صرافی کوینکده
استخراج ارزدیجیتالبررسی ماینرها و تجهیزات جانبیمفاهیم اولیه استخراج

ویروسی شدن ماینرها | آموزش جلوگیری از ویروسی شدن ماینر ها

ویروسی شدن ماینرها ، از آنجایی در حین استخراج بعضی از ماینر ها ویروسی می شدن و مشکلاتی برای رمز ارزها پیش می امد.تصمیم گرفتیم مطلبی را درباره ویروسی شدن دستگاه ماینر و جلوگیری از ویروسی شدن را برای شما قرار دهیم پس ما در این مطلب به دنبال این هستیم که ماینر شما ویروسی نشود و اگر ویروسی شد به چه طریقی بتوانید ویروس دستگاه خود را از بین ببرید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

ویروس دستگاه ماینر چیست؟ بررسی علت و راه های پیشگیری از آن

ویروس دستگاه ماینر چیست؟
ویروس دستگاه ماینر چیست؟

از آنجایی که بیت کوین و رمز ارز ها یک ارزش محسوب می شود و در حال حاضر حدود 13  هزار دلار قیمت دارد و همچنین در دسامبر سال 2017 ، قیمت یک بیت کوین از مرز 19،000 دلار گذشت و حدود قیمتی 20،000 دلار را لمس کردو همچنین به طور پیوسته قیمت آن در حال تغییر است.وهمزمان با رونق گرفتن بازار ارزدیجیتال و علاقمندی افراد زیادی به استخراج ارزهای دیجیتال ؛ بد افزارها و ویروس هایی نیز ایجاد شد که باعث آسیب رسیدن به ماینرها می شود.پس از آنجایی که رمز ارز بیت کوین و دیگر رمز ارزها دارای قیمت می باشند .

افراد زیادی به دنبال سرقت این رمز ها می باشند،و برای سرقت رمز ارزها ویروس هایی را انتشار می دهند.علت ویروسی شدن ماینرها را می توان از این دانست که بسیاری از ماینرها از منبع های معتبر نرم افزار دانلود نکرده و یا اینکه وارد سایت های مخرب شده اند بدون اینکه دارای آنتی ویروس باشند.با انجام دادن یکی از این موارد به راحتی ویروس ها و بدافزارها به سیستم راه داده می شوند.به محض ورود به یک سایت آلوده و یا دانلود یک نرم افزار مخرب ویروس ها وارد دستگاه ماینر شده و زمانی که اقدام به استفاده از آن ها شود ، با استفاده از دسترسی که به ماینر پیدا کرده اند و یا اثر گذاری برروی شبکه ارتباطی دستگاه استخراج ، ماینر را آلوده و روی عملکرد آن تاثیر می گذارند.

در بسیاری از موارد مالکین ماینرها حتی متوجه ویروسی شدن دستگاه استخراج نمی شوند ! چراکه بسیار ای ویروس ها بسیار حرفه ای طراحی شده اند و عملکرد آن ها این گونه است که در زمان های مشخص ورکر را تغییر داده و سپس بعد از چندین ساعت به شکل اولیه برمیگردانند.همین باعث می شود مالک ماینر اصلا متوجه وجود ویروس در سخت افزار خود نشود.برای پیشگیری از ویروسی شدن ماینر و جلوگیری از عواقب آن 4 روش معرفی شده که بسیار مهم هستند و درادامه بصورت کامل هرکدام را شرح خواهیم داد.

این 4 روش عبارتند از : وارد نشدن به سایت های آلوده و مشکوک ، درصورت اینکه قصد آپدیت سخت افزار را دارید تنها از طریق سایت رسمی ماینر اقدام کنید ، تعیین یک پسورد قوی و همچنین تعویض آن هرچندوقت یکبار، یک راه حل کارآمد استفاده از آنتی ویروس است که می تواند بدافزارهای فیلترشده را کشف و مسدود کند .


علائم ویروسی شدن دستگاههای ماینر

با چک کردن تنظیمات ماینر متوجه خواهید شد.چراکه ماینری که ویروسی شده باشد استخراج را برای یک استخر استخراج دیگر با شناسه ای که مشخص است انجام می دهد.یکی دیگر از نشانه ها این است که ممکن است متوجه این نکته شوید که از کیف پول شما سرقت می شود.همچنین گرمای بیش از حد سیستم نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های ویروسی شدن ماینر باشد .در چنین مواقعی مشاهده شده که دمای دستگاه ماینر بیشتر از حد معمول خواهد شد.نشانه بعدی عملکرد کند سیستم می باشد.اگر متوجه شدید که سیستم بعد از مدتی به کندی عمل می کند ممکن است آلوده به ویروس شده باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین کارت های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

بنابراین به صورت خلاصه نشانه های ویروسی شدن دستگاه استخراج عبارتند از:

 

 • استخراج برای استخر دیگر
 • سرقت از کیف پول
 • گرمای بیش از حد سیستم
 • کند شدن شدید سیستم

3 گام برای حذف ویروس ماینر

حذف ویروس ماینر
حذف ویروس ماینر

ماینر های آلوده خود را جدا کنید.اگر شما متوجه ویروسی شدید. ابتدا تمام کامپیوتر و ماینرهای خود را بررسی کنید و مشخص کنید که کدام یک از آن‌ ها توسط یک ویروس آلوده شده‌ اند. سپس با جدا کردن آن ماینر یا کامپیوتر از گسترش ویروس در شبکه جلوگیری کنید.

1-اگر تعداد ماینر های شما بالاست بهتر است مانند شکل زیر ایزوله سازی ضورت گیرد.

3 گام حذف ویروس - آموزش جلوگیری ویروسی شدن ماینر ها

 1. ابتدا ماینرهای خود را به سه ناحیه تقسیم کنید: منطقه آلوده، تحت مراقبت و منطقه سالم.
 2. برای هر ناحیه یک روتر مجزا قرار دهید.
 3. سپس به ازای هر روتر، دو سوییچ قرار دهید که ماینرها به آن سوئیچ ها وصل ‌شوند.
 4. از روتر اصلی با پورت WLAN در پشت روترها به روترهایلایه دوم وصل شوید.
 5. سپس با کابل LAN به سوییچ‌ها وصل شوید.

2-تنظیمات پیش فرض کارخانه.

شما می توانید با نگه داشتن دکمه reset  بر روی ماینر به تنظیمات اولیه کارخانه بر گردید.البته reset factory  ماینر ها متفاوت است . اما بیشتر ماینر ها دکمه ای دارند که باید حدود 2 تا 10 ثانیه نگهدارید ،تا به تنظیمات اولیه خود بازگردد.

ریست دستگاه - آموزش جلوگیری ویروسی شدن ماینر ها

3-گذرواژه ورود به ماینر را تغییر دهید.

ابتدا وارد صفحه پیکربندی (configuration) شوید .سپس مانند شکل زیر اول وارد تب system سپس وارد تب Adminstrator  شوید.در این قسمت نیاز است پسور جدید خود را قرار دهید.شایان ذکر است که پسورد انتخابی باید دارای امنیت بالایی باشد ، پس بهتر است از تعداد کاراکتر بالا تشکلیل شود و پسورد شامل(عدد-حروف بزرگ و کوچک-کاراکتر)باشد.

دقیقا مانند شکل زیر ابتدا رمز عبور فعلی ، سپس رمز عبور جدید و تکرار رمز عبور جدید را وارد کنید . سپس بر روی گزینه ذخیره بزنید.

تغییر رمز عبور

با آمدن شکلی مانند شکل زیر بروزرسانی پسورد انجام می شود.و عملیات تغییر پسورد با موفقیت به نتیجه رسید.

آموزش جلوگیری ویروسی شدن ماینر ها - تغییر رمز


تغییر رمز عبور چند ماینر با هم

برای تغییر پسورد چندین ماینر با هم نیاز است ،ابتدا از APMinerTool برای جستجوی ماینرها استفاده کنید ، آنهایی را که قصد تغییر رمز عبورشان را دارید انتخاب نمایید سپس بر روی گزینه “تغییر رمز عبور” کلیک کنید.

تغییر رمز همزمان چند دستگاه

پس از کلیک بر روی تغییر رمز عبور نیاز است پسورد جدید را وارد کنید . برای اینکار مانند شکل زیر جلو می رویم.

ابتدا نام کاربری پیش فرض root  را می نویسیم. سپس پسورد قدیمی را وارد کنید و بعد پسورد جدید را وارد نمایید.و بر روی دکنه OK  کلیک نمایید.

تغییر رمز

بعد از وارد کردن پسورد اگر شکل به صورت زیر نمایش داده شد .منظور بر این است که عملیات صحیح انجام شده است.

پایان عملیات اگر شکل به صورت زیر نمایش داده شد .منظور بر این است که عملیات صحیح انجام شده است.

 

” ممنون که تا پایان مطلب آموزش جلوگیری ویروسی شدن ماینر ها با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

29 دیدگاه

 1. سلام من تعقیررمز دادم الان میخام وارد بشم میگه اتصال شما خصوصی نیست دوگزینه پائینش هست یکیرو نام کاربری میخاد دومی پسورد سوالم اینه نام کاربری چی میشه همون جیمیلی که باهاش ثبت نام کردم نام کاربریمه؟

 2. سلام .من دوتا دستگاه دارم که دیدم تو صفحه تنظیمات ماینر آدرس استخر و نام کاربری عوض شده و بجای استخر خودم تو استخر نایس هش داره کار میکنه و تمام راه هایی رو که پیشنهاد دادید انجام دادم متاسفانه وقتی ماینر ویروسی میشه هیچ کدوم این راه کارهایی که گفتید نتونست کمک کن کنه
  هم رو دستگاه s11 تست کردم و هم رو L3+ تست کردم و متاسفانه بعد از ساعتی دوباره به همون حالت برمیگرده و نهایتا بعد از هفت هشت ساعت دوباره همون جوری میشه
  تنها راهی که میتونه کمکتون کنه اینه که یکبار دستگاه رو ریست فکتوری کنید و سپس فریمور جدید دستگاه رو فقط از سایت سازنده دستگاه دانلود کنید نصب کنید و سپس بعد از نصب مجدادا ریست فکتوری کنید و در نهایت تنظیمات استخر رو انجام بدید ان شالله مشکل برطرف میشه … برای من که جواب داده خدا رو شکر
  ممنون از سایت خوبتون
  لطفا نظرم رو تایید کنید شاید یکی بخونه بدردش بخوره مشکلش حل بشه

  1. دوست عزیز فریمور دستگاهت رو به روز رسانی کن و مجدادا تنظیمات استخر رو اعمال کنید درست میشه

  1. تغییر آدرس و نام کاربری در صفحه تنظیمات استخر یعنی بجای اینکه برای شما کار کنه برای شخص دیگری ماین میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا