کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول متامسک metamask | آموزش کامل کیف پول متامسک

کیف پول متامسک metamask ، متامسک نام کیف پولی است که به صورت افزونه در مرورگر گوگل کروم نصب می شود. اگر درباره افزونه اطلاعاتی ندارید می توان با مراجعه به مقاله  افزونه ارزدیجیتال اقدام به مطالعه و یادگیری این موضوع کنید. به جرات می توان گفت که این کیف پول، یکی از بهترین کیف پول های افزونه ای ارز دیجیتال اتریوم می باشد. شما می توانید در این کیف پول ارز دیجیتال اتریوم و همچنین توکن های بر پایه اتریوم ” ERC-20 ” را در آن ذخیره کنید.

برای اینکه بتوانید از این کیف پول استفاده کنید تنها نیاز است در کامپیوتر و یا لپ تاپ شخصی تان مرورگر کروم را داشته باشید. اگر این مرورگر را هم اکنون بر روی سیستم خود ندارید، پیشنهاد می کنیم که همین حالا اقدام به نصب آن نمایید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل با این کیف پول آشنا شوید.

طریقه نصب کیف پول متامسک ( Metamask )

همانطور که گفتیم شما می توانید این افزونه را برای مرورگر کروم خود نصب کنید .البته شایان ذکر است که افزونه متامسک برای دیگر مرورگر ها نیز طراحی شده است اما به شما پیشنهاد می کنیم که از افزونه گوگل کروم آن استفاده کنید. ما نیز در این آموزش از افزونه متامسک مخصوص کروم استفاده کرده ایم. همراه ما باشید.

برای دانلود و همچنین نصب افزونه متامسک همانند آموزش زیر پیش بروید.

 1. ابتدا به سایت رسمی متامسک مراجعه کنید و سپس پس از بارگذاری صفحه اصلی بر روی گزینه ” Download now ” کلیک کنید تا به صفحه دانلود این افزونه هدایت شوید. همانند تصویر ذیل
 2. پس از بارگذاری کامل صفحه جدید، این بار باید بر روی گزینه ” Install Metamashk for chorome ” کلیک کنید تا مستقیم به ” Webstore ” گوگل کروم هدایت شوید. همانند تصویر ذیل:
  آموزش کامل کیف پول متامسک
  طریقه نصب کیف پول متامسک ( Metamask )
 3. در این قسمت تنها باید بر روی گزینه ” Add To Chrome ” یا ” افزودن به کروم ” کلیک کنید و منتظر باشید تا افزونه به صورت خودکار دانلود و سپس نصب شود. همانند تصویر ذیل:
  اموزش کامل کیف پول متامسک ،نحوه نصب
  طریقه نصب کیف پول متامسک ( Metamask )

تبریک، شما با موفقیت توانستید به راحتی افزونه متامسک را نصب کنید. حال باید مراحل ثبت نام در این کیف پول را طی کنید که می توانید در ادامه این مقاله اقدام به یادگیری طریقه ثبت نام کنید. همراه ما باشید.

 

آموزش راه اندازی کیف پول متامسک

در قسمت قبلی یاد گرفتیم که چگونه می توانیم این کیف پول را دانلود و نصب نماییم. حال در این قسمت می خواهیم با اتفاق یکدیگر به راه اندازی آن بپردازیم. همراه ما باشید.

طریقه راه اندازی کیف پول متامسک به شرح ذیل می باشد:

 1. پس از نصب افزونه، تب جدیدی به صورت خودکار برایتان بارگذاری می شود. در این تب تنها گزینه ای که موجود است گزینه ” Get Start ” می باشد. با کلیک بر روی این گزینه، وارد قسمت بعدی خواهید شد.
 2. در صفحه جدید، دو گزینه با نام های ” Create a Wallet ” و ” Import Wallet ” مشاهده می کنید. شاید ندانید این دو گزینه برای چه کار انجام می شود. در ادامه به توضیحات این دو گزینه خواهیم پرداخت.
  طریقه راه اندازی کیف پول متامسک
  آموزش طریقه راه اندازی کیف پول متامسک

 

” Create a Wallet “: همانطور که از نام این گزینه پیداست، شما می توانید با کلیک بر روی این گزینه عملیات ساخت کیف پول خود را آغاز کنید.

” Improt Wallet “: اگر در گذشته از این کیف پول استفاده کرده باشید، می توانید با این گزینه کیف پول قبلی خود را در صورت داشتن 12 عبارت کلیدی بازیابی کنید.

ما در این مرحله بر روی گزینه ایجاد یک کیف پول جدید یا ” Create a Wallet ” کلیک می کنیم.

 1. در این مرحله باید رمز عبور خود را تعیین کنید. در اولین فیلد رمز مورد نظر خود را وارد کنید و در دومین فیلد تکرار رمزی که در فیلد قبلی وارد کرده اید را وارد کنید.
 2. در این مرحله برایتان 12 کلمه بازیابی کیف پولتان را نمایش می دهد. با کلیک بر روی تصویر، 12 عبارت برایتان نمایان می شود. حال آن 12 عبارت را یادداشت کنید و سپس بر روی گزینه ” Next ” کلیک کنید.
  نحوه راه اندازی کیف پول متامسک
  آموزش نحوه راه اندازی کیف پول متامسک
 3. در مرحله بعدی، از شما می خواهد که 12 عبارت که یادداشت کرده اید را وارد کنید. پس از وارد نمودن 12 عبارت امنیتی، بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید تا وارد مرحله بعد شوید. همانند تصویر ذیل:

پس از وارد نمودن عبارات امنیتی، حال کیف پول شما با موفقیت ساخته شد و می توانید به راحتی اقدام به استفاده از آن کنید. خوشبختانه کیف پول متامسک از رابط کاربری مناسبی برخوردار می باشد. افراد مبتدی نیز می توانند به راحتی از این کیف پول استفاده کنند. ما نیز در ادامه این مقاله آموزش کامل کار با این کیف پول را به شما عزیزان یاد خواهیم داد. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  کیف پول مای سیلیوم چیست؟ | آموزش ساخت کیف پول MyCelium

آموزش کار با کیف پول متامسک

نحوه دریافت اتریوم

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال اتریوم و یا دیگر توکن هایی که بر اساس اتریوم فعالیت می کنند دریافت کنید باید آدرس کیف پولتان را برای فرد فرستنده ارسال کنید. طریقه به دست آوردن آدرس در کیف پول متامسک به این صورت است که باید در سمت چپ صفحه بر روی گزینه ” Detalis ” کلیک کنید.  همانند تصویر ذیل:

آموزش کار با کیف پول متامسک
نحوه دریافت اتریوم

طریقه ارسال ارز دیجیتال اتریوم و یا سایر توکن ها

اگر قصد ارسال رمز ارز اتریوم و یا سایر توکن ها را دارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه ” Send ” این کار را انجام دهید. پس از کلیک بر روی گزینه send در صفحه جدید باید آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید و یا آن را اسکن کنید. پس از وارد نمودن آدرس کیف پول مقصد با تایید شدن آدرس برای شما فیلدهای نمایش داده می شود که باید آن را تکمیل کنید. پس از تکمیل نمودن فیلد های نمایش داده شده می توانید بر روی گزینه ”  Next ” برای ارسال مبلغ کلیک کنید. همانند تصویر ذیل:

آموزش کار با کیف پول متامسک
ارسال اتریوم یا سایر توکن ها

طریقه اضافه کردن یک توکن در کیف پول متامسک

برای اینکه بتوانید یک توکن به کیف پول خود اضافه کنید، ابتدا باید بر روی آیکون کیف پول متامسک کلیک کنید تا برایتان بارگذاری شود. سپس با کلیک بر روی گزینه ای که علامت گذاری شده است، در صفحه جدید بر روی ” Add Token ” کلیک می کنیم.

پس از بارگذاری صفحه جدید، باید نام توکن مدنظرتان را جستجو کنید. با نمایان شدن توکن مورد نظر، یک بار بر روی آن کلیک کرده تا حالت انتخاب به خود گیرد و سپس برای تایید نهایی بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید. همانند تصویر ذیل:

آموزش کار با کیف پول متامسک
طریقه اضافه کردن یک توکن در کیف پول متامسک

آموزش ساخت حساب دوم در کیف پول متامسک

اگر قصد تشکیل یک حساب دیگر دارید، می توانید همانند راه ذیل پیش بروید.

 1. ابتدا بر روی آیکون کیف پول متامسک که بر روی نوار ابزار مرورگر خود می باشد کلیک کنید.
 2. همانند تصویر ذیل ابتدا بر روی عکس پروفایل کلیک کنید و سپس با نمایش گزینه ” Create Account ” بر روی آن ضربه بزنید.
  آموزش کیف پول متامسک ،ساخت حساب
  آموزش ساخت حساب دوم در کیف پول متامسک
 1. در صفحه جدید باید نام کیف پول خود را وارد کنید. پس از وارد نمودن نام کیف پول، حساب بعدی شما ساخته می شود و می توانید استفاده کنید.

نحوه اتصال کیف پول متامسک به کیف پول های سخت افزاری

شما می توانید به راحتی این کیف پول را به کیف پول های سخت افزاری متصل کنید. برای انجام این کار ابتدا باید کیف پول سخت افزاری خود را به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود متصل کنید.

پس از متصل نمودن کیف پول سخت افزاری خود به کامپیوتر و یا لپ تابتان، باید کیف پول متاسمک را باز کنید و سپس بر روی عکس پروفایل کلیک کنید.

حال باید بر روی گزینه ” Connect Hardware Wallet ” ضربه بزنید. در این قسمت برایتان دو کمپانی معروف ساخت کیف پول های سخت افزاری را نشان می دهد. طبق کیف پول سخت افزاریتان، کمپانی مورد نظرتان را انتخاب کنید. و سپس مراحل راه اندازی را طی کنید.  همانند تصویر ذیل:

آموزش ساخت کیف پول متا مسک ،نحوه اتصال به کیف پول های سخت افزاری
نحوه اتصال کیف پول متامسک به کیف پول های سخت افزاری

نحوه به دست آوردن کلید خصوصی در کیف پول متامسک

 1. ابتدا بر روی سه خط در صفحه اصلی کلیک می کنیم.
 2. در مرحله بعد، بر روی گزینه ” Details ” ضربه میزنیم.
 3. حال با بارگزاری صفحه جدید، برای بدست آوردن کلید خصوصی باید بر روی گزینه ” Export Private Key ” کلیک کنیم.
 4. در این قسمت، متامسک از ما در خواست وارد نمودن رمز عبور می کند. رمزی که در ابتدا تعریف کرده اید را باید وارد کنید. پس از وارد نمودن رمز عبور، کلید خصوصی شما نمایش داده می شود.

شما می توانید روند اجرای چند مرحله را به صورت تصویری در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش کیف پول متامسک ،نحوه بدست آوردن کلید خصوصی
نحوه به دست آوردن کلید خصوصی در کیف پول متامسک

نحوه بازیابی کیف پول متامسک

بازیابی کیف پول متامسک به این صورت است که اگر در ابتدا در خاطرتان باشد، یک قسمت با نام ” Import Wallet ” وجود داشت. شما می توانید از این طریق به راحتی کیف پول خود را بازیابی کنید.

بر روی گزینه Import Wallet کلیک کنید و سپس کلید خصوصی و همچنین رمز عبور جدید خود را وارد کنید. با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده می توانید کیف پولتان را به راحتی بازیابی کنید. همانند تصویر ذیل:

آموزش کیف پول متامسک ،نحوه بازیابی
نحوه بازیابی کیف پول متامسک

ممنون که تا پایان مطلب ” آموزش کیف پول متامسک ” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن