اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تلاش وزارت دادگستری آمریکا برای از بین بردن شبکه باج افزاری بیمارستان ها

salamcrypto

وزارت دادگستری آمریکا در عملیاتی که مقامات بلغارستان را نیز درگیر کرد ، نیم میلیون دلار رمزنگاری از NetWalker کشف و ضبط کرده است.

روز چهارشنبه ، وزارت دادگستری از توقیف 454،530.19 دلار ارز رمزنگاری شده از NetWalker خبر داد. اداره تحقیقات فدرال ادعا می کند که یک اپراتور باج افزار بیمارستان ها را در سطح جهانی در همه گیر COVID-19 هدف قرار داده است.

Piggybacking در مورد اعلامیه وزارت دادگستری  Chainalysis بود ، که فرصتی را به دست آورد و تبلیغات مربوط به شرکت در ردیابی سخت افزار NetWalker در بلغارستان و همچنین Sebastien Vachon-Desjardins را انجام داد. وزارت دادگستری Vachon-Desjardins ، شهروند کانادایی را که ادعا می شود وابسته شبکه NetWalker است که 27.6 میلیون دلار از طریق بدافزار خود به دست آورد ، دستگیر کرد.

وزارت دادگستری هنوز شکایت کیفری علیه هر یک از دست اندرکاران NetWalker منتشر نکرده است ، احتمالاً به این دلیل که اگر ادعاهای آن صحت داشته باشد ، ده ها میلیون دلار وجود دارد که هنوز توقیف نشده است. Chainalysis ، بررسی مدل کسب و کار باج افزار به عنوان یک سرویس NetWalker به ویژه دشوار است.

در ابتدا اف بی آی ، NetWalker را به عنوان تهدیدی برای بیمارستان ها در ژوئیه سال 2020 پرچم گذاری کرد. در آن زمان ، آژانس اعلام کرد که برای اولین بار در مارس 2020 متوجه باج افزار شده است.

بیشتر بخوانید:  تبدیل اتریوم به اولین بلاک چینی که طی یک سال 1 تریلیون دلار تسویه حساب می کند!؟

باج افزار در طی یک سال گذشته در حال توسعه بود ، زیرا کار از راه دور باعث ایجاد آسیب پذیری های جدیدی در شبکه های تجاری یا در تمایل مردم به کلیک بر روی پیوندهای مشکوک در ایمیل هایی می شود که اطلاعات بالقوه ای را در مورد شرایط COVID-19 ارائه می دهند، می شود .

به همین ترتیب ، اجرای قانون برای باج افزار شدت یافته است. در کنار سایر نگرانی های تحقیقاتی ، افزایش ردیابی باج افزار برای شرکت هایی مانند Chainalysis که شاهد انعقاد قراردادهای دولتی بوده اند سودآور بوده است.

منبع : cointelegraph.com

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا