ارزهای دیجیتالزوم ارز پدیا

چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم |آموزش نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال اترetherum

چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم ، ما در این مطلب می خواهیم شما را با “خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم|اتر” آشنا کنیم.همانطور که می دانید اتریوم نیز مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال پرطرفدار می باشد و همچنین دارای نوسان های زیادی می باشد.به همین دلیل افراد زیادی قصد خرید و فروش رمز ارز اتر را دارند اما نمی دانند چگونه می توانند این رمز ارز را خرید نمایند و اینکه هر زمان خواستند این رمز را بفروشند چگونه می توانند این رمز را به پول نقد یا ریال تبدیل کنند.

سلام کریپتو

ما در “چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم” به شما طریقه خرید فروش رمز ارز اتریوم (etherum) را اموزش می دهیم .

 

تفاوت اتر و اتریوم چیست؟

یکی از سوالات رایج این است که اتریوم با اتر چه فرقی دارد . قابل ذکر است که اینجا بگوییم اتریوم یک بلاکچین است و اتر یکی از مهمترین رمز ارز های این بلاکچین می باشد.اصطلاحا رمز ارز اتر را همه به اتریوم می شناسند.

پس می توان گفت کلمه صحیح ،رمز ارز اتر می باشد که آن را با نماد (ETH) نشان می دهد این رمز ارز در بلاکچین اتریوم قرار دارد.

صرافی ایرانی کارت


قیمت رمز ارز اتریوم

اولین قدم برای اینکه بخواهید رمز ارز اتریوم را خریداری کنید نیاز است قیمت آن را بدانید و حتما به سراغ نمودار قیمتی آن بروید . شما می توانید قیمت لحظه ای اتریوم را از طریق این صفحه مشاهده نمایید و همچنین اگر بخواهید به سراغ نمودار رمزارز اتریوم بروید از طریق سایت www.tradingview.com  می توانید نمودار های خطی و شمعی این رمز ارز را مشاهده نمایید .

قایل ذکر است که در تاریخ فعلی نگارش این مطلب رمز ارز اتر دومین حجم خرید و فروش بازار را به خود اختصاص داده است.

نمایش حجم اتریوم بیتن ارزهای دیگر

نکته بسیار مهم این است که بهتر است برای خرید و فروش هر رمز ارز بهتر است اطلاعات کافی را داشته باشید اطلاعاتی مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال . چون اگر اطلاعاتی درباره تحلیل تکنیکال نداشته باشید خیلی سریع سرمایه خود را از دست می دهید.

همانطور که در رمز ارزهای سود های بسیاری است اما اگر اطلاعاتی درباره تحلیل تکنیکال نداشته باشید شما شامل ضررهای آن رمز ارز می شوید.

از آنجا که قیمت اتریوم هر لحظ در حال تغییر است .نمودار قیمتی زیر برای تاریخ 15-02-1399 می باشد.

نمودار قیمتی رمز ارز اتریوم

 


 

کیف پول اتریوم جهت خرید اتر

کیف پول اتریوم:

دومین گام برای خرید رمز ارز اتریوم انتخاب یک کیف پول دیجیتالی است.شایان ذکر است که ما در کیف پول رمز ارزهای خود را نگهداری می کنیم.اما نکته مهم این است که باید به دنبال کیف پولی روید که از رمز ارز اتریوم پشتیبانی می کند.

برای خرید رمز ارز شما باید آدرس کیف پول و یا QR  کیف پول خود را در دسترس داشته باشید.

 کیف پول دیجیتالی شما شامل کلید عمومی و کلید خصوصی می باشد . که شما باید در نگهداری آدرس خصوصی خود کوشا باشید ،چون در صورتی که فردی به آدرس خصوصی شما دست پیدا کند می تواند تمام موجودی شما را به صورت یکجا بردارد.پس حتما مواظب کلیدی خصوصی خود باشید .

دو نکته بسیار مهم برای کیف پول شما:اول اینکه به سراغ کیف پول هایی روید که دارای امنیت بالاتری می باشند و بعد از انتخاب کیف پول خود برای ان یک پسورد با امنیت بسیار بالا انتخاب نمایید. همچنین زمانی که قصد دارید آدرس کیف پول خود را ارسال  نمایید حتما در صحت آن اطمینان لازم را داشته باشید.

معرفی 10 کیف پول که از اتریوم پشتیبانی می کند :


ارز دیجیتال اتریوم را از کجا بخرم؟

چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم

برای سوال چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم؟ باید گفت برای خرید و رمز ارز اتریوم به 4 صورت می توانید اقدام نمایید .

1-می توانید از طریق صرافی های موجود در کشورمان به خرید رمز ارز اتر بپردازید . فقط خواهشا در انتخاب صرافی خود دقت لازم را به عمل آورید .زمانی که شما بخواهید از صرافی ها خرید نمایید .در بعضی از صرافی ها نیاز است که ابتدا احراز هویت نمایید و بعد از احراز هویت و تایید آن صرافی شما می توانید پول خود را به حساب آن صرافی ارسال نمایید . سپس آن صرافی با گرفتن آدرس و یا QR کیف پول دیجیتالی شما تعداد اتریوم خریداری شده را به کیف پول شما ارسال می کنند و شما می توانید از تب balance  در کیف پول خود موجودی خود را چک نمایید .

شایان ذکر است زمانی که شما با صرافی ها معامله می کنید صرافی مبلغی را به عنوان کارمزد از شما می گیرند.

2-می توانید از طریق افرادی که در حال استخراج اتریوم هستند ،رمز ارز خود را خریداری نمایید.باز هم باید این نکته را ذکر کنم که در انتخاب آن شخص دقت نمایید . و اگر فرد را کامل نمی شناسید بهتر است در یک ملاقات حضوری جابجایی رمز ارز صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید:  تابع هش و هشینگ چیست؟ ( Hashing , hash )

3-شما می توانید از طریق پلتفرم های P2P سفارش خرید رمز ارز خود را دهید و فردی که قصد فروش این تعداد رمز ارز را دارد از طریق آن سایت با شما لینک می شود و شما تبادل خود را می توانید از طریق آن سایت انجام دهید.اصولا خرید و فروش در این پلتفرم ها امن تر و ارزان تر است.البته در صورتی که آن سایت اعتبار لازم را داشته باشد.

4-شما می توانید در ایران از طریق زیر رمز ارز استیبل کوین مثلا تتر را خریداری کنید .سپس این رمز ارز را به حساب خود در یک صرافی داخلی یا خارجی ارسال نمایید .سپس از آن طریق می توانید با تحلیل لازم اتریوم را در قیمتی پایین تر خریداری نمایید

یکی از صرافی های خارجی که می توانید به خرید و فروش رمز ارز ها بپردازید صرافی بایننس است .چون صرافی بایننس دارای حجم خرید و فروش بالا می باشد همچنین دارای رابط کاربری مناسب می باشد .ایرانی های زیادی در این صرافی به خرید و فروش می پردازند . البته قابل ذکر است که برای معامله در این صرافی از VPS  استفاده نمایید.


چگونه اتریوم خود را بفروشم:

شاید برای شما سوال پیش آید ،بعد از خرید اتریوم چگونه می توانم آن را به پول نقد یا همان ریال تبدیل کنم؟

خب دقیقا شما به همان روش هایی که توانستید خرید اتریوم را انجام دهید ، می توانید رمز ارز خود را بفروشید .

1-می توانید به یک صرافی تیکت بزنید و در صورت تایید آن صرافی اتریوم خود را به آدرس کیف پول دیجیتالی آن ارسال نمایید .سپس آن صرافی پول نقد رایج کشورمان را به حساب بانکی شما ارسال می نمایند

2-می توانید به افرادی که در حیطه خرید و فروش رمز ارز هستند، بفروشید.

3-می توانید از طریق همان پلتفرم های p2p  رمز ارز اتریوم خود را به فروش برسانید.


کدام صرافی برای خرید بهتر است و معرفی چند صرافی

اما چند نکته درباره انتخاب صرافی را به شما بگویم که شا به دنبال کدام صرافی ها بروید و اصطلاحا می شه در کدام صرافی را انتخاب کنید.از دید سایت زوم ارز صرافی بهتر است که :

  • 1-رابط کاربری آسان داشته باشد.
  • 2-پشتیبانی لازم را برای مشتریان خود داشته باشد . البته بیشتر صرافی های خارجی برای ایرانیان فیلتر می باشد . پس پشتیبانی برای ایرانیان ندارد .البته اگر با ip  ایران وارد شوید.
  • 3-کارمزد آن صرافی به نسبت صرافی های دیگر پایین تر باشد.
  • 4-از رمز ارز های بیشتری پشتیبانی کند.

معرفی چند صرافی خارجی برای خرید و فروش ارز های دیجیتال

معرفی چند صرافی خارجی برای خرید و فروش رمز ارز اتریوم


طرز کار پلتفرم p2p  برای خرید و فروش اتریوم:

در این سایتها ابتدا نیاز است بر اساس قوانین آنها احراز هویت نمایید.سپس پس از تایید احراز هویت شما می توانید به خرید وفروش رمز ارزهای خود بپردازید . بر این اساس که ابتدا فردی ارز دیجیتال خود را برای فروش می گذارد . اگر فرد دیگری قصد خرید آن ارز دیجیتال را داشته باشد ،باید آن سفارش را بپذیرد . رمز ارز فرد فروشنده از طریق آن سایت واسط بلوکه می شود.سپس فرد خریدار  پول را به حساب فرد فروشنده ارسال می کند و اعلام می کند که پول را ارسال کرده است.اگر فرد فروشنده پول به حسابش واریز شد دکمه تایید را می زند تا آن رمز ارز بلوکه شده آزاد شد و به حساب فرد خریدار ارسال گردد .

در صورتی که هر کدام از طرفین بخواهند کلاهبرداری کنند آن سایت واسط جلوی آن کلاهبرداری می گیرد.و مراقب است که طرفین در شرایط امن به خرید و فروش بپردازند.

البته همه این موازد لازمه این است که پلتفرم واسط خودش مورد اطمینان باشد.چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم


چند سوال رایج:

آیا باید یک اتریوم کامل خریداری کرد؟

قطعا خیر . شما می توانید رمز ارز اتریوم را در واحد های کوچکتر بخرید و سرمایه گذاری کنید  .

آیا رمز ارز اتریوم را بخریم یا نخریم؟

برای این مطلب لازم است که به شما بگویم تمام بازار های مالی به شما فرصت ورود را می دهد .پس بازار کریپتو هم به شما در هر زمانی اجازه ورود و خروج را می دهد.پس شما در هر زمانی و با هر مبلغی می توانید رمز ارز اتریوم خود را بخرید و با سود مورد نظر خود خارج شوید .فقط باز هم ذکر میکنم برای خرید فروش رمز ارز اتریوم اطلاعات لازم و کافی درباره تحلیل ارز های دیجتال را داشته باشید.

از چه راه هایی می توان رمز ارز اتریوم را بدست آورد؟

به دو صورت شما می توانید رمز ارز اتریوم را بدست آورید :

 

” ممنون که تا پایان مطلب “چگونه ارز دیجیتال اتریوم بخرم”با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

عاطفه قاضی حصاری

دکتری معماری کامپیوتر | مولف کتاب آموزش و پرورش | مدرس دانشگاه | محقق و پژوهشگر در زمینه های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا