اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اتریوم در لیست 100 دارایی برتر جهان قرار می گیرد .

دستاوردهای اخیر اتریوم  باعث پیوستن آن به لیست صد دارایی برتر جهان که بیت کوین در بین آن ها وجود دارد ، شد.

سلام کریپتو

افزایش 13 درصدی قیمت اتریوم طی 24 ساعت گذشته ، اتریوم  را برای اولین بار به لیست 100 دارایی برتر معامله شده توسط بازار هدایت کرده است ، که توسط CompaniesMarketCap.com اندازه گیری شده است.

اتریوم امروز از 12 مورد دیگر در لیست  بالاتر قرارگرفت و در حال حاضر در مکان 88 ، بین Bristol-Myers Squibb و Anheuser-Busch قرار دارد.

جایگاه اتریوم در لیست ارزشمند ترین دارایی ها

فقط در سال 2021 با 62 درصد افزایش ، قیمت اتریوم امروز برای اولین بار از 1200 دلار عبور کرد (از ژانویه 2018) و به نظر می رسد آماده است تا در تاریخ 13 ژانویه همان سال به بالاترین حد خود برسد. سود امسال به افزایش 53 میلیارد دلاری سقف بازار اتریوم تبدیل می شود ، همین کافی است که از بازار چندین مجتمع خانگی از جمله Wells Fargo ، AstraZeneca ، Philip Morris ، Morgan Stanley و Citigroup پیشی بگیرد.

صرافی ایرانی کارت

بیت کوین – تنها ارز رمزنگاری شده دیگر در لیست 100 مورد برتر – نیز در رتبه بندی قرار داشته است و  ازBerkshire Hathaway ، Alibaba و اخیراً Tencent پیشی گرفته و به رتبه 10 رسیده است.

جایگاه بیت کوین در دارایی های برتر

مشابه CoinMarketCap.com ( اگرچه با آنها ارتباطی ندارد) ، CompaniesMarketCap.com در درجه اول ، ارزیابی شرکتهای تجاری را در سراسر جهان ردیابی می کند و آنها را به ترتیب اندازه ارزش بازار فهرست می کند. صفحه وب سایت “Top Assets by Market Cap  ” تعداد کل بازارهای شرکت ها ، فلزات گرانبها ، ETF ها و ارزهای رمزپایه را در یک لیست واحد مرتب می کند.

بیشتر بخوانید:  پرونده ریپل علیه یوتیوب حل و فصل شد

با این حال ، دارایی های مختلف لزوماً به طور مستقیم قابل مقایسه نیستند. محاسبه ارزش بازار به طور سنتی با ضرب قیمت سهام در تعداد کل سهام آن تعیین می شود ، اما در مورد ارزهای رمزپایه ، ارزش بازار با ضرب قیمت یک سکه در کل عرضه آن ، تعیین می شود. سقف بازارهای فلزات گرانبها با ضرب قیمت آنها در کل تناژ عرضه ، اندازه گیری می شود.

برای اینکه اتریوم در رتبه بندی ارزش بازار ( Market Cap ) از بیت کوین پیشی بگیرد ، باید 5 برابر افزایش یابد و به 6100 دلار برسد در صورتی که قیمت بیت کوین ثابت بماند.

 منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا