استخراجبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

آموزش نصب و راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3 , m3x

ماینر M3  و ماینر M3x هر دو ساخت کمپانی Whatsminer می باشد. این کمپانی این دو دستگاه را با اندکی تغییر در سال های مختلف روانه بازار نمود. در این مقاله قصد داریم در ابتدا به بررسی و سپس طریقه نصب و راه اندازی آن بپردازیم. عناوین مطلب راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3 و m3x به شرح ذیل می باشد:


[sta_anchor id=”بررسی-دستگاه-های-ماینر-whatsminer-m3-و-دستگاه-m3x” unsan=”بررسی دستگاه های ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x” /]

بررسی دستگاه های ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x

هر دو ماینر توسط کمپانی Whatsminer خلق شده است. تفاوت ماینر M3x  نصب به ماینر M3 مقدار هش ریت آنان می باشد. حداکثر نرخ  هش ریت ماینر M3X برابر 12.5 تراهش و همچنین نرخ هش ریت M3 برابر 12 تراهش می باشد.

از دیگر تفاوت های این ماینر می توان به وزن، توان مصرفی برق اشاره نمود. وزن ماینر M3x چیزی حدوداً 600 گرم بیشتر از ماینر M3 و همچنین توان مصرفی برق ماینر M3x، 50 وات بیشتر از ماینر M3 می باشد.

طبیعتاً زمانی که یک ماینر مقداری از لحاظ مقدار نرخ پردازش رشد کند، قطعات دیگر هم نیز رشد خواهند کرد. دقیقاً همانند این ماینر های M3x و M3.

هر دو ماینر از دو فن جهت تهویه هوا و همچنین کاهش دما استفاده می کنند. تنها ویژگی ثابت این دو ماینر تنها همین میزان فن های آن ها می باشد. یک فن در عقب و یک فن در جلوی دستگاه نصب شده است. با بکارگیری فن هایی که در ابتدای دستگاه قرار دارد. هوای بیرون به داخل دستگاه منتقل می شود و سپس هوای داخلی دستگاه که حاوی دمای بالایی نیز می باشد از ماینر خارج می شود. مقدار سطح نویز ماینر M3x برابر با 78 دسی بل می باشد که نسبت به مقدار پردازش آن عددی قابل درک است.

الگوریتم پردازشی این ماینر ” SHA-256 ” می باشد. همان طور که می دانید رمز ارز معروف و محبوب این روز ها ” بیت کوین ” از این الگوریتم پشتیبانی می کند. شما می توانید با بکارگیری این استخر به راحتی رمز ارز بیت کوین استخراج کنید.


[sta_anchor id=”معرفی-اجزا-مختلف-دستگاه-ماینر-whatsminer-m3-و-دستگاه-m3x” unsan=”معرفی اجزا مختلف دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x” /]

معرفی اجزا مختلف دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x

همان‌طور که در گذشته و یا دیگر مقاله ها آوردیم، اکثر ماینر ها شکل یکسانی دارند تنها تفاوت در بعضی از ماینر ها نوع طراحی آنان می باشد. بعضی ها به طور خاص طراحی می شود بعضی دیگر هم معمولی و شبیه یک دیگر. در این مقاله نیز قصد داریم مانند همیشه به صورت تصویری به معرفی اجزا مختلف دستگاه های whatsminer m3  &  m3x بپردازیم. این دو ماینر نیز از یک طراحی ظاهری برخوردار هستند.


[sta_anchor id=”دانلود-نرم-افزار-whatsminertool-و-نصب-و-راه-اندازی-ماینر-whatsminer-m3–m3x” unsan=”دانلود نرم افزار WhatsMinerTool و نصب و راه اندازی ماینر whatsminer m3 , m3x” /]

دانلود نرم افزار WhatsMinerTool و نصب ماینر whatsminer m3 و m3x

نصب ماینر whatsminer m3 و m3x

ابتدا، دستگاه ماینر را در یک مکان مناسب قرار دهید. حتماً توجه کنید که میزان رطوبت و همچنین دمای هوای محیط باید با دمایی که در ابتدای مقاله آوردیم یکی باشد تا دستگاه بتواند کارکرد بهتری را از خود برایتان به نمایش بگذارد.

پس از انجام این کار کابل های به خصوص ماینر را از داخل جعبه خارج کنید و طبق راهنما آن را به ماینر متصل کنید و سپس با استفاده از یک کابل شبکه یا LAN ماینر را به اینترنت وصل کنید.

حال نیاز است کامپیوتر خود را روشن کنید و سپس آن را به همان اینترنتی متصل کنید که دستگاه را وصل کرده اید. در این مرحله باید با بکارگیری یک نرم افزار ای پی یاب، ای پی ماینر را پیدا کنیم.

واتس ماینر نیز یک نرم افزار مخصوص جهت انجام این کار قرار داده است. تنها با دانلود این نرم افزار می توانید تمامی تنظیمات مربوط به ماینر را انجام دهید. هم می توانید به راحتی ای پی دستگاه را پیدا کنید و می توانید اطلاعاتی از دستگاه مانند دمای دستگاه مقدار هش ریت فعلی و…. مشاهده کنید و هم می توانید از این قسمت ماینر را به استخر های مورد نظرتان متصل کنید. شما می توانید در ادامه این نرم افزار را به صورت مستقیم دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:  دستگاه ماینر بیت کوین چیست | آشنایی کامل با دستگاه های ماینر بیت کوین bitcoin

دانلود نرم افزار WhatsMinerTool

اگر نرم افزار WhatsMinerTool را در کامپیوتر و یا لپ تابتان ندارید، نگران نباشید. شما می توانید این نرم افزار را از اینجـــــــــا ( کلیک کنید ) دانلود نمایید.  پس از دانلود نرم افزار، با استفاده از برنامه ” Winrar ” آن را از حالت فشرده خارج کنید. ( در صورت وجود رمز می توانید www.zoomarz.com  ( با حروف کوچک ) را وارد کنید )


[sta_anchor id=”راه-اندازی-دستگاه-ماینر-whatsminer-m3-و-دستگاه-m3x” unsan=”راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x” /]

راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x

پس از اینکه نرم افزار را دانلود کردید و از حالت فشرده خارج نمودید، برای اجرای آن تنها باید بر روی آیکون نرم افزار کلیک کنید. این برنامه نیاز به نصب ندارد، در اصطلاح به این نرم افزار ها، ” قابل حمل ” و یا ” Portable ” می گویند.

پس از اجرای این نرم افزار بر روی دکمه ” Start ” کلیک کنید و سپس انگشت دست خود را به مدت 2 ثانیه بر روی دکمه ثبت ای پی نگه دارید. ( تصویر ذیل )راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3

پس از نمایش ای پی بر روی صفحه، روی آن کلیک کنید. در بالای صفحه بر روی گزینه ” Export ” کلیک کنید. با این کار از ای پی ماینر خود به صورت یک فایل متنی خروجی تهیه می کنید. ( تصویر ذیل )تهیه فایل خروجی - راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3

برای فایل خود یک نام انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه ” Open ” کلیک کنید. ( تصویر ذیل )انتخاب نام

در این قسمت از گزینه های موجود در سربرگ گزینه ” Miner Status ” را انتخاب کنید. حال در بالای صفحه باید بر روی گزینه ” Import IP ” کلیک کنید و سپس فایلی که در قسمت قبل ذخیره کرده بودید را انتخاب کنید تا باز شود  و در انتها بر روی دکمه ” Detect miner Status ” کلیک کنید. ( دو تصویر ذیل ) استفاده از فایل خروجی - راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3حذف استاتوس ماینر - راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3

اگر به درستی به تصویر بالا نگاه کنید متوجه خواهید شد که اطلاعات دستگاه شما اعم از: مقدار هش ریت فعلی، دمای دستگاه، سرعت فن ها و… به شما نمایش داده است.


[sta_anchor id=”اتصال-ماینر-whatsminer-m3-و-دستگاه-m3x-به-استخر” unsan=”اتصال ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x به استخر” /]

اتصال ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x به استخر

همان طور که گفتیم، برای اتصال این ماینر مانند دیگر دستگاه ها نیاز به اینکه بخواهید به مرورگرتان مراجعه کنید تا بتوانید دستگاه را به استخر متصل کنید نیست. به راحتی می توانید از همین برنامه این کار را انجام دهید تنها کافیست از گزینه های موجود در سربرگ، بر روی گزینه ” Pool ” کلیک کنید تا صفحه مخصوص به وارد نمودن آدرس استخر ها نمایان شود.

حال همان‌طور که می دانید در این قسمت باید آدرس استخر های مد نظرتان را در سه بخش ” URL ” وارد کنید. برای به دست آوردن آدرس استخر باید به پنل کاربری در استخری در آن ثبت نام کرده اید بروید.اتصال ماینر به استخر ها

پس از وارد نمودن آدرس استخر باید ” Worker ” و سپس ” PWO ” را وارد کنید و در انتها بر روی گزینه ” Update ” کلیک کنید تا تنظیمات مربوطه اعمال شود.


[sta_anchor id=”آپدیت-دستگاه-ماینر-whatsminer-m3-و-دستگاه-m3x” unsan=”آپدیت دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x” /]

آپدیت دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x

برای اینکه بتوانید دستگاه ماینر خود را آپدیت کنید تنها کافیست از گزینه های موجود در سربرگ، گزینه ” Upgrade ” را انتخاب کنید. حال می توانید در این صفحه به راحتی ماینر خود را آپدیت کنید.

”  همراهان گرامی سایت زوم ارز، شما می توانید در صورت ایجاد مشکل و یا سوال، به صفحه پرسش و پاسخ ما مراجعه کنید “

” ممنون که تا پایان مقاله آموزش نصب و راه اندازی دستگاه ماینر whatsminer m3 و دستگاه m3x با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن