اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رکورد ثبت 166 میلیون دلار هزینه ماینینگ اتریوم در ماه گذشته

salamcrypto

ظهور بازار DeFi با ثبت درامد بیشتر  استخراج کنندگان اتریوم  از زمان تأسیس شبکه شد.

  •  افزایش بازار DeFi به سود ماینرهای  اتریوم است.
  • ماینرها از هر معامله  در صرافی های غیرمتمرکزی که در ماه های اخیر رونق داشته اند ، درآمد کسب می کنند.
  • در آینده فعالیتهای ماینرها با محبوبیت بیشتر فعالیتهای ماینینگ  افزایش  می یابد.

براساس داده های سرویس تحلیلی زنجیره ای Glassnode ، استخراج کنندگان در شبکه اتریوم بالاترین درآمد خود را در سپتامبر 2020 ثبت کردند. رشد بازار مالیات غیرمتمرکز (DeFi) در فضای ارزهای دیجیتال عامل اصلی این افزایش بود.

ماینرها اشخاص یا اشخاصی هستند که از پلتفرم های محاسباتی برای نگهداری و استخراج بلوک های ارزهای  دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم بر اساس الگوریتم  اثبات کار (proof-of-work ) برای “پاداش” در قالب توکن هایی که استخراج می کنند ، استفاده می کنند.
افزایش فعالیت شبکه شخصی و قرارداد هوشمند منجر به پاداش بیشتری برای استخراج کنندگان می شود ، زیرا شرکت کنندگان برای اجرای معاملات خود زودتر پیشنهاد می دهند.

Glassnode در یک توئیت گفت: “استخراج کنندگان اتریوم در ماه سپتامبر در مجموع 166 میلیون دلار از هزینه های معاملاتی کسب کردند – این یک رکورد است.” این معیار نسبت به بالاترین حد در آگوست 47٪ افزایش داشته است.

در مقابل ، استخراج کنندگان بیت کوین طی ماه گذشته فقط 26 میلیون دلار از کارمزد،  درآمد کسب کردند.

برخی از ماینرهاگفتند که این رشد بیشتر به دلیل افزایش فعالیت های تجاری در پروژه های  DeFi و توکن های غیرقابل انعطاف پذیری مانند “Meme” و “Shroom” بوده است و منجر به جذب  تعداد زیادی سرمایه های کوچک  می شود.
توماس هلر ، مدیر عامل شرکت استخر Hashr8 ، به Decrypt گفت: به دلیل رونق DeFi ، هزینه های معامله و درآمد ماینر واقعاً بالا بود.

بیشتر بخوانید:  شاخص های قیمت Ripple (XRP) یک افت شدید را نشان می دهد

دلیل درامدهای بالا چیست؟

توکن های DeFi معمولاً به صورت غیرمتمرکز معامله می شوند.بر اساس سایت ترید DeFi Pulse ، صرافی های  (DEX) مانند Uniswap که در حال حاضر بیش از 2 میلیارد دلار نقدینگی دارد. در مقایسه با صرافی های  متمرکز (CEX) مانند Binance ، تمام معاملات DEX به صورت زنجیره ای بر روی اتریوم انجام می شود.  این یعنی ماینرها هر معامله DEX ی را تأیید و انجام می دهند،  سود کسب می کنند.

در مارس و آوریل سال جاری ، داده های Glassnode نشان می دهد که استخراج کنندگان اتریوم به طور متوسط 4 میلیون دلار کارمزد کسب کرده اند. با این وجود ، درآمد این صنعت در ماه ژوئن و ژوئیه به دلیل  راه اندازی پروتکل وام Compound  در  پروتکل Defi، افزایش داشته است و  نشان می دهد که در ماه ژوئن و ژوئیه ماینرها به ترتیب 22 و 32 میلیون دلار کسب کرده اند.
با انجام تراکنش ها و تعاملات قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم ، درآمد احتمالاً افزایش خواهد یافت. در حالی که برخی از ناظران  صنعت بلاک چین می گویند DeFi می تواند یک حباب باشد!  و البته ماینرها امیدوارند که به این زودی ها ترکیده نشود!

منبع: دیکیریپت


گزیده اخبار :

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا