اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

گرگ وال استریت در steroids گفت: DeFi ممکن است یک حباب باشد ، اما این حباب باعث تقویت ما می شود.

salamcrypto

ما در میانه بزرگترین انتقال ثروت در تاریخ بشر هستیم ، سرانجام DeFi مشکل ورود مالی را حل کرده است.

برنامه نویسان راهی پیدا کرده اند که می توانند خدمات اصلی وال استریت  و ارتشی از وکلا را با 800 خط کد قرارداد هوشمند، جایگزین کنند.

“De” در DeFi مخفف “غیرمتمرکز” است ، به این معنی که هیچ واسطه ای در این فرآیند وجود ندارد. علی رغم رابط کاربری ضعیف ، روزانه میلیاردها دلار دارایی از طریق برنامه های جدید غیرمتمرکز جریان می یابد.

ما در ابتدای رشد حباب DeFi هستیم و در حال حاضر توکن هایی با ارزش بیشتر از بیت کوین (BTC) وجود دارد. برخی از این توکن ها چیزی بیشتر از یک نام ، کد و بازاریابی هوشمند نیستند. توکن  های میگو ، برگر ، اسپاگتی و سوشی وجود دارد که به مقادیر بسیار بالایی رسیده اند و حتی بسیاری از این توکن های meme دارای “عاقبت” هستند. این اتفاق بیش از حباب ICO سال 2017 است.

 آیا می توان از این فناوری برای همیشه استفاده کرد؟

هر چیزی که قابل رمزگذاری باشد می تواند به یک برنامه DeFi تبدیل شود. سرعت توسعه شدید است. هر روز ، پروژه های درخشان جدیدی ظهور می کنند. حتی ممکن است یک روز DeFi بزرگتر از اینترنت باشد.  هر چیزی امکان پذیر است.

امور مالی همتا به همتا،p2p، در پس زمینه بی صدا کار می کند و خدمات مالی را بر اساس موارد استفاده واقعی مانند پرداخت ، حواله ، حفظ ثروت و تجارت به مردم ارائه می دهد. به عنوان مثال ، مردم بازارهای نوظهور مانند آفریقا و هند بیشترین سود را از این بازار می برند. تمام معاملات DeFi ماهیت همتا دارند ، همانطور که در بلاکچین اتفاق می افتد.

نسخه DeFi خالص را تصور کنید که در آن می توانیم پول فیات مانند دلار و همه ارزهای جهان را پر کنیم. چرا دنیا به این اتفاق نیاز  دارد؟  در واقع این یک ارزش افزوده عظیم است زیرا بیش از 40٪ از کشورهای در حال ظهور که مخاطب خدمات ما هستند ، نمی توانند خدمات مناسب مشتری شما را بشناسند چون راه حل های محلی KYC به خوبی ادغام و توسعه نیافته اند. علاوه بر این ، بسیاری از افراد به هیچ وجه  ID ندارند ، این فرصت دیگری برای تأمین مالی افراد بیشتر است.

1.7 میلیارد نفر وجود دارند که به خدمات مالی سنتی دسترسی ندارند. اگر بیت کوین لایه یک باشد ، DeFi لایه دو است و لایه “مردم” که توسط شبکه های P2P ارائه می شود لایه سوم است. این بازار غیرمتمرکز و انتقال نیرو توسط مردم برای انتقال پول فقط به یک پردازش بدون اصطکاک که تمرکززدایی به همراه دارد نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:  رشد 15 درصدی لینک در 7 ساعت گذشته

یکی دیگر از مزایای بزرگ ، امکان کشف قیمت غیرمتمرکز است. صرافی های غیرمتمرکز فعلی نمی توانند این کار را انجام دهند ، زیرا آنها از “اوراکل” قیمت مبادلات متمرکز استفاده می کنند. با این حال ، بازارهای غیرمتمرکز با قدرت مردم می توانند قیمت معاملات خود را بر اساس رمزنگاری P2P به معاملات فیات ارائه دهند. این می تواند قیمت واقعی بیت کوین به دلار را به ما بدهد ، همان چیزی که برای مردم با اقتصاد فوق تورمی مانند زیمبابوه یا ونزوئلا ارزش بسیار زیادی دارد ، زیرا مردم در آنجا اغلب مجبورند منابع مختلف را بررسی کنند.

مدل های اضافی کشف قیمت را می توان بر قوانین مدل صرافی حراجی ساخت. یک محصول پنهان در حال تغییر جهان در اینجا یافت می شود. کشف قیمت از این ماهیت به استاندارد جدید تبدیل می شود و بالقوه مقیاس های قدرت ژئوپلیتیک را تغییر می دهد.

به یاد داشته باشید که ما در یک حباب هستیم ، اما وقتی آن را ترکید ، بیت کوین بعدی شروع خواهد شد ، بنابراین خود را آماده کنید. همانطور که جهان در هرج و مرج فرو می رود ، فقط به یاد داشته باشید که “خوب است که در بازار ارز دیجیتال قرار بگیریم” ، زیرا ارزهای دیجیتال  محافظی علیه جهان مالی که از هم می پاشد، هستند.

توکن های DeFi به معنای واقعی کلمه با آتش بازی می کنند و شما ممکن است در این بازی بسوزید. کسانی در این بازی برنده می شوند که دائماً می خرند ، نگه می دارند و بررسی می کنند. بیت کوین همیشه ستون فقرات اقتصاد ارز دیجیتال خواهد بود و رشد خواهد کرد. و DeFi کاری را که بیت کوین آغاز کرده است به پایان می رساند.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا