اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پیشنهاد خزانه داری غیرمتمرکز جامعه اتریوم کلاسیک از طرف IOHK ی چارلز هوسینسون

salamcrypto

IOHK ی چارلز هوسینسون پس از حملات 51٪ اخیر دو پیشنهاد  برای بهبود اتریوم  کلاسیک یا ECIP به منظور کمک به تلاش برای بازیابی  زنجیره،  را انتشار کرده است . اولین قدم برای جلوگیری از احتمال بروز چنین حملاتی را  معرفی سیستم بازرسی  و دومین قدم  یک خزانه داری  غیرمتمرکز را پیشنهاد کردند. ایده ای که  در جامعه ETC ظاهرا  تفرقه افکنانه است.

در پی حملات اخیر ، بحث و بررسی داغی در مورد آینده پروژه انجام شد. هوسینسون ، یکی از بنیانگذاران اتریوم و حامی چنگال ETC ، معتقد است که راه پیش رو درحوزه  نهاد خزانه  داری غیرمتمرکز می چرخد. این پیشنهاد می گوید که روش فعلی بودجه شکست خورده است و زمان تغییر است:

“رویکرد فعلی با تکیه بر برای حمایت داوطلبانه و نیکوکاران از اکوسیستم  ETC شکست خورده است.”

در حال حاضر  کاردانوی هوسینوس (ADA) و چندین پروژه مهم دیگر رمزارزی خزانه  داری غیرمتمرکز با موفقیت  اجرا کرده اند و امکان تحقیق و توسعه با بودجه مستقل را فراهم آورده اند.  مشکل این است که اکثر پروژه ها از ابتدا  باید این نوع ساز و کار را ایجاد کنند. در مورد ETC ، این نگرانی وجود دارد که شوک ناگهانی چنین تغییر عمده ای منجر به کاهش نرخ هش شود و شبکه را در معرض خطر بیشتری قرار دهد.

تری کولور ، مدیرعامل آزمایشگاه های ETC و یکی از ذینفعان اصلی اکوسیستم ، در ایمیلی به Cointelegraph گفت با اینکه سیستم فعلی شکست خورده است، مخالف است:

استفاده از خزانه داری نشانه واقعی عدم موفقیت ETC خواهد بود. شما نمی توانید با یک “درخت پول” که دارای مزایای معدودی است ، یک کلکسیون عمومی غیرمتمرکز ایجاد کنید. آزمایشگاه های ETC ، COOP و سایر اعضای جامعه  تمام تلاش های لازم را  برای محافظت از  امنیت شبکه انجام می دهند.

چنین پیشنهادی در نهایت باعث کاهش پاداش ماینر ها برای مشارکت در شبکه می شود. این افراد باید متقاعد شوند که تأثیر مثبت بر قیمت ETC باعث کاهش 20 درصدی سود پاداش  بلاک خواهد شد.

در صورت تصویب پیشنهاد IOHK ، پاداش فعلی ، یعنی 3.2 ETC در هر بلوک ، به 2.56 ETC کاهش می یابد. این اختلاف 0.64 ETC باقی می ماند که در عوض مستقیم به خزانه می رود. ماینرها  همچنین می توانند به جای اهداء آن به صندوق ، 20٪ پاداش بلوک را از بسوزانند!

بیشتر بخوانید:  عرضه ارز دیجیتال جدید Audio و لیست شدن آن دربایننس

در توزیع اولیه از خزانه داری،  10٪ به سمت کمک های مالی Gitcoin و مابقی بودجه بین سه پروژه توسعه که توسط جامعه انتخاب شده اند تقسیم می شود. یعنی هرکدام 30٪ از تخصیص را دریافت می کنند.

کولور گفت که آزمایشگاه های ETC مایل به همکاری با IOHK برای بهبود اتریوم کلاسیک است ، اما پیشنهاد خزانه داری را رد می کند.

وی گفت: “ما از پیشنهاد خزانه داری پشتیبانی نمی کنیم ، زیرا مالیات بر ماینرها باعث خراب شدن شبکه می شود. وقتی که استخراج سایر زنجیره ها سودآورتر باشد ما از ماینرها می خواهیم 20٪ کمتر در ETC ایجاد کنند.  دربلند مدت ، یک خزانه داری، ETC را با خصوصیت های حکمرانی متمرکز و انحصار تصمیم گیری ، به یک صندوق خصوصی تبدیل می کند. “

چارلز هوسکینسون به Cointelegraph گفت که با وجود سیستم کنترل نقاط بازرسی ، افت سرعت هش اهمیتی نخواهد داشت:

“مطمئناً ما می توانیم افت کوتاه مدت را تحمل کنیم  اما دیگر برای  اطمینان از امنیت سیستم به آنها اعتماد نمی کنیم”

وی اضافه كرد كه سرانجام ماینرها دوباره خواهند گشت زیرا پیشنهاد وی موجب اتخاذ و رشد ETC می شود:

در این حالت یک مدل ترکیبی وجود دارد. وقت می خواهیم تا با رویکردمان سودی بیشتر از 20 درصدی که ماینرها ازدست می دهند به انها باز گردانیم. آنها رای دهنده نیستند ، بلکه انها بازرگان و علاقمند به سود هستند.

امروز یک نشست مجازی با توسعه دهندگان هسته ETC برای بحث درباره پیشنهادات مختلف هاردفورک از جمله سیستم چک لیست IOHK برگزار شده است.


اخبار بیشتر

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا