اخبار ارز دیجیتال در جهاننیم نگاه دیجیتالی

نیم نگاه دیجیتالی در برگر کینگ

در شعبه برگر کینگ ونزوئلا با بیت کوین انواع همبرگر بخرید.

سلام کریپتو

پرداخت بیت کوین $BTC به عنوان روش خرید به شعبه ونزوئلایی برگر کینگ Burger King اضافه شد . این خبر توسط توئیتی در تاریخ ۳۰ دسامبر تایید شد این خبر حکایت دارد که یکی از شعب فست‌فود برگر کینگ در منطقه سمبیل Sambil کاراکاسCaracas بیت کوین و همچنین آلت‌کوین‌هایی همچون اتر ETh لایت‌کوین $LTC بایننس‌کوین $BNB و دش $DASH و ارز های پایایی همچون تتر $USDT را به عنوان روش پرداخت می‌پذیرد.

به گزارش CoinTelegraph طی توئیتی که منتشرشد،روش پرداخت ارز دیجیتال در ۴۰شعبه شرکت برگر کینگ در حال راه اندازی است. البته این شرکت قبلا در شعبه های روسیه و اروپایی خود از این روش پرداخت استفاده کرده بود. که خیلی مورد استقبال واقع نشده بود. وپس از مدتی حذف شد.

آشفتگی اقتصادی ونزوئلا

ونزوئلا که چند سال است در آشفتگی اقتصادی به سر میبرد.مکان خوبی برای توسعه استفاده از بیت کوین جهت آسان کردن معیشت مردم در این شرایط اقتصادی می باشد. دولت ونزوئلا روش‌های پرداخت برون‌مرزی را بسیار محدود کرده است. و شرایط سختی را برای دسترسی به ارزهای خارجی به وجود آورده است.

سال ۲۰۱۷، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، از یک ارز دیجیتال ملی نه‌چندان موفق به نام پترو رونمایی کرد. که ظاهراً با منابع گسترده نفت این کشور پشتیبانی می‌شود. و به این دولت کمک می‌کند تا تحریم‌های اقتصادی وضع‌شده توسط آمریکا را دور بزند.

صرافی ایرانی کارت

ارز دیجیتال پترو یا بیت کوین

ارز دیجیتال “پترو” که به عنوان ارز دیجیتال رسمی دولت ونزوئلا ، سلاح دولت مادورو برای نابودی آشفتگی اقتصادی فعلی این کشور است. بر اساس گزارشهای موجود، پترو اکنون تنها ارزدیجیتال قابل پذیرش در کشور ونزوئلا است.که برای مصارفی همچون صدور گذرنامه استفاده میشود.
در ونزوئلا نمونه ای از مقابله بیت کوین (ارز دیجیتال غیر متمرکز و غیر دولتی) وارز دیجیتالی ودولتی پترو دربازارداخلی مشاهده میشود.
به نظر شما در این رقابت بازار داخلی، ونزوئلا تمایل بیشتر به پذیرش کدام ارز دیجیتال را خواهد داشت؟

بیشتر بخوانید:  نهنگ بیت کوین در چه سطحی فشار فروش زیادی ایجاد کرد؟

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا