اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مقیاس پذیری اتریوم صد برابر خواهد شد

salamcrypto

ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم معتقد است که تا اتمام توسعه sharding اتریوم 2.0 مشکلات مقیاس پذیری این ارز دیجیتال رفع خواهند شد.
ویتالیک بوترین خالق اتریوم باور دارد که اتریوم در آستانه صد برابر شدن مقیاس پذیری خود است و پیش بینی می‌کند که Optimism در هفته های آینده راه حل لایه دو خود را ارائه خواهد کرد.
بوترین در صحبت های اخیر خود که در پادکست تیم فریس انجام داد اظهار داشت که توسعه دهندگان اتریوم 2 در حال کار بر روی تلفیق کردن این شبکه با اتریوم هستند. بوترین باور دارد که توسعه دهندگان از اینکه تا توسعه کامل شاردینگ، راهکار های لایه دوم از پس مشکلات برخواهند آمد اطمینان دارند.
“قابلیت دسته بندی تراکنش ها به زودی اجرایی می‌شود و کاملاً اطمینان داریم که در آن زمان مقیاس پذیری بیشتری نیازمان خواهد شد.”
دسته بندی تراکنش ها یکی از راه حل های ارائه شده ی لایه دوم است که داده های معاملات را پردازش و ذخیره خواهد کرد. این راه حل ها برای کاهش مشکلات مقیاس زدایی اتریوم طراحی شده اند، جایی که با افزایش حجم معاملات شاهد افزایش قیمت سرسام آور گس بودیم.
با راه اندازی sharding مشکلات مقیاس پذیری اتریوم کاملاً برطرف خواهند شد، بوترین معتقد است که این مشکل در میان مدت با دسته بندی تراکنش ها رفع خواهد شد.
وی افزود: باید بدانیم که اگر دسته بندی تراکنش داشته باشیم ولی sharding نداشته باشیم باز هم مقیاس پذیری صد برابر بیشتر خواهد شد. این قضیه این قابلیت را به بلاکچین می‌دهد که بین 1000 تا 4000 تراکنش را در هر ثانیه تأیید کند که البته این میزان به پیچیدگی تراکنش ها بستگی دارد.
بوترین پیش بینی می‌کند که تا یک ماه آینده Optimism قابلیت دسته بندی را برای ماشین مجازی اتریوم (EVM) راه اندازی خواهد کرد و علاوه بر Optimism شرکت Arbitrum هم در حال توسعه دسته بندی بر روی شبکه اتریوم است.
انتظار می‌رود که دسته بندی تراکنش که توسط Optimism ارائه می‌شود مورد استقبال غول های صنعت دیفای قرار بگیرد، انتظار می‌رود که Aave, Synthetix, uniswap اولین پروژه هایی باشند که به سراغ این فناوری خواهند رفت.
بوترین در ادامه صحبت های خود گفت: قابلیت دسته بندی انواع دیگری هم داشت که آنها فقط تراکنش های ساده را پردازش می‌کردند، مثل لوپرینگ و زی‌کی‌سینک و این نمونه ها یک سال فعالیت باثبات داشته اند پس قابلیت دسته بندی فقط تئوری و روی کاغذ نیست. تقریباً یک سال است که این قابلیت دسته بندی برای کاربران محدودی اجرا شده است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  ارزش بازار ارز دیجیتال برای اولین بار به 1 تریلیون دلار افزایش یافت .

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا