استخراج ارزدیجیتال

سرمایه لازم برای استخراج ارز دیجیتال مونرو

سرمایه لازم برای استخراج ارز دیجیتال مونرو ، در این مقاله قرار است تا درباره استخراج ارز دیجیتال مونرو یا به عبارتی در باره اینکه برای راه اندازی یک فارم جهت استخراج ارز دیجیتال مونرو چه مقدار سرمایه ای نیاز است گفتگو کنیم . با بالا رفتن قیمت ارز در یک کشور؛ قطعا تاجران و سرمایه گذاران آن کشور با مشکلات متعددی برخورد خواهند کرد اما این مشکل تنها برای عده ای می باشد و عده دیگر از افراد از این موقعیت سود می بردند. آن عده کسانی هستند که در بازار های رمز ارز ها فعالیت می کنند. شما می توانید با شروع به کار در ارز دیجیتال جزء این دسته از افراد باشید. برای اینکه بتوانید رمز ارزی به دست آورید می توانید از دو طریق پیش روی کنید.

سلام کریپتو
 1. استخراج ارز های دیجیتال
 2. خرید و فروش و یا به اصطلاح همان ترید ارز های دیجیتال

قطعا شروع استخراج ارز های دیجیتال، نیاز به تجهیزاتی دارد. شاید شنیده باشید که تجهیزات استخراج رمز ارز ها هزینه های نسبتا بالایی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا با هزینه هایی که قرار است برای انجام این کار بپردازید آشنا شوید.


استخراج ارز دیجیتال مونرو  Mining Monero‌‌

ارز دیجیتال مونرو در سال 2014 توسط گروهی با با نام “‌ 7Core‌ “‌ خلق شد. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال مونرو را دارید، می توانید با بکارگیری کارت های گرافیک یا GPU‌ ها آن ها را استخراج کنید. البته در بیشتر سایت ها گفته شده است که شما می توانید این ارز دیجیتال را از طریق پردازنده ها یعنی CPU استخراج کنید. شایان ذکر است که استخراج رمز ارز ها با بکارگیری پردازنده ها مدتی است که منسوخ شده است و پردازنده ها دیگر به تنهایی پاسخگو نمی باشند.

هر ارز دیجیتال یک زمان برای استخراج بلوک ها دارد. زمان استخراج هر بلاک مونرو تقریبا 120 ثانیه می باشد. یعنی هر بلاک در شبکه ارز دیجیتال مونرو در 120 ثانیه استخراج می شود.

در ادامه همراه ما باشید تا با تجهیزاتی که شما برای استخراج مونرو نیاز دارید، آشنا شوید.

صرافی ایرانی کارت

برای استخراج ارز دیجیتال مونرو به چه مواردی احتیاج داریم؟

ارز دیجیتال مونرو
استخراج ارز دیجیتال مونرو
 1. مکان:

در ابتدای کار، شما نیازمند این هستید تا یک مکان مناسب تهیه کنید. مکان مناسب باید شامل رعایت یک سری از نکات باشد. این نکات عبارت اند از: 1. محل استقرار مکان شما باید در قسمتی باشد که دمای مناسب جهت استخراج باشد. 2. محل مکان شما باید در محلی باشد که فرد و یا افرادی برای سکونت دائمی در آن جا زندگی نکنند.

شاید برای شما این نکات کمی تعجب بر انگیز باشد و همچنین برای شما سوالات متعددی ایجاد کند. در ادامه به دو سوال احتمالی پاسخ خواهیم داد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که ما چرا به مناسب بودن دمای مکان شما تاکید داریم؟

پاسخ این سوال این است که، دستگاه های ماینر و یا ریگ های استخراج تنها در مکان هایی می توانند به خوبی کارر کنند ه که دارای دمای محیطی مناسبی باشد. اگر دمای محیطی محل مورد نظر شما مناسب نبود می توانید با تهیه تجهیزاتی همانند سیستم تهویه هوا و همچنین خنک کننده این مشکل را حل کنید.

سوال بعدی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا ما می گوییم که نباید فرد و یا فرادی در آن مکان زندگی کنند؟

فن هایی که به عنوان سیستم تهویه هوا در حال کار هستند، و یا فن های ماینرها، همگی در حال تولید سر صدا می باشند. اگر محل راه اندازی فارم شما یک منطقه مسکونی باشد، به مشکلات متعددی در این بابت برخورد خواهید کرد.

 1. ریگ استخراج:

همانطور که گفتیم مونرو را تنها می توان با به کارگیری کارت گرافیک استخراج نمود. کارت های گرافیک پس از تهیه برای اسمبل شدن باید در یک محفظه همانند قاب کیس به دیگر قطعات متصل شوند. به این محفظه در اصطلاح ریگ استخراج گفته می شود. بر روی ریگ استخراج تعدادی کارت گرافیک نصب شده است. شما می توانید ریگ های استخراج را آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان اسمبل کنید. در این قسمت منظور ما از ریگ استخراج همان کارت های گرافیک می باشد.

 1. اینترنت:

برای اینکه بتوانید با شبکه مونرو جهت استخراج متصل شوید، باید اینترنت داشته باشید. اصولا این سوال برای افراد پیش می آید که آیا برای استخراج نیاز به اینترنت پر سرعت می باشد؟

بیشتر بخوانید:  استخراج بیت کوین با موبایل

برای استخراج ارز دیجیتال مونرو شما نیاز به اینترنت با سرعت مناسب دارید اما مورد بسیار مهم این موضوع این است که اینترنت شما نباید مرتب قطع و وصل شود و یا اصلا قطعی برایش پیش بیاید.

 1. تجهیزات تهویه هوا:

محل مورد نظر شما باید، هوای مناسبی داشته باشد. برای انجام این کار باید از سیستم تهویه هوا استفاده نمایید. اکثر فارم هایی که در حال فعالیت هستند از ” فن ” برای این موضوع استفاده کرده اند. بعضی از فارم ها نیز، ازسیستم تهویه هوا پیشرفته استفاده کرده اند که همان سیستم برای خنک سازی نیز استفاده می شود.

 1. تجهیزات سرمایشی:

تجهیزات سرمایشی باید با توجه به تعداد ریگ و یا ماینر ها تهیه شود. نسبت به مقدار تولید حرارت توسط آن ها باید تعیین شود که چه مقدار سیستم خنک کننده برای کنترل دما نیاز است. برای این کار شما می توانید طبق نیازتان از هر سیستم سرمایشی و یا خنک کننده نیز استفاده کنید.

 1. تجهیزات جانبی:

تجهیزات جانبی، شامل مواردی همچون: اتصالات، کامپیوتر و… می باشد. اگر میخواهید بدانید که تجهیزات جانبی دقیقا برای چه کاری مورد نیاز است، در ادامه همراه ما باشید.

 • اتصالات:

برای اینکه بتوانید تمام ارتباطات را به درستی در داخل شبکه انجام دهید، همانطور که می دانید نیاز به اتصالات دارید. اتصالات را باید طبق نیاز تهیه کنید.

 • کامپیوتر:

برای اینکه بتوانید ماینر و یا ریگ های استخراج را تنظیم کنید، باید از یک یا چند کامپیوتر ( بسته به تعداد ماینر و یا ریگ ) استفاده کنید. سخت افزار کامپیوتر، تا حدودی مهم نمی باشد و می توانید کامپیوتری هایی با سخت افزار متوسط را تهیه کنید.

 1. نیروی کار:

یکی از دیگر تجهیزاتی که شما به آن نیاز دارید، نیرو کار می باشد. باید تعدادی نیرو کار بسته به اندازه فارم ایجاد شده، استخدام کنید. افرادی که استخدام می کنید باید تقریبا افرادی با سابقه باشند تا بتوانند مشکلات احتمالی را حل کنند.

ممنون از اینکه تا پایان ” سرمایه لازم برای استخراج ارز دیجیتال مونرو ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا