اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ایران با ارائه خروجی برق 3 نیروگاه از ماینرهای بیت کوین و رمزنگاری پشتیبانی می کند

در یک توسعه خوشایند ، استخراج کنندگان بیت کوین و دیگر رمزارزها در ایران اکنون به توان تولید برق از سه نیروگاه به استخراج دارایی های رمزنگاری دسترسی خواهند داشت.

سلام کریپتو

آخرین اخباری که از ایران منتشر می شود به رشد حمایت از استخراج کنندگان بیت کوین و دیگر رمزارزهادر این کشور اشاره دارد.

درحال حاضر ، ماینرها با مجوز از شرکت هلدینگ نیروگاه حرارتی ایران (TPPH) به خروجی برق سه نیروگاه برای تأمین دارایی های دیجیتالی دسترسی خواهند داشت.

مناقصه برای بیت کوین ، استخراج کنندگان رمزارزی برای استفاده از خروجی این سه  نیروگاه

براساس گزارش امروز یک روزنامه محلی ایرانی ، شرکت هلدینگ نیروگاه حرارتی این کشور (TPPH) مناقصه ای را برای ارائه برق تولیدی سه نیروگاه برای استخراج کنندگان رمزارزها برگزار می کند. اقای مهندس محسن طرزطلب ، رئیس TPPH گفت:

تجهیزات لازم در سه نیروگاه رامین ، نکا و شهید منتظری نصب شده است و اسناد مزایده در آینده نزدیک در وب سایت SetadIran.ir بارگذاری می شود

صرافی ایرانی کارت

اقای طرزطلب خاطرنشان کرد که صنعت برق این کشور می خواهد “منابع پایدار درآمد” برای مردم ایجاد کند:

متأسفانه ، افزایش مداوم قیمت ها و الزام برای تأمین برق با قیمت های ثابت به مشترکان باعث ایجاد فاصله زیادی بین درآمد و هزینه در صنعت برق کشور شده است و ما برای پر کردن این شکاف به منابع درآمد جدید نیاز داریم.


فروش خروجی برق به ماینرهای رمزارزی منبع درآمد است

رئیس TPPH اظهار داشت: فروش تولید برق به استخراج کنندگان بیت کوین ودیگر رمزارزها به عنوان یک منبع درآمد عالی برای صنعت برق ایران است. بخش دیوان سالاری ایران که تولید برق را در کشور مدیریت می کند نیز موافق این طرح است. همانطور که اقای طرزطلب گفت:

“طبق قوانین و مقررات اعلام شده توسط کابینه و وزارت نیرو ، به ما اجازه داده شده است که برخی از نیروگاه های خود را برای استخراج ارزهای رمزپایه اختصاص دهیم. “

بیشتر بخوانید:  رشد 865 درصدی Ravencoin

البته استخراج کنندگان رمزنگاری فقط خروجی توربین های انبساطی نیروگاه ها را دریافت می کنند. چرا؟ زیرا طبق گفته اقای طرزطلب “از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت جهت تولید برق در آن استفاده نمی‌‎شود و تنها از طریق جریان گاز برق تولید می‌شود. “. اینکار  باعث می شود که  سازگار با محیط زیست باشد.

اقای طرزطلب توضیح داد ، این توربین های انبساطی مستقل هستند. آنها در تولید برق از طریق شبکه ملی شرکت نمی کنند. نیروگاه ها خود از تمام خروجی هایی که توربین ها تولید می کنند استفاده می کنند.

این اتفاق ،اولین پشتیبانی از استخراج ارز رمزنگاری شده از ایران نیست

این گزارش ادامه داد و افزود که در ماه ژانویه ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران بیش از 1000 مجوز برای تجهیزات استخراج بیت کوین و دیگر رمزارزها صادر کرده است.

در ماه ژوئیه ، مصطفی رجبی مشهدی ، سخنگوی بخش برق وزارت نیرو اعلامیه ای  ارائه داد. نیروگاه های ایران در استخراج رمزارزها  آزاد هستند،با این شرط که نهادهای وابسته از وزارت صنعت مجوزهای لازم را بگیرند و تعرفه های تعیین شده برای استخراج رمزارزی را رعایت کنند.

آنچه به نظر می رسد ، این است که ایران تمام تلاش خود را برای نادیده گرفتن تحریم هایی که آمریکا علیه این کشور اعمال کرده است ، انجام می دهد.

منبع: کوین مارکت کپ


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا