ریپورتاژ آگهی

آموزش کار با صرافی ارز دیجیتال بید ارز BIDARZ

همانطور که می دانید برای خرید و فروش ارز های دیجیتال باید از صرافی های آنلاین و یا به اصطلاح دیجیتال استفاده کنید. اگر شما فردی تازه وارد هستید و به تازگی قصد ورود به دنیای ارز های دیجیتال را دارید، احتمالا می دانید که در ابتدای کار باید یکی از صرافی های ایرانی را انتخاب کنید چراکه شما باید ریال را به یکی از رمز ارز ها و یا دلار تبدیل کنید. انجام این کار تنها از صرافی های ایرانی امکان پذیر می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از صرافی های دیجیتال ایرانی آشنا کنیم. در این صرافی می توانید از واحد پولی ایران ” ریال ” اقدام به خرید هر رمز ارز دیگری کنید. در این مقاله ضمن اینکه شما با سایت خرید و فروش  بید ارز آشنا خواهید شد، طریقه کار با آن را نیز آموزش خواهید دید. در نتیجه اگر قصد خرید یکی از ارز های دیجیتال را دارید و یا اینکه می خواهید با صرافی بید ارز آشنا شوید مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید.

سلام کریپتو

صرافی بید ارز چیست و چگونه کار می کند؟

احتمالا شاید نام صرافی بید ارز را شنیده باشید. این صرافی یکی از معروف ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید در این صرافی با ریال اقدام به خرید هر ارز دیجیتالی کنید. طبق گفته این صرافی، بید ارز اولین پلتفرم معاملاتی خرید و فروش ارز های دیجیتال در ایران می باشد. شما می توانید در این صرافی جز خرید اقدام به فروش رمز ارز های نیز کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که خرید و فروش در صرافی ایرانی بید ارز چگونه انجام می شود و یا اینکه درکل این صرافی چگونه کار می کند.

طریقه کار با صرافی بید ارز بدین شکل است که فروشنده ارز دیجیتال با حساب کاربری خود اقدام به ثبت موارد خواسته شده می کند و در نهایت سفارش خود را ثبت می کند. در طرفی دیگر خریدار سفارش ثبت شده فروشنده را مشاهده می کند و در صورت انتخاب مبلغ گفته شده را با ” ریال ” به حساب صرافی بید ارز واریز می کند. در این مرحله، فروشنده باید کوین انتخاب شده توسط خریدار را به کیف پول خریدار در صرافی منتقل کند. در نهایت با تایید صرافی، مبلغ با کسر کارمزد ها به حساب خریدار واریز می شود.

شاید با مطالعه این قسمت برایتان این سوال ایجاد شود که آیا می توان به خود صرافی رمز ارز هایمان را بفروشیم و یا اینکه از خود صرافی به صورت مستقیم اقدام به خرید رمز ارز ها کنیم؟ در گذشته امکان انجام این کار نبود و شما تنها می توانستید با کاربران به صورت مسقتیم خرید و فروش را انجام دهید اما در حال حاضر با آپدیت های گسترده بید ارز انجام این کار صورت می پذیرد و شما می توانید به صورت فوری رمز ارز های خود را به صرافی بید ارز بفروشید و یا اینکه به صورت فوری اقدام به خرید رمز ارز از این صرافی کنید.


آموزش کار با صرافی ایرانی بید ارز

همانطور که گفتیم، در این قسمت از مقاله طریقه کار با این صرافی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. در صورتی برایتان سوالی ایجاد شد، می توانید سوال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید و یا اینکه با مراجعه به سایت رسمی صرافی بید ارز سوال خود را مطرح کنید. لازم به ذکر است که در انتها این مقاله به تعدادی از سوالات متداول پاسخ خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

آموزش ثبت نام در صرافی بید ارز

قبل از انجام هر کاری در صرافی بید ارز شما نیاز به ثبت نام و احراز هویت دارید. در صورتی که در صرافی احراز هویت نکنید نمی توانید فعالیت کنید. احراز هویت به این معنی است که شما با آپلود عکس و مدارک خود به صرافی این اطمینان را می دهید که یک شخص حقیقی هستید. به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از ثبت نام در صرافی حتما قوانین آن را مطالعه کنید.

برای ثبت نام در صرافی بید ارز ابتدا:

 1. وارد سایت رسمی این صرافی به آدرس ” ir ” شوید.
 2. پس از بارگذاری کامل صفحه، شما می توانید با قسمت های مختلف این صرافی آشنا شوید. در تصویر ذیل می توانید شما قسمت های مختلف صرافی بید ارز را ببینید.

 • همانطور که در تصور فوق مشاهده کردید، برای ثبت نام باید بر روی گزینه ” ثبت نام ” کلیک کنید. در صورتی که شما از قبل یک سایت ایجاد کرده اید می توانید برای ورود از قسمت ” ورود ” وارد شوید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه ” ثبت نام ” با صفحه ای همانند صفحه ذیل رو به رو می شوید. همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه باید برای ثبت نام اطلاعات مختلفی از جمله: نام کاربری، پست الکترونیکی یا ایمیل، کلمه عبور و کد معرف وارد کنید. در صورتی که کد معرف نداشتید، می توانید این قسمت را خالی رها کنید و به سراغ ادامه مراحل ثبت نام بروید. در تصویر ذیل شما می توانید تصویری از این صفحه را مشاهده کنید.

پس از اینکه اطلاعات فوق را وارد نمودید، باید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه ثبت نام، با صفحه ای همانند صفحه ذیل رو به رو می شوید. شما توانستید حساب خود را به راحتی ایجاد کنید. حال نوبت به این رسیده است که احراز هویت اکانت خود را کامل کنید. همانطور که گفتیم، در صورتی که احراز هویت نکنید، نمی توانید با بخش های مختلف این صرافی کار و یا اینکه یک معامله ایجاد کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه باید احراز هویت خود را انجام دهید.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، شما باید از طریق بخش های: شماره همراه، حساب بانکی، تصاویر مدارک و همچنین شماره ثابت، احراز هویت خود را ثبت کنید. به دلیل اینکه بحث احراز هویت کمی طولانی است، در یک تیتر جداگانه به صورت کامل به شما توضیح خواهیم داد.


آموزش احراز هویت در صرافی بید ارز

همانطور که در قسمت قبل مشاهده کردید، شما می توانید به راحتی احراز هویت کنید. در ادامه، با جداسازی هر بخش، به صورت تصویری به شما خواهیم گفت که چه کاری باید انجام بدهید.

 • شماره همراه:

در این قسمت باید یک شماره تماس فعال وارد کنید. پس از وارد نمودن شماره، برایتان یک کد ارسال می شود. این کد را باید در مکان مشخص شده وارد کنید تا این مرحله تایید شود و به مرحله بعد بروید.

 • حساب بانکی:

در این قسمت، باید اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کنید تا تمامی انتقالات به حساب مشخص شده واریز شود. اگر به این صفحه مراجعه کنید، با فیلد های مختلفی از جمله: نام و نام خانوادگی صاحب حساب، نام بانک، شماره کارت، شماره حساب، شماره شبا رو به رو می شوید. تمامی این فیلد ها را باید کامل کنید تا بدون مشکل در زمان تسویه، کار به راحتی انجام شود. در صورتی که سوال دارید، می توانید متون موجود در قسمت ابتدایی این بخش را مطالعه کنید تا پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید. پس از اینکه اطلاعات خواسته شده این بخش را تکمیل نمودید، به سراغ بخش بعدی که آپلود مدارک هستید باید بروید. در ادامه همراه ما باشید.

 • تصاویر مدارک:

در این قسمت، که قسمت اصلی است باید تصویر مدارک خود را طبق نیاز های صرافی بارگذاری کنید. برای اینکه بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید، ابتدا باید توضیحات سایت را مطالعه کنید. صرافی بید ارز در این بخش به صورت کامل توضیحات لازم را ارائه داده است. شما می توانید با مطالعه توضیحات، به راحتی درخواست این صرافی برای احراز هویت را انجام دهید. شما می توانید نیازمندی های لازم صرافی بید ارز را در تصویر فوق و یا سایت رسمی مطالعه کنید.

 • شماره ثابت:

در این بخش که بخش آخر احراز هویت است باید یک شماره تماس ثابت وارد کنید تا در مواقع نیاز با آن تماس گرفته شود. شماره ای که در این قسمت وارد می کنید باید معتبر باشد و همچنین در دسترس شما نیز باشد چراکه کارشناسان صرافی برای تایید شماره با آن تماس می گیرند. پس از وارد نمودن شماره تماس، منتظر تماست از سوی صرافی بید ارز باشید.

به همین راحتی شما می توانید احراز هویت حساب کاربری خود را انجام دهید. پس از اینکه تمامی موارد را انجام دادید، نوبت به آن رسیده است که منتظر بمانید تا حساب کاربری شما و همچنین اطلاعات شما تایید شود. پس از تایید می توانید معامله را در صرافی بید ارز آغاز کنید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید در صرافی بید ارز معامله کنید. همراه ما باشید.


آموزش معامله در صرافی بید ارز

تا به این قسمت از مقاله، با بخش های مختلفی از این صرافی آشنا شدید. در این قسمت قصد داریم تا به شما نحوه انجام معامله در صرافی بید ارز را به صورت تصویری آموزش دهیم. در صورتی که هنوز نتوانسته اید با این صرافی به خوبی کار کنید، مطالعه این آموزش را از دست ندهید. لازم به ذکر است که قبل از شروع آموزش کار با صرافی نیاز است تا با پنل حساب کاربری تان آشنا شوید و بدانید که با استفاده از هر گزینه می توانید چه کاری را انجام دهید. همراه ما باشید.


معرفی حساب کاربری صرافی بید ارز

زمانی که شما وارد حساب کاربری تان می شوید، در سمت راست گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید. شما می توانید با استفاده از هر گزینه وارد یک بخش شوید و کاری که عنوان شده است را انجام دهید. در ادامه به شما خواهیم گفت که در هر بخش چه نوع کاری را می توانید انجام دهید. در تصویر ذیل می توانید بخش های مختلف حساب کاربری را مشاهده کنید. بر اساس این تصویر در ادامه هر گزینه را به شما عزیزان توضیح داده ایم.

بیشتر بخوانید:  ۱۰ راهکار برتر برای نوشتن رزومه‌ای عالی

 • داشبورد:

این صفحه، صفحه اصلی حساب کاربری شما می باشد و در این بخش می توانید اعلاناتی که از سوی صرافی برای شما ارسال می شود را مشاهده کنید. در این بخش، کار خاصی انجام نمی شود و توضیحات دیگری ندارد.

 • مدیریت معاملات:

زمانی که شما یک معامله را آغاز کنید، اطلاعات این معامله در این بخش برای شما نمایش داده می شود و شما می توانید آن ها را در این بخش مشاهده کنید. در اصل می توان گفت که به راحتی می توانید در این بخش، تمامی امور های مربوط به معامله هایتان را کنترل کنید.

 • والت ( کیف پول ) ارز دیجیتال:

همانطور که از نام این قسمت مشخص است، شما می توانید در این قسمت رمز ارز هایتان را ذخیره کنید و یا اینکه اگر مقداری رمز ارز در این قسمت دارید آن را به کیف پول و یا مکان دلخواه انتقال دهید. انجام این کار به سادگی در این بخش امکان پذیر است اما اگر در حین انجام کار با این قسمت با مشکل رو به رو شدید، نگران نباشید چراکه در ادامه به صورت کامل این بخش را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

 • امور مالی:

در این قسمت، شما می توانید حساب کاربری تان را شارژ کنید. انجام این کار به راحتی امکان پذیر است. در صورتی که قصد دارید اقدام به خرید یکی از رمز ارز ها کنید، ابتدا باید حساب کاربری خود را شارژ کنید. شما می توانید از این قسمت این کار را به راحتی انجام دهید. برای انجام این کار کافیست ابتدا مبلغی که قصد دارید تا حساب تان را شارژ کنید را بنویسید و سپس با کلیک بر روی گزینه افزایش موجودی، موجودی حسابتان را شارژ کنید.

 • تنظیمات:

در این قسمت، شما می توانید به راحتی تنظیمات مربوط به حساب کاربری تان را انجام دهید و تنظیمات دلخواهتان را پیاده سازی کنید. لازم به ذکر است که شما می توانید در قسمت اطلاعات بانکی تنظیمات، اطلاعات بانکی خودتان را وارد کنید تا مبادلات ریالی شما با همان حساب بانکی انجام شود. قبل از اینکه بخواهید اطلاعات حساب بانکی تان را وارد کنید پیشنهاد می کنیم که توضیحات موجود در بخش اطلاعات حساب بانکی را مطالعه کنید.

 • پشتیبانی:

در این قسمت، شما می توانید با پشتیبانی تیم بید ارز ارتباط برقرار کنید. در صورتی که برایتان مشکلی به وجود آمده است، می توانید به راحتی با مطرح مشکل در بخش ” ارسال تیکت ” سریعا مشکل پیش آمده را برطرف کنید. همچنین در این قسمت می توانید با مراجعه به بخش سوالات متداول، سوالات احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیاید را مطالعه کنید.

 • همکاری در فروش:

در قسمت همکاری در فروش، می توانید با توجه به شرایط، با صرافی بید ارز همکاری داشته باشید و کسب درآمد کنید. این کار به راحتی انجام پذیر است و شما می توانید بدون نیاز به سرمایه این کار را انجام دهید. برای انجام این کار تنها کافیست شرایط نوشته شده در این قسمت را مطالعه کنید.

 • خروج از حساب کاربری:

با کلیک بر روی این گزینه، از حساب کاربری تان خارج می شوید. به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه پس از پایان فعالیتتان در صرافی، با کلیک بر روی این بخش از سایت خارج شوید و سپس مرورگرتان را ببندید.

 • خرید و فروش ارز های دیجیتال:

در این قسمت، شما می توانید خرید و فروش رمز ارز ها را انجام دهید. انجام این کار در صرافی بید ارز به راحتی امکان پذیر است. در ادامه به صورت کامل خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی بید ارز را به شما آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.

توجه:

در هر بخش، توضیحات کاملی درباره آن بخش در صفحه قرار گرفته شده است. شما می توانید با مطالعه توضیحات، به صورت کامل با نحوه کارکرد آن قسمت و همچنین شرایط موجود اطلاعات کسب کنید.


آموزش کار با کیف پول ارز دیجیتال در صرافی بید ارز

کار با کیف پول ارز دیجیتال صرافی بید ارز بسیار راحت است و شما می توانید به راحتی با کیف پول این صرافی کار کنید. تمام گزینه ها با زبان فارسی نوشته شده است. در این بخش به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با کیف پول ارز دیجیتال این صرافی کار کنید.

 1. گزارش گیری:

در این بخش می توانید گزارش انتقال و دریافت هایی که داشته اید را مشاهده کنید. همانطور که در تصویر ذیل می بینید، در صورتی که تا به حال تراکنشی که داشته باشید، در این قسمت نمایش داده می شود.

 • افزایش موجودی:

این بخش دقیقا همان دریافت کوین است. شما می توانید با مراجعه به این بخش و دریافت آدرس اقدام به واریز رمز ارز های مختلف به کیف پول بید ارز کنید. برای اینکه بتوانید با این بخش کار کنید، کافیست وارد بخش کیف پول ارز دیجیتال صرافی بید ارز شوید و پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر، روی گزینه افزایش موجود کلیک کنید. حال با صفحه ای همانند صفحه ذیل رو به رو می شوید که می توانید در این بخش آدرس کوین مورد نظرتان را یادداشت کنید.

 • انتقال ارز:

برای اینکه بتوانید در صرافی بید ارز کوینی را انتقال دهید، باید از بخش کیف پول و انتقال ارز استفاده کنید. به همین منظور ابتدا باید از بین گزینه های موجود در سربرگ، گزینه انتقال ارز را انتخاب کنید و سپس مقادر موجود را تکمیل کنید. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، دو فیلد با نام های ” آدرس کیف پول گیرنده ” و ” مقداری که می خواهید انتقال دهید ” وجود دارد. با توجه به نام هر فیلد، اطلاعات در خواست شده را باید وارد کنید و در نهایت با ضربه بر روی ارسال اقدام به ارسال ارز دیجیتال مورد نظر به آدرس مقصد کنید.

شاید سوالات متعددی درباره کیف پول و یا مقدار کارمزد تراکنش ها در کیف پول ارز دیجیتال بید ارز برایتان ایجاد شود. شما می توانید با مطالعه متون موجود در بخش اول کیف پول ارز دیجیتال سایت صرافی بید ارز، به پاسخ تمامی سوالات خود در این باره برسید. در صورتی که نتوانستید پاسخ سوالات را از این قسمت به دست آورید می توانید از قسمت پشتیبانی، سوالات خود را مطرح کنید. در ادامه همراه ما باشید تا طریقه خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بید ارز را به شما آموزش دهیم.


آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بید ارز

در این بخش از مقاله همانطور که مستحضر هستید قصد داریم تا نحوه خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی بید ارز را به شما عزیزان آموزش دهید، در ابتدا به سراغ طریقه خرید و سپس به سراغ طریقه فروش رمز ارز ها در صرافی بید ارز می رویم، در ادامه همراه ما باشید.


طریقه خرید ارز دیجیتال در صرافی بید ارز

برای خرید ارز دیجیتال از صرافی بید ارز ابتدا:

 1. بر روی گزینه ” خرید ارز دیجیتال ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

در صفحه جدید، دو گزینه با نام های ” خرید از کاربران ” و ” خرید فوری از بید ارز ” برایتان نمایش داده می شود. طریقه خرید خود را با انتخاب یکی از گزینه های موجود مشخص کنید. در ادامه ما خرید از هر دو صورت را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. ( همانند صفحه ذیل )

خرید از کاربران

برای خرید از کاربران کافیست بر روی گزینه ” خرید از کاربران ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

در این بخش، نوبت به آن رسیده است که ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید. به همین منظور ابتدا ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه خرید ضربه بزنید. ( همانند تصویر ذیل )

در این بخش، باید در ابتدا مقدار رمز ارزی که قصد خرید آن را دارید را در فیلد مربوطه وارد کنید. ( همانند تصویر ذیل ) پس از وارد نمودن مقدار بر روی گزینه ” ثبت در خواست ” کلیک کنید. در صفحات بعد باید مراحل دیگر را دنبال کنید. این مراحل عبارت اند از: پرداخت، انتقال، ثبت نهایی و در آخر مقدار ارز دیجیتال خریداری شده به حساب شما واریز می شود. به همین راحتی می توانید در صرافی بید ارز از کاربران اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید.

خرید فوری از بید ارز

برای خرید از صرافی بید ارز به صورت مستقیم، تنها کافیست بر روی گزینه ” خرید فوری از بید ارز ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

در صفحه جدید، همانطور که می بینید باید مقادیر مورد نظر را تکمیل کنید و در آخر بر روی ثبت درخواست کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

 شما می توانید به همین راحتی که پیش تر مطالعه کردید، از صرافی بید ارز اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا طریقه فروش ارز دیجیتال در صرافی بید ارز را آموزش ببینید.


طریقه فروش ارز دیجیتال در صرافی بید ارز

برای فروش ارز دیجیتال در صرافی بید ارز، کافیست در ابتدا:

 1. بر روی گزینه ” فروش ارز دیجیتال ضربه بزنید. ( همانند تصویر ذیل )

حال در صفحه جدید مشاهده می کنید که گزینه های مختلف از جمله: ” فروش مستقیم به کاربران ” و ” فوری فوری به بید ارز ” و ” فروش لحظه ای ” برایتان به نمایش در می آید. ( همانند تصویر زیر )

شما می توانید با انتخاب هر گزینه، از همان طریق رمز ارز های خود را بفروشید. توجه داشته باشید که در زمان نگارش این مقاله، امکان فروش لحظه ای هنوز به سایت اضافه نشده است و ما در این مقاله تنها طریقه فروش به کاربران و به بید ارز را به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

فروش مستقیم به کاربران

برای انجام این کار ابتدا:

 1. بر روی گزینه فروش مستقیم به کاربران کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

در این صفحه تمامی گزینه ها به فارسی نوشته شده است، شما می توانید به راحتی با گذراندن دو مرحله، سفارش خود را ثبت کنید. ( همانند صفحه ذیل )

فروش فوری به بید ارز

برای اینکه بخواهید رمز ارز های خود را به سایت بید ارز بفروشید، تنها نیاز به گذراندن 3 مرحله دارید. در مرحله اول باید مشخصات موجودی رمز ارز خود را وارد کنید. در مرحله دوم باید دیگر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و در نهاییت با تسویه حساب مراحل فروش را به پایان برسانید. ( همانند تصویر ذیل )

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا