اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

✍️ حقایق و پیشینه مهم بیت کوین

salamcrypto

این فناوری که تقریباً نه سال پیش معرفی شد اکنون یک پدیده بزرگ در جهان است. بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است و برای اهداف بسیاری ، مورد استفاده قرار می گیرد و در عصر امروز و آینده ارز اساسی می شود. اگرچه اکنون به یک پدیده عادی تبدیل شده است ، هنوز بسیاری از افراد عملکرد آن ، گذشته آن و بسیاری از جنبه های دیگر مربوط به آن را درک نکرده اند.

دانش جدید هرگز چیز بدی نیست ، و وقتی صحبت از چشم اندازهایی مانند بیت کوین و دیگر فناوری های جدید می شود ، بهتر است آخرین جزئیات معادله را بدانید تا قدرت بیشتری در جهان داشته باشید. بنابراین بدون نگرانی بیشتر ، در اینجا برخی از حقایق مهم و جذاب در مورد بیت کوین آورده شده است که باید بدانید و ممکن است تعجب آور باشد.

بیت کوین گمشده

همه می دانند که بیت کوین ارز اساسی است و به وفور تولید نمی شود. از زمان ساخت ارز تاکنون ارزش این ارز افزایش یافته است. با این حال ، مقدار قابل توجهی بیت کوین توسط افراد گم شده است. یک مرد بریتانیایی در جایی از دنیا هارد دیسک 2.25 میلیارد دلاری یا بیشتر را از دست داده است. نه تنها این ، بلکه تعداد زیادی از دارندگان بیت کوین کلیدهایی که دارای تعداد زیادی از بیت کوین هستند ، از دست داده اند. هنگامی که کلید خصوصی خود را برای دسترسی به کیف پول گم می کنید ، تمام بیت کوین خود را نیز از دست می دهید. تخمین زده می شود که تقریباً 60٪ آدرس بیت کوین از بین رفته است.

کدگذاری بیت کوین

برنامه نویسی برای ساخت هرگونه نرم افزار و حتی ارز دیجیتال در اینترنت ضروری است. این همان چیزی است که بیت کوین از آن ساخته شده است و این نرم افزار با استفاده از 31 هزار خط کد ایجاد شده است. این تعداد زیادی توالی کدگذاری است ، با توجه به اینکه مهمترین سیستم عاملها و نرم افزارها با میلیونها خط کدگذاری نیز ساخته می شوند. ایجاد این خطوط کدگذاری برای ارائه یک سیستم منحصر به فرد از نرم افزار تولید کننده ارز دیجیتال ، بیش از یک سال صبر و قدرت لازم داشت.

بیشتر بخوانید:  فیسبوک شایعات خرید بیت کوین را رد کرد

برق مورد استفاده

فرایندی که می توانید از طریق آن بیت کوین ایجاد کنید ، استخراج بیت کوین نامیده می شود. این یک فرآیند سنگین نیاز به انرژی ، پهنای باند و زمان زیادی دارد. این یک روند عادلانه است که شامل یک بازی چالش برانگیز است که برای تولید بیت کوین استفاده می شود و یک فرآیند پرهزینه است. استخراج بیت کوین برای کسانی است که می توانند فرآیند بلاکچین را با سرعت کافی ایجاد کنند تا تعداد بیشتر بیت کوین را در برق مصرفی کمتر بدست آورند. میزان برق مصرفی می تواند بسیار بیشتر از ارزش بیت کوین باشد.

خالق گمشده

برخلاف بیشتر سازندگان موسسات بزرگ جهان ، خالق بیت کوین هیچ بخشی از شهرت را نمی خواهد. از Satoshi Nakamoto به عنوان خالق بیت کوین نامیده می شود. با این حال گفته می شود که خالق آن مفقود شده است و بیش از 30 میلیارد بیت کوین دارد. از این رو ، این فرد یک ابزار مالی عظیم را در اختیار جهان قرار داده است که می تواند به نفع همه جوامع باشد و جهان را به یک ابزار کاملاً کارآمد ترقی می دهد که می تواند از ارز جهانی در بازارها استفاده کند.

منبع : ambcrypto.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا