صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

قطعی Cloudflare عملکرد صرافی‌ها را مختل کرد

قطعی Cloudflare عملکرد صرافی‌ها را مختل کرد

به گزارش زوم ارز، صبح امروز، صرافی‌های FTX، OKX، Bitfinex، Bitmex و Coinbase گزارش کردند که بر اثر قطعی Cloudflare، آن‌ها در حال تجربه‌ی مشکلاتی در دسترسی به سایت‌ها هستند. پلتفرم‌هایی همچون Xumm Wallet و دیسکورد نیز با دردسرهایی مواجه شدند. البته تاکنون، این مشکل مرتفع شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در حالی که بسیاری از صرافی‌ها و سرویس‌های رمز ارز مشکلاتی را تجربه کردند، بایننس به فعالیت خود ادامه داد. البته، برخی از سرویس‌های آن، همچون CoinMarketCap، به حالت تعلیق در آمدند، اما کارکرد خود صرافی متوقف نشد.

زمانی که از چانگپنگ ژائو، رییس بایننس، پرسیده شد که راز موفقیت آن‌ها در مواجهه با این قطعی چه بوده است گفت که این  صرافی از یک ستاپ بکاپ در کنار Cloudflare استفاده می‌کند، در حالی که بسیاری دیگر، تنها بر خود Cloudflare اتکا دارند.

جالب اینجاست که ژائو به کنایه، از واژه‌ی “غیر متمرکز” در توییت خود استفاده کرد و با آن، به بقیه‌ی رقبای تقریبا غیر استاندارد خود در این حوزه، طعنه زد. حال این سوال پیش می‌آید که آیا زمانی که یک قطعی موقت در یکی از سرویس‌های وب، برای اعمال توقف بر نیمی از کمپانی‌های رمز ارزی کافی است، غیر متمرکز سازی واقعی در رمز ارز اصلا وجود دارد؟

بیشتر بخوانید:  پال باور دارد این بخش از رمز ارز اتفاق بزرگ بعدی خواهد بود

این سوال بدون پاسخ باقی مانده است، اما گویا واضح است که در مسیر ساخت Web3، حتی قطعی‌های کوتاه کمپانی‌های مراقبت از سرور یا فراهم کننده‌ی خدمات ابری، نباید با کارکرد سرویس‌های اساسی یا صرافی‌ها اختلالی ایجاد کند. در یک فضای Web3 ایده‌آل، نباید ارور 500 وجود خارجی داشته باشد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا