ارزهای دیجیتال

رمزارز فایل کوین FileCoin چیست؟ | آشنایی با ارزدیجیتال فایل کوین

salamcrypto

فایل کوین FileCoin ، تا به حال نام ارز دیجیتال فایل کوین یا FileCoin را شنیده اید؟ آیا اطلاعاتی درباره هدف و یا کاربرد این ارز دیجیتال دارید؟ همانطور که مطلع هستید با پیشرفت دنیای ارز های دیجیتال، رمز ارز های زیادی به بازار آمده اند و این موضوع سبب شده است تا افراد زیادی به سمت بازار ارز دیجیتال روی بیاورند. همانطور که مستحضر هستید در این مقاله قصد داریم تا با شما درباره ارز دیجیتال فایل کوین یا FileCoin گفتگو کنیم. اگر بخواهیم در همین ابتدا درباره این ارز دیجیتال تعرفی ارائه دهیم، اینگونه می گوئیم که فایل کوین یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز می باشد و می تواند مهم ترین اطلاعات ما را ذخیره کند. همانطور که می دانید غیر متمرکز به این معنی است که هیچ فرد و یا شرکت و یا ارگانی در این ارز وجود ندارند. اگر علاقه دارید تا درباره این ارز دیجیتال بیشتر بدانید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

نیم نگاهی به ارز دیجیتال فایل کوین

فایل کوین در ابتدا که به وجود آمد به دنبال تبدیل به یک شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز شود، این امکان به کاربران این اجازه را می دهد که از فضا های بدون استفاده خود استفاده کنند و در یک بازار آزاد اقدام به خرید و فروش آن ها کنند. برخی از کاربران می توانند فضا های ذخیره سازی را عرضه کنند و بزخی دیگر می توانند این فضا ها را با استفاده ” Fil ” خریداری کنند. به صورت کلی این ارز به افرادی که به فضا های خالی خود نیازی ندارند، فرضت کسب در آمد می دهند و می توانند با اشتراک گذاری آن فضا اقدام به کسب درآمد کنند.

طراحی این شبکه به گونه ای است که به کاربران این امکان را می دهد که بر روی هر دستگاهی که از ارز دیجیتال فایل کوین استفاده می کند، فضای ذخیره سازی اجازه کند. کمپانی هایی همچون دراپ باکس، گوگل کلود و… فضای بسیار بزرگ ذخیره سازی را برای کنترل نیاز کاربران منتشر کرده اند. زمانی که شما اطلاعات خود را بر روی سرور کمپانی های نام برده شده و یا باقی کمپانی ها آپلود می کنید، اطلاعات شما به عنوان دارایی های آن شرکت به حساب می آیند. اگر فرد و یا افرادی در پشت این سیستم های های ذخیره سازی باشد، محرمانه بودن از اطلاعات شما دیگر امنیت ندارند و هر لحظه امکان دارد به دست فردی فاش شود. همانطور که گفتیم فایل کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است و دیگر این موضوع در فایل کوین صدق نمی کند. همانطور که گفته شد شما می توانید به راحتی یک فضای ذخیره سازی تهیه کنید و اطلاعات خود را در آن نگهداری کنید.


تاریخچه ارز دیجیتال File یا فایل کوین

در سال 2017 اولین عرضه اولیه ارز دیجیتال فایل کوین انجام شد. این عرضه اولیه در آن زمان به عنوان یکی از بزرگ ترین جذب سرمایه عنوان شد. تقریبا می توان گفت که حدود 257 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شد. در این عرضه اولیه حدود 200 میلیون فایل کوین فروخته شد. در سال 2019 قرار بود که اولین شبکه آزمایشی فایل کوین راه اندازی شود اما متاسفانه این راه اندازی با تاخیر رو به رو شد.به گفته برخی از افراد، راه اندازی این شبکه در 3 ماه اول سال 2019 تخمین زده شده بود که این تخمین عملی نشد و این تاریخ به سه ماهه دوم منتقل شد. سپس از سه ماهه دوم نیز به سه ماهه سوم و سه ماه چهارم منتقل شد.


نگاهی به بلاکچین شبکه فایل کوین

همانطور که می دانید IPFS یک سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز می باشد. بلاکچین فایل کوین نیز از IPFS برای ایجاد بازار ذخیره سازی استفاده می کند. خوشبختانه شما می توانید ارز دیجیتال فایل کوین یعنی ” FILe ” را استخراج نیز کنید، اما استخراج این ارز نسبت به رمز ارز های دیگر یک تفاوت بسیار بزرگی دارد زیرا این تفاوت روند استخراج فایل کوین را نسبت به دیگر کوین ها متفاوت کرده است. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید برایتان یک مثال خواهیم زد.

صرافی ایرانی کارت

همانطور که می دانید برای اینکه بتوانید بیت کوین استخراج کنید نیاز به یک دستگاه ماینر و یا یک سیستم با قدرت بالا دارید زیرا این سیستم و یا ماینر قصد حل معادلات پیچیده ای را دارد و یا بهتر است بگوئیم همان ساخت یک بلاک. اما همانطور که گفتیم استخراج فایل کوین اینگونه نمی باشد و شما با فراهم سازی فضای ذخیره سازی اقدام به استخراج فایل کوین می کنید.

در این بین کاربرانی که فضای ذخیره سازی بیشتری را برای مشتری فراهم می سازند پاداش بیشتری دریافت می کنند هنچنین افرادی که محتواهای ذخیره شده را زودتر در اختیار کاربران قرار دهد، مجدد پاداش بیشتری دریافت می کنند. اگر بخواهیم کمی منطقی فکر کنیم، استخراج ارز دیجیتال فایل کوین نسبت به استخراج بیت کوین و یا دیگر رمز ارز هایی که برای استخراج نیاز به دستگاه های ASIC دارند بهتر است.زیرا دیگر نیازی نیست بابت تهیه دستگاه های ماینر و یا …. هزینه های زیادی پرداخت کنید و با کمترین هزینه می توانید فایل کوین یا FIL استخراج کنید.

بیشتر بخوانید:  ارز شیبا Shib چیست؟ | بررسی ارز دیجیتال Shib | آینده ارز دیجیتال Shib

شاید برایتان این سوال پیش بیاید دقیقا نحوه کارکرد بلاکچین و همچنین استخراج ارز دیجیتال فایل کوین چگونه است؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به کامل با طریقه کارکرد این ارز و همچنین بلاکچین آن آشنا خواهید شد.


بلاکچین ارز دیجیتال فایل کوین یا FILE چگونه کار می کند؟

فرض کنید شما نیاز به مقداری فضا برای ذخیره اطلاعات دارید. شما باید مقداری اطلاعات یادداشت و سپس وارد کنید تا بتوانید مراحل را دنبال کنید. در ابتدا باید اطلاعاتی همانند نوع فایلتان و همچننی مدت زمانی که قرار است فایلتان در آن فضا ذخیره شود را با کمی ارز FILE ارسال کنید. حال ماینر هایی که فضا در اختیار دارند نیز قیمت هایی اعلام می کنند که بر اساس این قیمت ها باید معامله انجام شود. وقتی از سوی ماینر قیمت تعیین شد، قیمت پیشنهادی ماینر با قیمت کاربر هماهنگ می شود و سپس در صورت توافق در بین دو طرف یک قرارداد همکاری بسته می شود. در این مرحله تاریخچه آن قرار داد بر روی بلاکچین ذخیره می شود. در انتها نیز مشتری فایل ها را برای ماینر ارسال می کند و ماینر نیز آن ها را ذخیره می کند. حال در این مرحله تمامی فایلها رمزنگاری می شوند و به بلاکچین ارسال می شود.


نگاهی به قیمت ارز دیجیتال فایل کوین یا FILE

ارز دیجیتال FIL یا فایل کوین در حال حاضر قیمتی معادل با ” 18.88 دلار ” دارد. اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید باید 18.88 دلار هزینه پرداخت کنید. همانطور که در گذشته آوردیم این ارز دیجیتال در ابتدا زمانی که عرضه شد بیشترین سرمایه گذاری را داشت.


چگونه می توان ارز دیجیتال فایل کوین را خرید و فروش کرد؟

فایل کوین FileCoin
خریدو فروش فایل کوین FileCoin

همانطور که پیشتر گفته شد این ارز دیجیتال در حال حاضر در شبکه آزمایشی خود فعالیت می کند و همچنان به صورت رسمی وارد شبکه اصلی خود نشده است. از طرفی نیز عرضه اولیه آن به اتمام رسیده است و دیگر نمی توان آن را خریداری کرد. اگر شما قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید باید صبر کنید تا وارد فاز اصلی خود شود. پس از وارد شدن به شبکه اصلی، صرافی های ارز دیجیتال این رمز ارز را لیست می کنند و آنگاه شما می توانید به راحتی آن را بخرید و بفروشید و کسب درآمد کنید.


منظور از بسته شدن قرار داد بیت کاربر و ماینر چیست؟

در شبکه فایل کوین به صورت کلی دو نوع قرار داد وجود دارد.

  1. قرار داد فایل:

قرار داد فایل یا ” File Contract ” بین مشتری و ماینر بسته می شود و این قرارداد شامل توافق های طرفین از نظر، نوع فایل، مدت زمان نگهداری و مبلغ نهایی می باشد. تمامی این موارد در یک قرداد با نام فایل ایجاد می شود.

  1. قرارداد هوشمند:

قرارداد هوشمند یا ” Smart Contract ” قراردادی است که بین توسعه دهندگان یک نرم افزار بسته می شود. این قرار داد می تواند در بستر شبکه فایل کوین ایجاد شود. لازم به ذکر است که قرارداد فایل مختص به فایل کوین است اما قرارداد هوشمند مختص به فایل کوین نمی باشد.


ارز دیجیتال فایل بر روی چه کیف پول هایی قابل ذخیره سازی است؟

فایل کوین FileCoin
ذخیره و نگهداری فایل کوین FileCoin

متاسفانه همانطور که گفته این ارز هنوز وارد فاز اصلی خود نشده است و همچنان در حال طی نمودن مراحل خود بر روی یک شبکه آزمایشی می باشد. به همین دلیل، در حال حاضر کیف پولی وجود ندارد که از این ارز پشتیبانی کند. قطعا پس از اینکه این شبکه وارد فاز اصلی خود شود، به مرور کیف پول های متعددی از آن پشتیبانی می کنند.


جمع بندی فایل کوین FileCoin

به نظر می رسد که ارز دیجیتال File یا فایل کوین یک ارز مناسب در جهت سرمایه گذاری و همچنین استخراج باشد. همانطور که گفتیم برای اینکه شما بخواهید این ارز دیجیتال را استخراج کنید به هیچ ماینر قدرتمندی و یا سیستم قدرتمندی نیاز ندارید و تنها می توانید با داشتن یک فضای ذخیره سازی اقدام به استخراج این ارز دیجیتال کنید. به گفته برخی از سایت ها، 70 درصد از هزینه نگهداری فایل ها به ماینر اهدا می گردد.

ممنون از اینکه تا پایان “ فایل کوین FileCoin  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

‫8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا