یا کارگزاری کریپتو یک محل فعالیت قانونی است که اجازه ی “بهره وری از خدمات و تدارکات مالی” ‌می‌دهد، و تبادلات بین ارز فیات و دارایی دیجیتال، تبادلات بین دارایی دیجیتال و دارایی دیجیتال، انتقال دارایی دیجیتال و حضانت از دارایی دیجیتال را فراهم می‌آورد.

بیشتر بخوانید:  8.6 میلیارد کریپتو پولشویی شد

چنانچه این لایحه تصویب شود، برزیل را به بزرگترین کشور آمریکای جنوبی با قانون‌گذاری کریپتو تبدیل خواهد کرد. احتمالا مشهور ترین کشور در آمریکای جنوبی که کریپتو را قانونی‌سازی کرده، ال سالوادور محسوب شود. کشوری که رییس جمهور آن پیرامون چشم‌اندازش برای مستقل کردن این کشور از تکیه بر دلار آمریکا با استفاده از بیت کوین صحبت هایی داشته است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا