اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مدیرعامل مسترکارت علاقه ای به بیت کوین ندارد

salamcrypto

مدیرعامل مسترکارت آقای آجایی بانگا CDBC ها را برتر از بیت کوین می‌داند.
در حال حاضر بسیاری از منتقدان سابق بیت کوین به این ارز دیجیتال علاقه مند شده اند اما آقای آجایی بانگا مدیرعامل مسترکارت همچنان علاقه ای به این ارز دیجیتال ندارد.
بانگا اخیراً به الن موری از فورچون گفته است که علاقه ای به بیت کوین ندارد و ارز های دیجیتال بانک های مرکزی و استیبل کوین ها را به این ارز دیجیتال ترجیح می‌دهد.
وی گفت: ارز های دیجیتال بانک های مرکزی واقعاً جالب هستند و استیبل کوین ها کمی کمتر از آنها جالب هستند ولی بیت کوین واقعاً اینگونه نیست.همانطور که قبلاً  U.Today گزارش داده است، آقای بانگا بارها بیت کوین حمله کرده است. وی سال قبل گفته بود که ارز های دیجیتال ناپایدار نمی‌توانند به عنوان روشی برای پرداخت ها مورد استفاده قرار گیرند.
وی گفته بود:
آیا می‌توانید شخصی را که از نظر مالی توانایی ندارد را تصور کنید و به او بگویید یک بطری نوشابه کوکاکولا امروز دو واحد قیمت دارد و فردا 21 واحد قیمت دارد؟ اینگونه مردم از سیستم های مالی هراسان می‌شوند.در سال 2017 آقای بانگا ارز های دیجیتال و بیت کوین را به دلیل ماهیت مجازی و استفاده از آنها در موارد غیرقانونی “آشغال” خوانده بود.
در همین حال بانگا سالهاست که به تبلیغ CDBC ها می‌پردازد و مدعی است که آنها گزینه بسیار بهتری نسبت به بیت کوین هستند.
در پستی که در وبلاگ مسترکارت در ماه فوریه منتشر شده بود مسترکارت گفته بود که از رمزارز ها در شبکه خود پشتیبانی خواهد کرد ولی تاکنون به نظر می‌رسد که این پشتیبانی مربوط به استیبل کوین ها می‌باشد.
در این پست آمده بود:
برای اینکه همه چیز شفاف باشد باید بگوییم که ما از همه ی ارز های رمزپایه پشتیبانی نخواهیم کرد. استیبل کوین ها دارای نظم و اطمینان بیشتری نسبت به سایر رمزارز ها هستند و بقیه رمزارز ها باید به ثبات بیشتری برسند تا ما از آنها پشتیبانی کنیم.
اخیراً CNN گزارشی نوشت مبنی بر اینکه مسترکارت به بازرگانان اجازه پرداخت و معامله با بیت کوین را خواهد داد ولی Ann Cairns نایب رییس این شرکت بعداً توضیح داد:
بیت کوین مانند سایر روش های پرداخت رفتار نمی‌کند، بیش از حد نوسان دارد و معامله کردن با آن به زمان زیادی نیاز دارد.
شایان ذکر است که شرکت ویزا غول شرکت های پرداخت رویکردی تقریباً مخالف مسترکارت در مورد بیت کوین در پیش گرفته است. مدیرعامل این شرکت در پادکست فورچون فاش کرد که ویزا قصد دارد گزینه پرداخت با ارز های رمزپایه برتر را برای کاربران خود به ارمغان آورد و آل کلی در همین برنامه بیت کوین را طلای دیجیتال نامید.

بیشتر بخوانید:  4 دلیل که بیت کوین علی رغم ریزش دیروز همچنان صعودی است

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا