اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ممنوعیت فعالیت خودپردازهای بیت کوین در بریتانیا

ممنوعیت فعالیت خودپردازهای بیت کوین در بریتانیا

به گزارش زوم ارز، اولین بار، دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در سال 2014 پدید آمدند، و محبوبیت آن‌ها بین سال‌های 2020 و 2021 افزایش شدیدی پیدا کرد. این محبوبیت توجه کلاهبرداران، و همچنین دید منفی دولت بریتانیا را نیز جلب کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بریتانیا از رمز ارز یا دستگاه‌های خودپرداز آن استقبال خاصی نداشته است. حتی پیش از اینکه خودپردازهای رمز ارز محبوب شدند، در سال 2019 بریتانیا اعلامیه‌ای منتشر کرد که در آن دستگاه‌های خودپرداز، به همراه تمام صرافی‌های رمز ارز، شامل قوانین ضدپولشویی شدند.

با توجه به اعلامیه‌ی FCA، هیچ موسسه‌ی رمز ارز ارائه دهنده‌ی خدمات خودپردازی در بریتانیا وجود ندارد، که مطابق قانون ضدپولشویی فعالیت کند. همچنین این نهاد در ادامه هشدار توقف فعالیت تمام دستگاه‌های خودپرداز را داد.

کوین کده

علاوه بر آن، FCA لیستی از کمپانی‌های ثبت نشده‌ی رمز ارز منتشر کرد، تا کاربران این کمپانی‌ها از ثبت نشده بودن آن‌ها اطلاع پیدا کنند. از زمان انتشار این لیست، 110 کمپانی به فعالیت خود در بریتانیا خاتمه دادند.

آن دسته از خودپردازهایی که برای ثبت خود در FCA تلاش کردند، هیچ شانسی نداشتند، و هیچ‌کدام از آن‌ها پذیرفته نشدند.

به عنوان جدیدترین مثال، می‌توان به کمپانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات خودپرداز Gidiplus اشاره کرد، که تحت مالکیت الومیده اسونکویا و همسر وی، سالو اسونکویا قرار دارد. این کمپانی در 22 ژوئن سال 2021 درخواست خود را ثبت کرد.

بیشتر بخوانید:  بزرگترین حمله سایبری دیفای

هرچند این کمپانی با پیش‌نیازهای KYC قانون ضدپولشویی مطابقت داشت، اما با این حال FCA درخواست آن‌ها را با این دلیل که مدرک کافی برای چگونگی فعالیت خود نداشتند، رد کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سرتیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا