اخبار ارز دیجیتال

شکایت از McAfee بخاطر اتهاماتی مربوط به کلاهبرداری در ارز های دیجیتال

salamcrypto

جان مک آفی که یکی از طرفداران دنیای ارز های دیجیتال و یکی از پیشگامان امنیت اینترنت است در بیانیه ای جدید از وزارت دادگستری ایالات متحده با چندین اتهام کیفری رو به رو شده است.
در همین حال یکی از مدیران بلند پایه این شرکت فعال در حوزه آنتی ویروس هنوز در اسپانیا زندانی ست.
این وزارتخانه مک آفی را به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری کالا ها و اوراق بهادار، توطئه برای ارتکاب اوراق بهادار و کلاهبرداری تبلیغاتی و جرائم توطئه بری پولشویی با استفاده از ارز های دیجیتال برتر و … در بیانیه روز جمعه خود متهم کرده است.
جیمی واتسون جونیور همچنین برای جرائم خود که در تیم دارایی های دیجیتال این شرکت انجام داده بود نیز متهم شده است، در این بیانیه آمده که مقامات آمریکایی جیمی واتسون را پنجشنبه در تگزاس دستگیر کرده اند.
پیش از اخبار امروز، مک آفی قبلاً با اتهاماتی از طرف ارگان های حکومتی ایالات متحده به دلیل فرار مالیاتی و عرضه اولیه کوین یا ICO بخاطر تبلیغات بدون اطلاع رسانی درست رو به رو شده بود. پس از فرار از دست مقامات آمریکا در سال 2019، مک آفی در اکتبر 2020 در اسپانیا دستگیر شد.
وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه اش گفت: مک آفی در حال حاضر به دلیل اتهامات کیفری در اسپانیا دستگیر شده و در حال حاضر زندانی ست.
آدری استراوس وکیل دادگستری در نیویورک گفت: همانطور که ادعا شده، مک آ،ی و واتسون از یک پلتفرم رسانه ی اجتماعی استفاده کرده تا با استفاده از دروغ و هیجانات در بازار ارز های دیجیتال میلیون ها نفر را فریب دهند تا از این طریق کسب درآمد کنند.
” متهمان از حساب توییتری مک آفی برای انتشار پیام هایی به صد ها هزار نفر دنبال کننده توییتر خود مبنی بر تبلیغ انواع ارز های دیجیتال از طریق اظهارات غلط و گمراه کننده برای پنهان کردن انگیزه ی واقعی و منافع شخصی خود استفاده کرده‌اند. واتسون و  مک آفی بیش از 13 میلیون دلار از سرمایه گذاران با طرح های جعلی خود دریافت کردند.”
ویلیام سوینی جونیور دستیار مدیر دفتر تحقیقات FBI اشاره کرد که مک آفی و واتسون تاکتیک هایی برای پامپ و دامپ نیز داشته اند.
در اطلاعیه وزارت دادگستری همچنین آمده که علاوه بر وزارت دادگستری، بورس آمریکا (SEC)  و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) پرونده هایی را علیه مک آفی و واتسون تشکیل داده اند.

بیشتر بخوانید:  هشدار رییس سازمان بورس آمریکا

منبع: Cointelegraph

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا