اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مدیرعامل FTX: بیت کوین به شکل ابزار پرداخت آینده‌ای ندارد

مدیرعامل FTX: بیت کوین به شکل ابزار پرداخت آینده‌ای ندارد

به گزارش زوم ارز، طی مصاحبه‌ی اخیر با Financial Times، سم بنکمن-فراید، مدیرعامل FTX، آبی سرد بر پیکر بیت کوین ریخت و ادعا کرد که نخستین و بزرگترین رمز ارز در جهان، آینده‌ای به عنوان یک ابزار پرداختی ندارد؛ زیرا از مقیاس پذیری بی‌بهره است و مصرف انرژی چشم‌گیری دارد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنکمن-فراید باور دارد که بیت کوین در آینده به عنوان یک دارایی جهت ذخیره‌ی ارزش، با طلا، رقابت خواهد کرد.

دومین فرد ثروتمند در رمز ارزها، از بلاکچین‌های گواه سهام به عنوان جایگزینی بهتر نسبت به بیت کوین، به عنوان ابزار پرداخت، یاد کرد. ماه‌های پیشین سال جاری، کریس لارسن، هم‌بنیان‌گذار ریپل، به Greenpeace و سایر سازمان‌ها، جهت قدرت بخشیدن به تغییر بسیار نامحتمل بیت کوین به مکانیزم اجماعی بهینه‌تر، پیوست.

کوین کده

برای مدتی طولانی، صنعت استخراج بیت کوین در جایگاه دشمن خونین فعالان محیط زیست بوده است. پس از روند گاوی اخیر، مصرف انرژی آن حتی از برخی از کشورهای بزرگ همچون سوئد، به دلیل هش ریت و سختی استخراج فزاینده، پیشی گرفته است.

سال جاری، اتحادیه‌ی اروپا سعی در اعمال یک ممنوعیت کامل بر استخراج بیت کوین داشت، اما این اقدام، قادر به جذب رای‌های کافی در پارلمان نشد.

بیشتر بخوانید:  ماسک پذیرش دوج برای اشتراک توییتر بلو را پیشنهاد کرد

ژانویه، بانک آمریکا گفت که ممکن است سولانا، که مقیاس پذیری بالا را بر غیرمتمرکزسازی اولویت می‌نهد، به دلیل توانایی پردازش حجم‌های بالای تراکنش‌ها با هزینه‌ی نسبتا پایین، در نهایت تبدیل به یک غول مانند ویزا، اما در حوزه‌ی رمز ارزها شود.

با این وجود، سولانا معمولا با انتقاداتی به دلیل حوادث ناگوار فنی خود روبه‌رو است. همانطور که توسط U.today گزارش شد، ابتدای ماه می، یکی از بزرگترین شبکه‌های رمز ارز، پس از خروج بتای شبکه اصلی خود از اجماع، آفلاین شد. این اتفاق، با فاصله‌ی زمانی زیادی از اولین باری که سولانا، به دلیل مشکلات عملکردی خود واکنش عمومی منفی دریافت کرد، رخ داد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا