استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

راه اندازی ماینر S5 | آموزش نصب انت ماینر S5

تمامی ماینر های داخل بازار، قبل از استفاده باید راه اندازی شوند. راه اندازی ماینر های هر کمپانی شبیه به یکدیگر می باشد. اگر به طریقه راه اندازی ماینر های کمپانی بیت مین توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که نصب و راه اندازی تمام آن ها به یک شکل می باشد. در این مقاله قصد داریم تا به نحوه یکی دیگر از ماینر های این کمپانی یعنی راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5 بپردازیم. در ابتدا دستگاه ماینر را بررسی و سپس امکانات فیزیکی آن را معرفی می کنیم و در نهایت به طریقه نصب و راه اندازی و سپس طریقه بک اپ و یا همان پشتیبان گیری و اپدیت دستگاه می پردازیم،شما می توانید از طریق مقاله راه اندازی ماینرها با راه اندازی انواع ماینر از شرکت های مختلف از جمله راه اندازی ماینرهای شرکت بیت مین آشنا شوید. با ما همراه باشید.

سلام کریپتو

بررسی دستگاه ماینر Antminer S5

همانطور که می دانید این ماینر توسط کمپانی بزرگ و معروف بیت مین خلق شده است. بیت مین با خلق ماینر های میان رده خود توانسته است که تقریبا نیمی از بازار را به دست بگیرد. دستگاه ماینر Antminer S5 در ابعادی حدود به 137 * 155 * 298 سانتی متر و با وزن تقریبی 6.3 کیلوگرم تولید و روانه بازار تجهیزات ماینینگ شده است.

این ماینر از الگوریتم معروف و محبوب الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. همانطور که می دانید رمز ارز های با ارزش زیادی هستند که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند. یکی از معروف ترین و با ارزش ترین رمز ارز های که می توانیم برای مثال بگوئیم، ارز دیجیتال ” بیت کوین ” است. رمز ارز بیت کوین نیز از این الگوریتم پشتیبانی می کند. شما می توانید با بکارگیری این ماینر به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید.

پردازشگر این ماینر از چندین چیب پردازشی بهره مند می باشد، مدل چیپ های این ماینر ” BM1384 ” می باشد. حداکثر نرخ پردازش دستگاه ماینر Antminer S5 برابر با 1.155  تراهش می باشد.

ولتاژ ورودی منبع تغذیه این ماینر، 12 ولت است همچنین میزان مصرف برق دستگاه ماینر Antminer S5 برابر با 590 وات می باشد. همچنین کمپانی بیت مین در این ماینر جهت تهویه هوا تنها از یک فن استفاده کرده است. کاهش دما در این ماینر تنها بر عهده یک فن است. شما باید پس از خریداری و نصب ماینر یک سیستم تهویه هوا مناسب نیز در نظر بگیرید.

صرافی ایرانی کارت

حداکثر سطح نویز دستگاه ماینر Antminer S5، برابر با 65 دسی بل می باشد که این مقدار از سطح نویز و یا همان آلودگی صوتی برای این ماینر مناسب است. این دستگاه می تواند در دمای 0 – 35 درجه سانتی گراد به خوبی و بدون ایجاد مشکلی به کار خود ادامه دهد.

 


معرفی اجزاء مختلف دستگاه ماینر Antminer S5

اجزاء فیزیکی این ماینر، مانند دیگر ماینر های کمپاانی بیت مین می باشد. همانطور که در مقاله های قبل گفتیم، اکثر ماینر ها اجزاء یکسانی دارند. دلیل آن هم این است که این ماینر ها یک شکل نصب و راه اندازی دارند، پس به همین دلیل تمام دستگاه های ماینر نیاز به یک محلی هستند که بتوان کابل شبکه را به آن متصل کرد و یا اینکه تمام ماینر ها دارای دکمه ای هستند که از طریق آن ای پی ماینر به دست می آید. در ادامه به صورت تصویری با اجزا ماینر Antminer S5 آشنا می شوید. همراه ما باشید.اجزاء دستگاه ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5


دانلود نرم افزار IP Reporter و نصب و راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5 به صورت تصویری

قبل از هر چیزی باید بدانید که ملزمات نصب و راه اندازی دستگاه ماینر شما چیست ال آن را قبل از اینکه بخواهید راه اندازی کنید، تهیه نمائید. نرم افزار IP Reporter یکی از بخش های اصلی راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5 می باشد.

دانلود نرم افزار IP Reporter جهت ثبت ای پی

ابتدا شما باید این نرم افزار را دانلود و سپس آن را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود اجرا نمایید تا بتوانید مراحل راه اندازی ماینر را پیش بگیرید.

ا در این بخش نرم افزار IP Reporer را برایتان جهت دانلود قرار داده ایم. شما می توانید این نرم افزار را به صورت مستقیم از اینجــــــا دانلود نمائید.

توجه: اگر نرم افزار IP Reporter را قسمت قبلی دانلود کرده اید نیاز است بگوئیم که پس از دانلود شما باید با کمک نرم افزار ” Winrar “، فایل دانلودی را از حالت فشرده خارج کنید. پس از انجام این کار تنها با کلیک بر روی آیکون برنامه، نرم افزار اجرا می شود. در اصل برای استفاده از این نرم افزار نیازی به نصب نمی باشد و می تواند تنها با یک کلیک آن را اجرا نمائید. در اصطلاح به این گونه از برنامه ها، نرم افزار ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند.


نصب دستگاه ماینر Antminer S5

پس از اینکه ملزومات اولیه را فراهم نمودید، نیاز است که ماینر را ابتدا از جعبه خود به همراه تجهیزاتی که به همراه دارد بیرون بیاورید و سپس آن را در یک مکان با دمای مناسب قرار دهید. سعی کنید حتما در مکانی که ماینر را قرار داده اید یک سیستم تهویه هوای مناسب نیز تجهیز کنید.

پس از انجام این کار ابتدا باید با استفاده از یک کابل شبکه و یا ” LAN ” ماینر را به اینترنت متصل کنید. یک طرف کابل شبکه را ابتدا به ماینر متصل می کنید و سپس طرف دیگر را به یک مودم حاوی اینترنت. پس از انجام این کار می بایست با استفاده ازکابل های مخصوص ماینر را به برق وصل کنید. برای انجام این کار از قسمتی که کابل های برق به ماینروصل می شود، کابل را متصل کنید و سپس طرف دیگر را به برق شهری متصل کنید تا این کار هم به پایان برسد.

پس از اتمام این مراحل نیاز است که ماینر را به کامپیوتر وصل کنید. برای انجام این کار باید کامپیوتر و یا لپ تابتان را با استفاده از یک کابل شبکه، به همان مودم و یا روتری که ماینر به آن متصل است وصل کنید تا از این طریق بتوانید بین کامپیوتر و یا لپتابتان با ماینر اتصال برقرار کنید.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر C1 | آموزش نصب و راه اندازی انت ماینر C1

پس از انجام تمامی این مراحل حال نرم افزار IP Reporter را اجرا کنید و ادامه مقاله را مطالعه بفرمائید.


راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5

برای اینکه بتوانید ماینر به به یک استخر متصل کنید نیاز است که ابتدا ای پی ماینر را به دست بیاورید تا بتوانید وارد تنظیمات دستگاهتان شوید. برای انجام این کار ابتدا بر روی آیکون نرم افزار IP Reporter کلیک کنید تا جرا شود.

پس از اجرا شما با سه کادر با نام های: ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت “، رو به رو می شوید.

مقدار پیش فرض تمامی این فیلد ها ” 1  می باشد. اگر می خواهید از این ماینر به صورت خانگی استفاده کنید نیازی به تغییر این سه فیلد نیست، می توانید مستقیم بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. اما اگر قرار است از این ماینر در یک مجموعه و یا فارم استفاده کنید باید مقدار سه فیلد را طبق نیاز تغییر دهید و سپس بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

راه اندازی دستگاهپس از کلیک بر روی گزینه ” Start ” باید بلافاصله با انگشت خود کلید ” IP Reporter ”  را فشار دهید. این اتفاق باید حدودا 5 ثانیه زمان ببرد، بعد از گذشت 5 ثانیه می توانید انگشت خود را از روی این دکمه بردارید. ( همانند تصویر ذیل )

ریستارت دستگاه - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5حال اگر به صفحه نمایشگر کامپیوتر و یا لپ تاپ خود دقت کنید، متوجه می شوید که نرم افزار ای پی ” IP ” دستگاه ماینر شما را پیدا کرده است. حال ای پی را یادداشت کنید. ( همانند تصویر ذیل )تعیین آیپی دستگاه - راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5


اتصال ماینر Antminer S5 به استخر به صورت تصویری

پس از اینکه ای پی ماینر را به دست آوردید، جهت شروع انجام کار  ( استخراج ) باید ماینر را به یک و یا چند استخر متصل کنید. برای انجام این کار ابتدا ای پی ماینر را که قبلا یادداشت کرده بودید در قسمت آدرس بار مرورگرتان وارد می کنید و سپس کلید ” Enter ” را برای جستجو فشار می دهید.

پس از بارگذاری صفحه از شما درخواست یک نام کاربری و رمز عبور می شود. رمز عبور و نام کاربری به صورت پیش فرض در ماینر های کمپانی بیت مین به صورت پیش فرض ” root ” ( با حروف کوچک ) می باشد.

توجه: اگر کلمه root اشتباه بود، حتما سری به دفترچه راهنمای ماینر خود بزنید تا نام کاربری و رمز عبور جدید را بیابید.

پس از ورود به پنل اصلی ماینر، برای ایکه بتوانید دستگاه را به استخر متصل کنید ابتدا باید بر روی گزینه ” General Setting ” و سپس بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

اتصال دستگاه به استخرحالا اگر به تصویر بالا دقت کنید متوجه می شوید که در اینجا از شما آدرس سه استخر می خواهد. باید ابتدا به استخر مورد نظرتان مراجعه کنید و آدرس مخصوص به خودتان را یادداشت کنید و سپس به این صفحه بازگردید و آدرس استخر را در قسمت ” URL ” وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس استخر نیاز است که نام ماینر و رمز عبور را وارد کنید. پس از انجام این مراحل، کار شما به پایان رسیده است و حال باید بر روی گزینه ” Save ” جهت انجام تغییرات کلیک کنید.

شاید برایتان این سوال پیش بیایید که چرا یک میانر آدرس سه استخر از ما می گیرد؟

در پاسخ به این سوال اینگونه می گوئیم، زمانی که یکی از استخر ها به مشکل بر بخورد، ماینر دیگر عملیات استخراج را متوقف نمی کند بلکه به استخر دیگری منتقل می کند تا این کار هر چه بهتر انجام شود.


طریقه بک اپ و یا پشتیبان گیری و آپدیت دستگاه ماینر Antminer S5

بروزرسانی ماینر همیشه به شما کمک می کند تا باگ و یا اشکالات ماینر شما برطرف شود و همچنین سرعت عکملکرد آن بهتر شود. برای اینکه بخواهید ماینر را آپدیت کنید ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که از دستگاه یک بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل پس از آپدیت با مشکل رو به رو نشوید.


آموزش بک اپ و یا پشتیبان گیری از دستگاه ماینر Antminer S5 به همراه تصویر

برای بک اپ گیری از ماینر نیاز است که ابتدا بر روی گزینه ” System ” و سپس گزینه ” Upgrade ” کلیک کنید. حال با نمایش صفحه جدید باید برای شروع انجام عملیات بک اپ گیری، گزینه ” Generate archive ” را انتخاب کنید. حال منتظر باستید تا عملیات پشتیبان گیری به اتمام برسد. ( همانند تصویر ذیل )پشتیبان گیری از دستگاه


آموزش آپدیت دستگاه ماینر Antminer S5 به صورت کامل

پس از انکه مطمئن شدید مراحل پشتیبان گیری با موفقیت به پایان رسید برای آپدیت ماینر باید فایل آپدیتی که از قبل دانلود کرده بودید را در همین قسمت، در بخش ” Flash New Firmware Image ” وارد کنید و منتظر باستید تا مراحل آپدیت پس از گذشت چند دقیقه با موفقیت به پایان برسد.

به یاد داشه باشید که شما باید ابتدا فایل آپدیت را از سایت اصلی کمپانی بیت مین دانلود کرده باشید تا بتوانید در این مرحله دستگاه ماینرتان را آپدیت کنید.آموزش آپدیت دستگاه


سوالات متداول

آیا این دستگاه فقط بیت کوین استخراج می کند ؟ یعنی نمی توان با آن لایت کوین استخراج کرد ؟

این ماینر فقط قادر به استخراج ارزهای رمزپایه ای است که از الگوریتم SHA-256  استفاده می کنند. این ارزهای دیجیتال عبارتند از : Bitcoin ، Namecoin ، Peercoin ، Terracoin ، Freicoin و … نمی توانید litecoins را استخراج کند ، زیرا Litecoin به جای SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری SCRYPT استفاده می کند.

چه مقدار بیت کوین در طول روز استخراج می کند؟

به طور متوسط حدود 0.014 بیت کوین در طول روز بوسیله این ماینر استخراج می شود.

آیا می توان با سیستم مک هم ماین کرد ؟

بله شما فقط باید ماینر را به یک روتر و منبع تغذیه متصل کنید. و سپس باید به پیکربندی روتر دسترسی پیدا کنید .

” ممنون که تا پایان راه اندازی دستگاه ماینر Antminer S5 با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا