اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تحقیقات پلیس ژاپن در مورد هک صرافی Coincheck

salamcrypto

گزارش شده است که محققان با ردیابی حساب های ارز رمزنگاری شده برای مبارزه با پولشویی ، 30 نفر را شناسایی کردند.گفته می شود که مقامات در ژاپن افرادی را متهم به دست داشتن در هک صرافی رمزنگاری Coincheck در ژانویه 2018 دستگیر کردند.

بر اساس گزارش 22 ژانویه از خبرگزاری ژاپنی Nikkei Asia ، پلیس تقریباً 30 نفر را در ژاپن به دلیل نقش در هک کردن یکی از صرافی های ارز رمزنگاری شده در این کشور دستگیر کردند. در ژانویه 2018 ، هکرها تقریباً 534 میلیون دلار (NEM (XEM از Coincheck سرقت کردند.

Nikkei Asia ادعا می کند که به گفته یک منبع ناشناس ، محققان “حساب ها را در صرافی های رمزنگاری معمولی که از طریق آنها NEM هک شده بود” ردیابی کردند تا 30 نفر را شناسایی کردند.

از زمان وقوع این حملات ، سه سال می گذرد و محققان ادعا کرده اند که هکرهای روسی ممکن است تا حدی مسئول آلوده شدن رایانه های شخصی کارمندان Coincheck به ویروس باشند. این ویروس می توانست هکرها را قادر به کنترل رایانه های آلوده و کار با آنها از راه دور کند.

تاکنون 30 فرد ژاپنی در ارتباط با هک Coincheck دستگیر شده اند. در ماه مارس ، پلیس محلی دو مرد را که ادعا می شد مقداری از NEM به سرقت رفته و در بازار سیاه شبکه خریداری کرده اند اندکی پس از آن ، دستگیر کرده است. طبق گفته پلیس ، این دو منشا آن را می دانستند اما باز هم تصمیم داشتند توکن ها را با تخفیف قابل توجهی خریداری کنند.

بیشتر بخوانید:  Palihapitiya بیت کوین را بیمه ای در برابر اتفاقات پیش بینی نشده می داند .

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا