اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

یلد فارمینگ  623٪ رشد در عرضه DAI را به تقریبا 1 میلیارد دلار می رساند.

salamcrypto

تقاضا برای استیبل کوین  مبتنی بر اتریوم در  DeFi در سه ماهه سوم با افزایش عرضه DAI بیش از 600٪ و USDC با 200٪ رشد منفجر شد.

سه ماهه سوم انفجاری مالی غیرمتمرکز (DeFi)،  رشد قابل توجهی را برای استیبل کوین های سازگار با اتریوم  (ETH) به ارمغان آورده است.

به گفته تجمع داده های بازار  ارز دیجیتال  Messari ، عرضه DAIی  MakerDAO در سه ماهه  سوم  2020 به مقدار 623٪ رشد کرد و ارزش توکن را برای چهار ماه متوالی به بالای 1 دلار رساند.از ابتدای ژوئیه با حداکثر محدودیت 130 میلیون دلار در بازار و  امروز به بیش از 940 میلیون دلار رسیده است.

DAIهنگامی که دارندگان اتر،  ETH خود را در پروتکل MakerDAO واریز می کنند ، ایجاد می شود و به آنها امکان می دهد با استفاده از اتر به عنوان وثیقه ، استیبل کوین ایجاد کنند. DAI یک توکن ERC-20 است و  می توان  از  آن در شبکه اتریوم  با استفاده از پروتکل های DeFi برای تولید بهره یا “بازده” استفاده کرد.

Messari دلیل عمده رشد اخیر DAI را ناشی از راه اندازی چهار برنامه قابل توجه استخراج نقدینگی در بخش DeFi می داند ، از جمله تغییر در توزیع عملکرد Compound (COMP) که موجب تقویت پاداش DAI در 30 ژوئن می شود ، راه اندازی Yearn Finance (YFI) در ژوئیه 18 و  Curve’s (CRV) در تاریخ 13 آگوست  و  یلد فارمینگ که  برای توزیع توکن UNI ی Uniswap در 16 سپتامبر آغاز شد.

بیشتر بخوانید:  اتریوم 8 درصد رشد داشته است ، اما شاید دوباره با روند کاهش قیمت روبرو شود! 📉

Messari تخمین می زند که 65 درصد از کل منبع DAI در حال حاضر برای  یلد فارمینگ  به پروتکل های DeFi عرضه می شود.تقاضا برای سکه USD Circle (USDC) نیز به همین ترتیب در سه ماهه سوم افزایش یافت ، در حالی که محدودیت بازار USDC از 928 میلیون دلار در اول ژوئیه به 2.79 میلیارد دلار امروز سه برابر شد. USDC بعد از Tether (USDT) مقام دوم  استیبل کوین  ها را  داراست که توانست در کمتر از یک فصل بیش از 1 میلیارد دلار رشد  کند.داده های منتشر شده توسط Flipside Crypto نشانگر افزایش تقاضا برای USDC در میان کاربران DeFi پس از راه اندازی Curve است، از زمان فعال شدن این  پلتفرم ، محدودیت بازار USDC تا 150٪ افزایش یافته است.

Messari تخمین می زند که سرمایه گذاری در بخش استیبل کوین ها  در سه ماهه سوم  8.2 میلیارد دلار رشد داشته باشد و  تخمین می زند از سرمایه 20 میلیارد دلاری این بخش، 75 درصد در اتریوم صادر شده باشد.

USDC همچنین با شبکه های بلاکچین Solana (SOL) ، Stellar (XLM) ، Algorand (ALGO) و Flow (FLOW) همکاری کرده است.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا