کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول دیفای Defi چیست؟ | بهترین کیف پول های دیفای – 2020

کیف پول دیفای Defi ، آیا تا به حال نام کیف پول های دیفای یا Defi را شنیده اید؟ آیا اطلاعاتی در این باره دارید؟ کیف پول های دیفای با نام کیف پول های قرارداد هوشمند نیز شناخته می شود، شاید تا به حال شما این کیف پول ها را با این نام شنیده باشید. با گسترش حوزه ارز های دیجیتال، تا به کنون کیف پول های زیادی به بازار آمده اند و تواسنته اند افراد را به سمت خود جذب کنند. برای اینکه بهتر معنی کیف پول های دیفای رو متوجه شویم، بهتر است با برخی از ویژگی و یا خصوصیات کیف پول های دیفای یا Defi آشنا شویم. اگر در ادامه قصد دارید تا با تمامی این نوع کیف پول ها آَشنا شوید همراه ما باشید.

سلام کریپتو

ویژگی کیف پول های دیفای Defi

در این قسمت از مقاله همانطور که اشاره شد قصد داریم تا درباره ویژگی کیف پول های دیفای با شما عزیزان گفتگو کنیم تا بهتر کیف پول های دیفای را بشناسید. به صورت کلی می توان ویژگی های کیف پول دیفای Defi را به 4 دسته تقسیم نمود. در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

 1. دسترسی آسان:

دسترسی آسان در کیف پول های دیفای یکی از خصوصیات مهم آن است. به عنوان مثال، کیف پول های مخصوص اتریوم به کاربران اجازه می دهد تا توکن ERC-20 نگهداری کنید.

 1. امنیت:

کاربران از امنیت خود مطمئن هستند. آنها می دانند که می توانند مبالغ خود را ارسال کنند و از این موضوع مطمئن باشند که تنها خود به دارایی ها دسترسی دارند.

 1. کلید منحصر به فرد:

تمامی کیف پول های دیفای یا Defi دارای یک جفت کلید منحصر به فرد می باشند. شاید فکر کنید که این موضوع همان عبارات بازیابی می باشد اما اینطور نیست و این موضوع کاملا با آن متفاوت است.

صرافی ایرانی کارت
 1. سازگاری:

تمامی کیف پول های دیفای Defi به صورت مجازی به کیف پول های WEB3 متصل می شوند.


امنیت کیف پول های دیفای Defi

کیف پول دیفای Defi
بررسی امنیت کیف پول دیفای Defi

همانطور که در ابتدا گفتیم، در کیف پول های دیفای کنترل تمامی دارایی به دست خودتان است. یعنی شما به صورت کامل می توانید دارایی هایتان را کنترل کنید. البته لازم به ذکر است که مراقبت از کلید های خصوصی نیز مهم است چراکه اگر به خوبی از کلید های خصوصیتان مراقب نکنید ممکن است هک بشوید و این موضوع امنیت کیف پول های دیفای را کم می کند. هر چقدر که کیف پول های دیفای امنیت داشته باشند اما شما باز هم این موضوع را رعایت نکنید، نمی توانید همیشه از امنیت کیف پولتان خیالتان جمع باشد. قطعا در جریان هستید که اگر عبارت خصوصی و یا همان عبارت بازیابی کیف پولتان لو بروند افراد می توانند به کیف پولتان دسترسی پیدا کنند و همچنین اگر تمامی آن ها گم شوند باید بگوئیم که متاسفانه دارایی هایتان نیز از بین خواهد رفت.


چه ویژگی هایی باعث شده است تا کیف پول دیفای از کیف پولهای معمولی متمایز شود؟

اگر تا به حال از کیف پول های دیفای استفاده کرده باشید، می توانید ببینید که هیچ کدام از آن ها نیازی به احراز هویت ندارند و یا اینکه در هنگام ثبت نام نباید هیچ اطلاعات دیگری وارد کنید. در کیف پول های دیفای یا Defi ارز های فیات همانند دلار و یورو و …. نقش های اساسی ندارند اما همانطور که می دانید در کیف پول های معمولی برای استفاده از ارز های دیجیتال باید پول فیات خود را تبدیل کنید.


معرفی کیف پول های دیفای یا Defi

کیف پول دیفای Defi
معرفی کیف پول دیفای Defi

در این قسمت از مقاله، ما قصد داریم تا به شما بهترین کیف پول های ( نرم افزاری و سخت افزاری ) دیفای یا Defi را معرفی کنیم. اگر می خواهید تا کیف پول های دیفای Defi   را بهتر بشناسید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 1. مجیک ولت (Magic Wallet)
 2. فرانتیر (Frontier)
 3. مای اتر ولت (MyEtherWallet)
 4. توروس (Torus)
 5. دکس ولت (Dex Wallet)
 6. ولت کانکت (WalletConnect)
 7. مای کریپتو (MyCrypto)
 8. آتریوم (Authereum)
 9. فورماتیک (Formatic)
 10. برنر (Burner)
 11. متامسک (MetaMask)
 12. پورتیس (Portis)
 13. اتمیک ولت (Atomic Wallet)
 14. تراست ولت (Trust Wallet)
 15. ترزور (Trezor) (سخت افزاری)
 16. لجر (Ledger) (سخت افزاری)

در کیف پول های دیفای به چه نکاتی باید دقت کرد؟

نکاتی در کیف پول های دیفای وجود دارد که باید به تمامی آن ها توجه کنید. در حال حاضر در بین تمامی کیف پول ها رقابت بسیار سنگینی وجود دارد. برای اینکه بهترین کیف پول را انتخاب کنید باید به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم توجه کنید.

 1. عبارات بازیابی:

شما موظف هستید تا تمام عبارات بازیابی را یادداشت کنید و در چندین نسخه از آنها نگهداری کنید. همانطور که گفتیم تمامی مالکیت کیف پول های دیفای بر عهده خودتان است و به خوبی باید حواستان را جمع کنید تا عبارات بازیابی را گم نکنید و یا اینکه لو ندهید. همانطور که می دانید اگر عبارات بازیابی کیف پول شما گم شود، دیگر ورود به کیف پول در صورتی پاک شدن غیر ممکن می شود و دیگر شما توانایی دسترسی به دارایی هایتان را ندارید.

 1. فعالیت:

اینکه کیف پول انتخاب شما فعال باشد بسیار مهم است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از فعالیت چیست؟ فعالیت به این معنی است که به عنوان مثال یک کیف پول در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشد. احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که این موضوع چه ربطی به نکته در هنگام انتخاب دارد؟

بیشتر بخوانید:  آموزش کیف پول MathWallet

به عنوان مثال اگر یک کیف پول در توئیتر و یا اینستاگرام فعالیت داشته باشید شما می توانید با مطالعه نظرات خوانندگان انتخاب بهتری داشته باشید. توجه به این نکته مهم است.

 1. کوین های پشتیبانی شده:

زمانی که می خواهید یک کیف پول دیفای انتخاب کنید، ابتدا باید ببینید که از چه رمز ارز هایی پشتیبانی می کند. بهتر است کیف پولی را انتخاب کنید که از بیشتر رمز ارز ها پشتیبانی می کند زیرا این گزینه، یک گزینه بسیار مهم است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این موضوع چه ربطی دارد؟ شاید کیف پول انتخابی شما از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی نکند اما زمانی برسد که بخواهید بیت کوین ذخیره کنید، آنگاه مجبورید تا یک کیف پول دیگر نیز نصب کنید.

 1. دسترسی:

قبل از اینکه بخواهید کیف پول را انتخاب کنید، باید به این توجه داشته بشید که کیف پول از نرم افزار های مورد نیازتان به صورت کامل پشتیبانی می کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به معرفی چند کیف پول که پیش تر آنها را معرفی کرده ایم بپردازیم. به همین جهت اگر قصد آشنایی با این کیف پول ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.


معرفی کامل کیف پول های دیفای Defi

همانطور که گفتیم در این قسمت قصد داریم تا به صورت کامل به شما عزیزان به صورت رندوم 5 کیف پول را به صورت کامل بررسی کنیم. اگر می خواهید تا با این کیف پول ها آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول متامسک یا Metamask

احتمال زیاد تا به حال نام کیف پول متامسک را زیاد شنیده باشید. در این کیف پول می توانید رمز ارز های مختلفی ذخیره کنید. همچنین امکان اینکه بتوانید رمز ارز هایی که در دیفای پشتیبانی می شوند را در این کیف پول ذخیره کنید. شما می توانید از کیف پول متامسک در سیتسم عامل ویندوز و همچنین از افزونه آن استفاده کنید. افزونه کیف پول متامسک در مرورگر گوگل کروم قابل اجرا است و شما می توانید به راحتی با آن کار کنید.

شما می توانید با افزونه متامسک به هر برنامه ای که می خواهید متصل شوید. به صورت کلی می توان گفت که کیف پول متامسک یک کیف پول دیفای یا Defi است که بسیاری از اکوسیستم های دیفای از آن پشتیبانی می کند. کیف پول متامسک مزایا زیادی داد که دانستن این مزایا خالی از لطف نیست و به ما کمک می کند تا بهتر دلایلی برای استفاده از این کیف پول داشته باشیم. در این قسمت از مقاله به دو مزیت مهم متامسک اشاره خواهیم کرد.

 • زمانی که تراکنشی در متامسک ارسال شود، کاربران می توانند به راحتی به انجام تراکنش در زمان شلوغی سرعت بدهند.
 • در خبری که به تازگی منتشر شده است، متامسک ادعا کرده است که می خواهد نسخه موبایل کیف پول خود را منتشر کند. این موضوع به این معنی است که به زودی این کیف پول دیفای وارد موبایل می شود.

 1. کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست نیز یکی از کیف پول های معروف است که شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و رمز ارز های مختلفی را در آن ذخیره کنید. تراست به شما این امکان را می دهد که که رمز ارز های متنوعی را ذخیره و دریافت و همچنین ارسال کنید. در کنار تمامی رمز ارز ها شما می توانید رمز ارز های دیفای را نیز در کیف پول تراست ذخیره کنید. اگر تصمیم به استفاده از این کیف پول را دارید، باید به شما بگوئیم که راه اندازی این کیف پول بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کیف پول را دانلود و همچنین نصب و سپس راه اندازی کنید.

امنیت در کیف پول تراست مناسب است و شما می توانید با خیال راحت اقدام به ذخیره سازی رمز ارز های مختلف کنید. در این کیف پول همانند دیگر کیف پول ها می توانید، عبارت بازیابی را به راحتی یادداشت کنید. لازم به ذکر است که این کیف پول کلید خصوصی را در دستگاه کاربر به صورت آفلاین ذخیره می کند. کیف پول تراست، یک صرافی داخلی غیرمتمرکز دارد، این موضوع کمک می کند تا با برنامه های غیر متمرکز دیگری ارتباط داشته باشند.

نکته:

بیشتر کیف پول های دیفای یک قابلیت با نام ” ENS ” دارند. این قابلیت به شما کمک می کند تا به جای یک آدرس طولانی، یک نام ساده و کوتاه انتخاب کنید. همانطور که گفتیم این قابلیت برای بیشتر کیف پول های دیفای اعتبار دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با دیگر کیف پول های دیفای آشنا شوید.

ممنون از اینکه تا پایان ” کیف پول دیفای Defi  ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا