روانشناسی ترید و سرمایه گذاری

الگو های صحیح یک تریدر | موفقیت و شکست در ترید

salamcrypto

الگو های صحیح یک تریدر ، موفقیت و شکست در ترید نتیجه چه رفتاری است؟ آیا شما الگوی رفتاری صحیحی در ترید دارید؟ شایان ذکر است که رفتار افراد تبدیل به عادات آنها می‌شود و این عادات آنهاست که یک ترید و معامله موفق یا ناموفق را رقم می زند . ما در این متن به بررسی عملکرد و رفتار یک تریدر موفق و حرفه‌ای می پردازیم و پس از بررسی موفقیت و شکست ترید ، برای جبران شکست در بازار سرمایه و ارزهای دیجیتال راهکار ارائه می دهیم:

تریدر حرفه‌ای ، الگوی رفتاری صحیح در ترید دارد.

یک تریدر موفق با الگوی رفتاری صحیح در مواقع ضرر صبر می‌کند . ممکن است به عنوان یک تجربه ای ضرر را بپذیرد و به دنبال فرصت مناسب بعدی با کنترل ، و بدون هیجان و در یک پروسه عادی ،ترید خود را ادامه می‌دهد . اما تریدری که الگوی رفتاری مناسبی ندارد به محض ورود به ضرر به دنبال چاره می گردد . ممکن است او به طمع سود بیشتر بدون در نظر گرفتن جهت روند بازار تصمیم بگیرد که در کف بخرد و در اصلاح بازار بفروشد که در اینصورت وارد یک پروسه معیوب می‌شود ، که ممکن است با نادیده گرفتن روند بازار و استفاده نکردن از مدیریت سرمایه گذاری در فواصل مشخص او را مجبور به صبر کند آن قدر که ضرر بزرگ تر شود که غیر قابل پذیرش باشد در مقایسه این دو تریدر ، معامله گر اول با تجربه یک ضرر برای جبران خسارت ، با چند راهکار قوی وارد میدان شده ترید را آغاز می کند و از نتیجه خوب و سود آن لذت می برد . راهکار این تریدر موفق مدیریت سرمایه است تریدر موفق و حرفه‌ای حد ضرر را مشخص می کند که اگر تا آن اندازه ضررکند برایش سخت نباشد و برای ترید در روزهای بعد خود را آماده کند و در مواقع سود هم حدی را مشخص می کند و از آن به بعد به جمع اوری وسیو سود می پردازد و از طمع دوری می کند .


تریدر موفق عجول نیست.

چقدر خوب است که یک تریدر ، در یک روز بگوید که امروز موقعیت خوب و مطمئنی برای ترید نیافتم و وارد تردید نشده‌ام و هیچ ضرری ندادم . یک تریدر حرفه‌ای می‌داند که در بازار ارز های دیجیتال یا کلا بازار سرمایه با هدف کسب سود وارد شده است ، پس عجول نیست . اگر نتوانست موقعیت مناسبی بیابد ضرر نمی‌کند و سرمایه اش کم نمی شود .

بیشتر بخوانید:  روانشناسی ترید در ارز دیجیتال | فصل دوم چطور از تحلیلگر به تریدر تبدیل شویم ؟

یک تریدر موفق با خود روراست است .

اگر مدتی طولانی است که نتوانسته اید موفقیتی را در تردید داشته باشید ،دائماً با خود فکر نکنید که استراتژی شما اشتباه است ممکن است که شما نتوانید یک تریدر خوب باشید و این سرمایه شما را به خطر می‌اندازد راه حل چیست؟
شما می‌توانید از یک کاغذ و قلم کمک بگیرید ، و روش هایی که تا الان به کار برده اید بنویسید و با شخصیت و الگوی رفتاری و موجودیت خود بیشتر آشنا شوید.

چگونه یک تریدر موفق شویم/ موفقیت و شکست در ترید

صرافی ایرانی کارت

واقع بین باشید.

اگر از نظر مالی در تنگنا قرار دارید و دیگر فرصتی ندارید برای ریسک و آزمون ، بهتر است مدتی از بازار سرمایه خداحافظی کنید . چون در این صورت هرچه سرمایه بیاورید سوخت می رود زیرا با استرس نمی‌توانید موفق شوید . برای موفقیت در ترید باید بتوانید حداقل برای شش ماه بدون استرس زندگی را مدیریت کرده و توان گذران زندگی را داشته باشید . چون اقلاً ۶ ماه لازم است تا به سوددهی برسید .و فکر استفاده صحیح از استراتژی سودده برای جبران ضرر ها در مدت کوتاه دو یا سه ماهه رویایی و خیالی شیرین است با استرس مانده سرمایه نیز تلف خواهد شد .


آشنایی با شخصیت و الگوی رفتاری و موجودیت فعلی یک تریدر

  • .چه مدتی است که ترید می کنید ؟
  • .چقدر ضرر کرده اید میزان ضررهای شما چقدر است؟
  • .شما از تکنیکال چقدر می دانید؟
  • . چقدر کندل ها را میشناسید و تمرین کرده اید ؟
  • .با چند استراتژی کارکرده اید ؟
  • .با هر استراتژی چند ساعت کار کرده‌اید ؟
  • .چقدر قوانین مدیریت سرمایه را رعایت کرده‌اید ؟
  • .چه مدت دیگری می توانید به همین صورت ادامه دهید ؟
  • .چقدر دیگر می توانید هزینه کنید؟

ممنون از اینکه تا پایان ” الگو های صحیح یک تریدر” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا