اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

دریافت مجوز ماینر ها از وزارت نیرو

دریافت مجوز ماینر ها از وزارت نیرو

وزارت صمت بخش‌نامه‌ای را صادر کرده است که طی آن جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای متقاضیان فارم‌های استخراج رمز ارز در صورت تامین برق از طریق نیروگاه‌های تجدید پذیر با تایید وزارت نیرو میسر شده است. ضمن اینکه دارندگان جواز تاسیس این فارم‌ها که هنوز پروانه بهره‌برداری دریافت نکرده‌اند و دارای قرارداد معتبر تامین انرژی با وزارتخانه‌های نیرو و نفت بوده‌اند نیز مشکلی برای دریافت این پروانه نخواهند داشت و همین‌طور می‌توانند جواز تاسیس خود را تامین کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز و به نقل از تسنیم، محسن احتشام دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی در مصاحبه‌ای اعلام کرد وزارت صمت آیین‌نامه جدیدی را ارسال کرده است که ضمن رفع ممنوعیت استخراج مراکز مجاز که تا تاریخ ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ اعتبار داشت، صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای متقاضیان در صورت تامین برق از طریق نیروگاه‌های تجدید پذیر با تایید وزارت نیرو میسر شده است. این بخش‌نامه در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ با شماره ۳۱۰۴۲۹/۶۰ صادر شده است. پیش‌تر در پی صدور شیوه‌نامه اجرایی صدور مجوز فعالیت استخراج رمز ارز از تاریخ ۱۵ اسفند، متقاضیان فارم‌های استخراج رمز ارز موظف شده بودند تا برق خود را صرفا از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تامین کنند و برای این موضوع حتما باید با سازمان ساتبا قرارداد خرید تضمینی برق بسته باشند.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی توکنِ DeFiی POLSتوسط Polkadot

به گفته احتشام در این بخش‌نامه همچنین برای رفع مشکل صدور مجوز گروهی از دارندگان جواز تاسیس استخراج رمز ارز که دارای قرارداد معتبرتامین انرژی با وزارتخانه‌های نیرو و نفت بوده‌اند اما هنوز پروانه بهره‌برداری خود را دریافت نکرده‌اند نیز راهکاری اندیشیده شده است و به موجب آن متقاضیان دارای جواز تأسیس استخراج رمز ارز (معتبر یا فاقد اعتبار) که دارای قرارداد معتبر تامین برق و یا گاز از وزارت نفت و یا وزارت نیرو هستند، صدور پروانه بهره‌برداری و یا تمدید جواز تاسیس با تایید قرارداد و استعلام از ارکان ذیربط وزارت خانه‌های ذکر شده بلامانع است.

کوین کده

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: تسنیم


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا