زوم ارز پدیا

آیا ارز ترون کلاهبرداری است؟

آیا ترون کلاهبرداری است ؟ ، تا به امروز، پروژه های کلاهبرداری زیادی به بازار آمده است. متاسفانه کاربران زیادی نیز جذب این پروژه ها شده اند و سرمایه گذاری کرده اند و در نهایت سرمایه شان را از دست دادند. از جمله این پروژه ها می توان به “ بنک اف ترون ” اشاره کرد که جدیدا از کاربران کلاهبرداری کرده است. در این مقاله قصد نداریم تا پروژه جدیدی را از نظر کلاهبرداری بودن و یا نبودن بررسی کنیم. در این مقاله قصد داریم تا درباره یک مبحث بسیار داغ که ” آیا ترون کلاهبرداری است ” با شما عزیزان گفتگو کنیم. احتمالا شنیده اید که ترون کلاهبرداری است یا خیر. اگر قصد دارید تا در این باره اطلاعات کسب کنید، در ادامه همراه ما باشید.

سلام کریپتو

 

ارز دیجیتال ترون Tron چیست؟

شما که در حال مطاله این مقاله هستید، احتمالا با ارز دیجیتال ترون آشنائید. همانطور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا بپردازیم که ارز دیجیتال ترون کلاهبرداری است یا خیر. اما قبل از اینکه بخواهیم به سراغ این موضوع برویم، بهتر است تا کمی درباره درباره ترون صحبت کنیم تا اگر به صورت اتفاقی وارد این مقاله شده اید، کمی درباره آن اطلاعات کسب کنید و سپس به سراغ اصل مقاله بروید.

ترون جزء یکی از رمز ارز های معروفی است که در حال حاضر در بین کاربران بسیار پرطرفدار است. ترون تواسنته است تا نظر سرمایه گذاران زیادی را به سوی خود جذب کند و همچنین سرمایه گذاران زیادی به سمت ارز دیجیتال ترون آمده اند و اقدام به سرمایه گذاری کرده اند. شما می توانید ترون را همانند دیگر رمز ارز ها بخرید و همچنین آن را بفروشید و یا اینکه در کیف پول های دیجیتال آن را ذخیره کنید. انجام این کار ها بسیار ساده است و اگر در این حوزه اطلاعات داشته باشید قطعا می دانید که به چه شکل باید این کار را انجام دهید.

توسعه دهندگان ترون اذعا کرده اند که می توانند در ثانیه 2000 تراکنش را مدیریت کنند. حتی گفته اند که کارمزد این تراکنش ها برابر با ” صفر ” است. اگر به دیگر رمز ارز های معروف همانند بیت کوین و اتریوم نگاهی بیندازید خواهید دید که در این قسمت ترون از آن ها بسیار بالاتر می باشد.

صرافی ایرانی کارت

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ترون توسط چه کسی و در کجا توسعه داده شده است؟

ترون توسط فردی جوان با نام ” جاستین سان ” یا ” Justin sun ” توسعه داده شده است. هم اکنون آن ها در چین مستقر هستند و پروژه را مدیریت می کنند. جز آقای جاستین سان افراد مهم دیگری نیز در این پروژه حضور دارند و نام آنها نیز در اینترنت موجود می باشد. اما متاسفانه اطلاعات درستی درباره تیم ترون در دست نیست و در هیچ کجای اینرتنت از نام اعضای تیم ترون خبری نیست. اگر قصد دارید تا در این باره اطلاعات بیشتری به دست بیاورید می توانید به مقاله اختصاصی که درباره ارز دیجیتال ترون آماده کرده ایم مراجعه کنید و با مطالعه آن اطلاعات کاملی را به دست بیاورید. لازم به ذکر است که نام ارز دیجیتال شبکه ترون، ترونیکس است اما به دلیل اینکه بر سر زبانها ترون افتاده است، در بیشتر مکان ها از ترون برای بکار بردن نام ارز استفاده می شود.

حال که تا حدودی با ترون آشنا شدید، به سراغ اصل مطلب که آیا ترون کلاهبرداری است یا خیر می رویم. اما قبل از این این موضوع را شروع کنیم به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله ” ترون چیست ” را مطالعه کنید و پس از مطالعه شما بگوئید که آیا ترون کلاهبرداری است یا خیر؟  در صورتی که علاقه به بیان نظر خود داشتید می توانید در قسمت نظرات ( انتهای این پست ) نظر خود را اعلام کنید.

بیشتر بخوانید

طرح پانزی ponzi scheme چیست؟ | چطور طرح پانزی را تشخیص دهیم؟


آیا ترون کلاهبرداری است؟

آیا ترون کلاهبرداری است ؟
آیا ارز ترون کلاهبرداری است ؟

قطعا پاسخ این سوال ” خیر ” می باشد. نمی توان به هیچ وج گفت که پروژه ترون، یک پروژه کلاهبرداری است چراکه پروژه ترون تا به امروز درس خود را به تمام کاربران پس داده است. اینکه می گویند ترون کلاهبرداری است، منظور خود پروژه ترون نیست بلکه پروژه هایی است که بر روی شبکه ترون اجرا می شوند که در حال حاضر متاسفانه این پروژه ها کم نیستند. در ابتدای مقاله، یکی از پروژه هایی که به این شکل از کاربران کلاه برداری می کند را معرفی کردیم. در ادامه نیز قصد داریم تا درباره این نوع پروژه ها بیشتر صحبت کنیم و آن ها را به شما به صورت کامل معرفی کنیم.

به صورت کلی، همانطور که گفتیم، پروژه ترون کلاهبرداری نمی باشد اما برخی از پروژه هایی که در شبکه ترون ایجاد می شوند کلاهبرداری هستند. در ادامه همراه ما باشید تا با یک مثال این موضوع را به صورت واضح تر برایتان بیان کنیم.


اثبات کلاهبرداری نبودن ارز دیجیتال ترون

همانطور که گفتیم، با توجه به مشخصات شبکه و ارز دیجیتال ترون، نمی توان گفت که این ارز کلاهبرداری است. ترون با هدف های مشخصی وارد بازار ارز های دیجیتال شده است و در حال حاضر تمام توسعه دهندگان آن در تلاش اند تا به اهداف خود برسند. همانطور که گفتیم برای اینکه متوجه موضوع پروژه هایی که بر روی ترون سوار هستند کلاهبرداری می باشند شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

احتمالا سایت دیوار را بشناسید. در حال حاضر تقریبا نیمی از مردم ایران در سایت دیوار فعالیت می کنند و در آن اقدام به فروش اجناس خود می کنند. حال ممکن است در بین تمام آگهی های موجود، فردی باشد که آگهی خود را به قصد کلاهبرداری در سایت دیوار منتشر کرده است. در نتیجه این موضوع به توسعه دهندگان و یا پروژه دیوار مرتبط نیست بلکه این نرم افزار تنها یک رابط است. دقیقا می توان این موضوع را برای ارز شبکه ترون نیز در نظر گرفت. چراکه ممکن است افرادی که بر روی شبکه ترون پروژه ایجاد می کنند کلاهبردار باشند و از نام ترون بخواهند برای اعتماد مردم استفاده کنند.

اگر به این پروژه هایی که در شبکه ترون اقدام به کلاهبرداری می کنند اعتماد کنید و در آنها سرمایه گذاری کنید، در صورتی سرمایه تان را از دست بدهید، پس نباید از شبکه ترون شاکی باشید. همانند این موضوع که اگر در سایت دیوار از شما کلاهبرداری شود، نباید از آن ها شاکی باشید، چراکه آنها تنها یک واسط بودند و اشتباه اصلی دقیقا از سمت خودتان بوده است.

بیشتر بخوانید:  انواع اتریوم | تفاوت اتریوم نوع اول با اتریوم نوع دوم

هر گاه با یک پروژه جدید آشنا شدید، قبل از اینکه بخواهید در آن سرمایه گذاری کنید، ابتدا به خوبی با آن پروژه آشنا شوید و درباره آن تحقیقات گسترده ای انجام دهید و سپس در آن اقدام به سرمایه گذاری کنید. پروژه هایی که در حال حاضر از طریق شبکه ترون از کاربران کلاهبرداری کردند بسیار کار نابلند بودند چراکه برای اعتماد مردم تنها از نام ترون استفاده می کردند.

ما در سایت زوم ارز به صورت کامل درباره پروژه هایی که از نام ترون برای کلاهبرداری استفاده کرده بودند صحبت کرده ایم. با این حال بازهم کمی درباره آن ها به شما توضیحات می دهیم. در صورت علاقه می توانید به مقاله اختصاصی هر کدام مراجعه کنید و درباره آن اطلاعات کسب کنید. برای آشنایی با این پروژه ها در ادامه همراه ما باشید.


چه پروژه هایی با استفاده از نام ترون کلاهبرداری کردند؟

همانطور که گفتیم، متاسفانه پروژه های مختلفی هستند که با نام ترون و در شبکه ترون اقدام به کلاهبرداری می کنند. در این قسمت از مقاله همانطور که می دانید قصد داریم تا درباره این پروزه ها با شما عزیزان گفتگو کنیم. در صورتی که قصد دارید تا درباره هر پروژه به صورت کامل تر اطلاعات کسب کنید می توانید به مقاله اختصاصی آن ها مراجعه کنید و اطلاعات کامل تری را به دست بیاورید. این پروژه ها عبارت اند از:

 1. پروژه اکو اسمارت یا Eco Smart :

  پروژه اکو اسمارت
  پروژه اکو اسمارت

پروژه اکواسمارت، یکی از پروژه هایی است که در حال حاضر با نام و شهرت ترون از اعتماد مردم سواستفاده می کند و از کاربران بسیاری کلاهبرداری می کند. این پروژه با استفاده از نام قرارداد هوشمند ارز دیجیتال ترون از مردم کلاهبرداری می کند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه؟

یکی از شروط ورود به این پروژه این است که مبلغی معادل ” 5000 واحد ترون ” بپردازید. اگر به سایت این پروژه سری بزنید کاملا متوجه این موضوع می شوید چراکه در قسمت سوالات متاول این جمله دقیقا آمده است. پس از اینکه شما مقدار 5000 ترون را پرداختید، باید زیر مجموعه برای خود جمع آوری کنید.

هر زیر مجموعه، که عضو جدیدی به مجموعه اضافه کند پورسانت دریافت می کند و در ازای پورسانت دریافتی، مقداری پورسانت به شما نیز داده می شود. این مراحل پورسانت گیری به همین ترتیب ادامه می یابد تا زمانی که سطح نفرات به 15 برسد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که سطح 15 به چه معنایی است؟

زیر مجموعه گیری در شبکه اکو اسمارت 15 سطح دارد. یعنی شما از 15 نفر پس از خود که وارد مجموعه می شوند می توانید پورسانت دریافت کنید و. از نفر 15 به بع شما از دور خارج می شوید و دیگر هیچ پورسانتی دریافت نمی کنید. طریقه کارکرد این پروژه همچون شرکت های هرمی می باشد.

اینکه پروژه اکو اسمارت می آید و با نام قرارداد هوشمند کلاهبرداری می کند جالب نیست چرا که هر فردی می تواند این کار را با کمی تخصص انجام بدهد. ایجاد یک قرارداد هوشمند در شبکه ترون کار سختی نیست و به راحتی این کار قابل انجام می باشد. این موضوع را بدانید که حتی خود شما نیز می توانید یک قرار داد هوشمند ایجاد کنید. اگر قصد دارید تا درباره پروژه اکو اسمارت بیشتر بدانید، می توانید با مراجعه به مقاله اختصاصی این پروژه در سایت زوم ارز، اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنید.

همانطور که گفتیم، جز پروژه اکو اسمارت، پروژه دیگری با نام ” بنک اف ترون ” نیز با نام ترون اقدام به کلاهبرداری از کاربران کرده است. در قسمت بعدی درباره این پروژه نیز کمی با شما گفتگو خواهیم کرد.

 1. پروژه بنک اف ترون یا Bank of Tron :

  پروژه بنک آف ترون
  پروژه بنک آف ترون

پروژه بنک اف ترون، یکی دیگر از پروژه هایی است که چندی پیش از کاربران زیادی کلاهبرداری کرد و سپس ناپدید شد. این پروژه نیز همانند اکو اسمارت یک پروژه بر مبنای قرارداد هوشمند ارز دیجیتال ترون بود و از کاربران درخواست دریافت ارز دیجیتال ترون می نمود. متاسفانه کاربران ایرانی زیادی وارد این پروژه شدند و سرمایه خود را از دست دادند. این اتفاق برای کاربران این پروژه متاسفانه چندین ماه پیش افتاد. زمانی که تب سرمایه گذاری با سود های کلان در این پروژه داغ شده بود، کاربران زیادی اقدام به خرید ترون و سپس سرمایه گذاری بر روی این پروژه کردند. این موضوع باعث شد تاعده ای خیال کنند که ترون از آن ها کلاهبرداری کرده است اما در اصل به این شکل نیست بلکه همانطور که گفتیم پروژه بنک اف ترون هیچ ربطی به ترون ندارد و به صورت مستقل از مردم کلاهبرداری می کند. ممکن است شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، قصد سرمایه گذاری در یکی از این پروژه ها را داشته باشید. قبل از اینکه بخواهید در این پروژ ها سرمایه گذاری کنید، خوب درباره آن ها تحقیق کنید. متاسفانه در حال حاضر عده ای هستند که بر روی پروژه اکو اسمارت سرمایه گذاری کرده اند. قطعا یک روزی نیز این پروژه همانند پروژه بنک اف ترون از مردم کلاهبرداری می کند و کاربران نیز تمام سرمایه شان را از دست می دهند.


نتیجه گیری آیا ترون کلاهبرداری است ؟

بی شک این پروژه ها، آخرین پروژه های کلاهبرداری در شبکه ترون و یا دیگر شبکه های ارز دیجیتال نیستند و قطعا زمانی که سو استفاده کنندگان ببیند تا به این حد استقبال می شود قطعا به سمت این کار می آیند و با یک پروژه جدید از کاربران زیادی کلاهبرداری می کنند. زمانی که به شما این نوع پروژه ها معرفی می شود، با در نظر گرفتن تمام زوایا در آن اقدام به سرمایه گذاری کنید. اگر قصد دارید تا شما نیز روزی در بستر ارز های دیجیتال سرمایه تان از دست نرود، به هر پروژه ای اعتماد نکنید و یا اینکه در هر پروژه ای سرمایه گذاری نکنید.

همانطور که گفتیم، در صورتی که شما در این پروژه ها سرمایه گذاری کنید و سرمایه شما از بین برود، به ترون و یا اینکه دیگر شبکه هایی که این پروژه های کلاهبرداری بر روی آن ها اجرا می شود مربوط نمی باشد چراکه این ها تنها یک بستر هستند و در این پروژه هیچ دخالتی ندارند. ( دقیقا همانند مثالی که در اواسط مقاله برایتان زدیم ). اگر برای شما کاربران عزیز دراین باره سوال پیش آمد می توانید سوال خود را در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما پاسخ سوال شما را بدهند.

ممنون از اینکه تا پایان ” آیا ترون کلاهبرداری است ؟ ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLRJM

53 دیدگاه

 1. سلام خواهشا محض رضای خدا راهنمایی صحیح کنید های بیکسبی کوین قابل اعتماده یا نه؟؟ من هیچ اطلاعی نداریم یه دوستم معرفی کرده که خوبه بخر

   1. ویکینگ ترونی که دوستمون گفتن و شما گفتین شناخته شده نیس
    دقیقا مثل همین اسمارتو بانک اف ترون هست
    و من هم تازه اشنا شدم ولی آیا اینم کلاهبرداری میکنه؟؟از کجا باید بدونیم
    من دارم تیم میسازم توش خواهش میکنم بگین چطور باید سر در بیاریم

 2. سلام سایت waykingtron سایت کلاه برداریه یا راسته؟ جدیدا یه سایت درست شده ک ب هر ازای ترون ک تو سایت سرمایه گذاری میکنیم ۱۰ درصد سود ترون میده میخوام بدونم این سایت کلاهبرداریه؟

  1. شک نکنید که کلاه برداری هست چونکه به وضوح در قسمت درباره ما سایت نیز مشاهده شده که به ازای دعوت از افراد جدید سود بیشتری تعلق می گیرد که این خود یکی از نشانه های کلاهبرداری بودن ارز می باشد

 3. سلام من داخل یم پروژه تقریبا به همین شکل دعوت شدم چگونه میتوانم اطلاع کسب کنم از کلاهبرداری بودن یا نبودن این پروژه؟

 4. درود . ما چند نفر هستیم که کیف پول ترون از اکو اسمارت داریم که در حال حاضر لیدر ما گفته که دیگر ترید صورت نمیگیرد و مسدود شده .
  اما میبینیم کا فعالیت دارد اما سود آنها برای کیف پول دیگر واریز میشود .خودشان معامله میکنند با کیف پول ماها .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 5. مجددا سلام .وسالن نو مبارک .
  ضمنا الان ۴ماه میشود که لیدرها جواب سر بالا میدند و جواب نمیدند .
  از کجا باید شکایت کردو پیگیر شد .
  درصورت امکان با این مورد راهی هست که سرمایه هایمون برگردد .
  لیدرها را میشناسیم .

 6. سلام این کیف پول ترون لینک که خیلی جاها دیدم گفتن معتبره؛ برای هر نصب ۳۰۰ پوینت میگن میده و ۱ ماه ایردراپ گذاشته بعدش مشخص میشه که چه ارزی و با چه قیمتی میده؛ میشه در مورد این کمی توضیح بدین؛ البته میگن این روال ایردراپ عادیع و خیلی از ارزها انجام میدن؛ ممنون میشم بگین چیزی عاید میشه یا نه

 7. سلام بنده از سایتwaykingtron.comترون سرمایه گذاری کردم وتا دوسال ده درصد سود میده یعنی به ازای هر هزار عدد سرمایه گذاری تا دوسال ماهی صدعدد جایزه میده آیا این کلاه برداریه؟

 8. سلام من از طریق یکی از دوستام با گروهی آشنا شدم که برای ورود باید 10 میلیون تومن پول واریز میکردم که میشد 5200 ترون.( البته در پول ورودی محدویت نبود و میتونستی بیشتر ترون بخری و چراغ های بیشتری روشن کنی) که در جلسه اول باید پولو واریز میکردم. با وعده اینکه اگه فرد دیگه ای معرفی کنم 50 درصد سرمایه کسی که معرفی کردم رو به ترون پورسانت میگیرم ( وارد کیف پولم میشه ،کیف پولم tronlink) و هینطور به نفرات بالاسریم هم پورسانت میرسه البته با درصد کمتر. و هیچ محدودیتی هم در نفراتی که معرفی میکنم نیست. و اون نفرات هم نفرات دیگه ای معرفی میکنن که به من و نفرات بالا سریم پورانت میرسه. و این معرفی کردن ها تا چهار مرحله ادامه داره و همینطوری به چهار نفر بالا پورسانت میرسه. اگر هم نفراتی رو معرفی نکنم از نفراتی که باسریم معرفی میکنه پورسانت میگیرم با درصد کمتر. آیا میشه به همچین گروهی اعتماد کرد؟ و اینکه اگر نه از کجا میتونم پیگیری کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   ترجیحا به مجموعه های هرمی نباید اطمینان کرد
   شما می توانید به تنهایی ارز ترون را برای خود خریداری کنید و برای مدت ها نگهداری کنید ، قطعا سود خوبی شامل شما می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا