استخراج ارزدیجیتال

آموزش تصویری و کامل استخراج مونرو monero | چگونه مونرو استخراج کنم؟

salamcrypto

در مقاله استخراج ارز دیجیتال مونرو در ابتدا خواهید خواند که ارز دیجیتال مونرو چیست و سپس طریقه استخراج آن را با استفاده از کامپیوتر آموزش خواهید دید. همانطور که می دانید برای کسب درآمد از ارز های دیجیتال دو راه وجود دارد. در اولین راه می توانید با اسفاده از دستگاه های ماینینگ و یا کامپیوتر های خانگی رمز ارز مورد نظرتان را استخراج کنید. راه دوم شما می توانید ارز دیجیتال مد نظر خودتان را از یک فروشنده خریداری کنید. حال می توانید با ارز خریداری شده سرمایه گذاری کنید و یا آن را خرید و فروش و یا همان به اصطلاح ” ترید ” کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا ساده ترین روش برای انجام این عمل را بگوئیم تا تمامی افرادی که به این کار علاقه دارند بتوانند انجام بدهد.

در ادامه همراه ما باشید تا طریقه استخراج ارز دیجیتال مونرو را به صورت کامل و تصویری مطالعه کنید.

نگاهی مختصر به ارز دیجیتال مونرو

بعد از رمز ارز ” بیت کوین ” می توان گفت مونرو یکی از دیگر ارز های دیجیتال محبوب در بازار این ارز ها است. کلمه انحصاری مونرو در ارز های دیجیتال ” XRM ” می باشد. در هر مکانی با این عبارت رو به رو شدید باید بدانید که منظور همان مونرو است.

حریم خصوصی در تراکنش های مونرو به شدت برای خالقان این ارز دیجیتال قائل اهمیت بوده است. به همین منظور ناشناس بودن تراکنش های آن باعث شده است تا طرفداران زیادی همانند ارز های دیجیتال مطرح نسبت به خود جلب کند.

در این مقاله قصد داریم تا به شما نحوه استخراج ارز دیجیتال مونرو را با استفاده از سیستم های خانگی آموزش دهیم اما نکته ای که باید توجه کنید این است که نه با هر سیستمی. در گذشته شاید این امکان فراهم بود اما امروز به دلیل سختی شبکه این عمل امکان پذیر نمی باشد و تنها باید با بکارگیری ” CPU ” های قدرتمند این عمل را انجام داد. در گذشته می توانستید به راحتی با استفاده از کارت های گرافیک ” GPU ” مونرو را استخراج کنید اما از دسامبر سال 2019 دیگر این عمل امکان پذیر نبود و تنها همانطور که گفتیم با ” CPU ” باید عمل استخراج را انجام دهید.

صرافی ایرانی کارت

شاید با مظالعه این جمله تعجب کرده باشید چرا که ما در مقاله های پیشین آوردیم که نمی توان با سیستم های خانگی عمل استخراج را انجام داد. بله ما در مقاله مختص به استخراج با کامپیوتر گفتیم که عملیات استخراج با کامپیوتر های خانگی نمی شود. این عمل در واقعیت امکان پذیر است و خارج از ذهن نیست اما به صرفه نمی باشد.

همانطور که می دانید شبکه ارز های دیجیتال محبوب این روزها ترافیک بالایی دارد. زیرا تمام استخراج کنندگان جمع شده اند تا عملیات استخراج را انجام دهند و کسب درآمد کنند. شما می توانید با تهیه یک ” CPU ” قدرتمند عملیات استخراج مونرو را با بکارگیری کامپیوتر شخصیتان انجام دهید اما باید بدانید که به اندازه استخراج با دستگاه های ماینینگ سود آورد نمی باشد.

هم اکون شاید استخراج مونرو با دستگاه های ماینر کمی سخت باشد و یا اینکه اصلا امکان نداشته باشد اما همانطور که گفتیم شما می توانید با تهیه یک سیستم خوب این کار را با کامپیوترتان انجام دهید. این نکته نیز قابل ذکر است که این مورد را نمی توان با استفاده از لپ تاپ های خانگی دنبال کرد زیرا لپ تاپ های موجود در بازار قدرت انجام این عمل را ندارند.

در سال 2019 بود که الگوریتم اثبات کار ارز دیجیتال مونرو از ” Cryptonight ” یا ” کریپتونایت ” به ” RandomX ” یا ” رندوم اکس ” تغییر کرد. همانطور که در ابتدای این مطلب خواندیم از آن تاریخ به بعد دیگر استخراج رمز ارز مونرو به صرفه نبود و اکنون که این عمل با ” CPU ” های قدرتمند انجام می شود.

در کل می توان گفت که ارز دیجیتال مونرو گزینه خوبی جهت استخراج برای افراد تازه وارد می باشد زیرا قرار نیست سرمایه زیادی را برای انجام این عمل صرف کنند.

در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوئیم که چگونه می توانید با استفاده از کامپیوتر های خانگی ارز دیجیتال مونرو را استخراج کنید. به طور کلی فرآیند استخراج مونرو نیز همانند باقی ارز های دیجیتال می باشد. اما تفاوت مونرو این است که می توان آن را با بکارگیری یک کامپیوتر خانگی با سخت افزار قدرتمند انجام داد. سه بخش ذیل می تواند مراحل استخر ارز دیجیتال مونرو باشد.

 1. تامین سخت افزار مورد نیاز

همانطور که گفتیم سخت افزار یکی از مهم ترین گزینه برای استخراج ارز دیجیتال مونرو می باشد. شما می توانید با تهیه  یک سخت افزار مناسب این عمل را به راحتی انجام دهید. توجه داشته باشید انتخاب یک ” GPU ” قدرتمند می توانید بزرگ ترین کمک را نسبت به استخراج شما کند.

 1. ساخت کیف پول

پس از تهیه یک سخت افزار مناسب باید کیف پول مونرو خودتان را بسازید. کیف پول مونرو مکانی است که باید ارز های دیجیتال استخراجیتان را در آن ذخیره کنید. هواستان به امنیت کیف پول باشد که مهم ترین مسئله این روزها امنیت بالای آن ها می باشد.درمقاله بهترین کیف پول های مونرو می توانید با کیف پول های مونرو آشنا شوید.

 1. ثبت نام در استخر

توجه داشته باشید شما باید پس از انجام مراحلی که پیش تر گفتیم، در استخر مورد نظرتان نیز اقدام به ساخت یک حساب کنید تا بتوانید در آن استخر به استخراج مونرو بپردازید.در مقاله معرفی بهترین استخر های مونرو می توانید با استخر های استخراج مونرو آشنا شوید.

 1. شروع استخراج ارز دیجیتال مونرو

در این مرحله می توانید به راحتی با رعایت و انجام نکاتی که در بالا ذکر کردیم، فرآیند استخراج این ارز را دنبال کنید.


چرا باید ارز دیجیتال مونرو را استخراج کنیم؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بین رمز ارز های موجود، چرا ارز دیجیتال مونرو را انتخاب کنیم؟

بهترین پاسخی که می توان به این سوال داد این است که این بستگی به علایق و همچنین بودجه خودتان دارد. شما می توانید با سرمایه گذاری بیشتر اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنید. اما می توانید با سرمایه گذاری اندک نیز اقدام به استخراج رمز ارز مونرو کنید. این مسئله مربوط به خودتان است.

این سوال یک پاسخ دیگر نیز دارد آن هم این است که می توان گفت استخراج ارز دیجیتال مونرو مزیت های مخصوص به خودش را نیز دارد. به عنوان مثال مراحل دانلود و همچنین ونصب و سپس پیکربندی ارز دیجیتال مونرو نهایتا ممکن است 15 الی 25 دقیقه به طول بکشد و همین مورد را می توان به عنوان راحتی کار نام برد. اگر بخواهیم این مسئله را جزئی تر بگوئیم اینگونه می گوئیم که: 1. مونرو در تمام صرافی ها قابل تبدیل و یا معامله است 2. با توجه به نوسانات قیمت بیت کوین، قیمت ارز دیجیتال مونرو نیز نوسانات زیادی دارد. اگر تحلیل گر بازار باشید و یا اطلاعاتی در این باره داشته باشید به راحتی می توانید با نوساناتی که این ارز دارد سرمایه خوبی را جذب کنید 3.مونرو را می توانید با یک سخت افزار متوسط رو به بالا استخراج کنید.

دلایلی که گفتیم، قطعا می تواند یکی از دلایل شما برای استخراج ارز دیجیتال مونرو باشد. در قسمت بعدی قرار است با سخت افزار مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال مونرو آنشا شویم. همراه ما باشید.


سخت افزار قدرتمند و مناسب مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال مونرو

اگر در نظر دارید تا برای استخراج رمز ارز مونرو یک کیس کامپیوتر اسمل کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم، امروزه استخراج ارز دیجیتال مونرو نیازمند یک سخت افزار قدرتمند است. هنگام خریداری این ارز دیجیتال باید به نوع پردازشگر و یا همان ” CPU ” دقت کنید. انتخاب یک ” پردازشگر ” و یا ” CPU ” قدرتمند می تواند کمک خوبی به شما در استخراج مونرو کند. البته با مطالعه این بخش خیال نکنید که باقی قطعات مهم نیستند. این موضوع اینطور نیست. تمامی قطعا مهم می باشند اما قدرتمندی ” CPU ” در این قسمت مهم تر است.

در ابتدا باید یک قاب کیس مناسب انتخاب کنید. قطعا این قاب کیس در فرآیند پردازش به شما کمکی نخواهد کرد اما به شما در دیگر مراحل کمک می کند. یکی از مهم ترین این مراحل قسمت کاهش دما می باشد. جنس بدنه قاب کیس می تواند به شما کمک کند تا دمای سیستم شما به سرعت با کمک فن و یا دیگر تجهیزات خنک کننده کاهش یابد. پس به شما پیشنهاد می کنیم که یکی از بهترین قاب کیس ها را انتخاب کنید.

پس از اینکه یک قاب کیس متفاوت فراهم کردید به سراغ اصلی ترین قطعه این سیستم که همان ” پردازشگر ” یا ” CPU ” باشد می رویم. با توجه به نیازتان می توانید پردازشگر مدنظرتان را به راحتی انخاب کنید. این انتخاب می تواند سرنوشت خوب و یا بدی رابرای شما رقم بزند زیرا که اگر پردازشگر انتخابی شما قدرتمند باشد قطعا به زودی می توانید جواب سرمایه گذاریتان را بگیرید اما اگر ضعیف باشد قطعا زمان زیادی را باید منتظر بمانید تا سرمایه که برای انجام این کار گذاشته ای برگردانده شود.

شما می تواند برای انتخاب ” پردازشگر ” و یا همان ” CPU ” یکی از شرکت های معروف که در زمینه تولید پردازشگر فعالیت می کنند را انتخاب کنید. شرکت های ” Intel ” و یا ” AMD ” هر دو کمپانی هایی هستند که می توانید از آن ها پردازشگر مورد نیاز خود را تهیه کنید.

در هنگام انتخاب پردازنده به میزان قدرت و یا هش ریت آن توجه کنید. هرچه قدرت و یا همان هش ریت پردازنده انتخابی شما بیشتر باشد می توانید زمان استخراج مونرو را کوتاه تر کنید. با این تفاسیر در انتخاب پردازنده دقت کنید.

پس از انتخاب قاب کیس و پردازنده به سراغ انتخاب یک کارت گرافیک و یا ” GPU ” می رویم. در انتخاب کارت گرافیک نیز باید دقت کنید. در حال حاظر همانطور که گفتیم کارت گرافیک نقش مهمی در استخراج ارز دیجیتال مونرو ندارد اما باز هم گاهی اوقات می تواند به پردازنده اصلی شما و یا همان CPU کمک کند.

هشدار: حتما به سازگاری کارت گرافیک و پردازنده توجه کنید. انتخاب شما باید طوری باشد که هنگام شروع کار با اختلال مواجه نشوند. نه تنها در این مورد بلکه هنگام انتخاب دیگر قطعات باید دقت کنید که تمامی با هم همخوانی داشته باشند تا با اختلال مواجه نشوند.

پس از تهیه قطعاتی که گفتیم، دیگر نیاز به دقت در انتخاب دیگر قطعات نیست. تنها به هشدار هایی که پیش تر برایتان آوردیم دقت کنید و با رعایت این هشدار باقی قطعات را نیز تهیه کنید.

قطعاتی که باید برای اسمبل یک سیستم جهت استخراج ارز دیجیتال مونرو تهیه کنید عبارت اند از: ” رم “، ” منبع تغذیه “، ” SSD “، ” مادربرد “، ” اتصالات ” .

پس از تهیه تمامی قطعات نوبت به اسمبل ( جمع آوری قطعات در کنار یک دیگر ) سیستم می رسد. اگر در این زمینه تا به حال فعالیتی نداشته اید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از یک متخصص کمک بگیرید زیرا این کار نیازمند حداقل دانشی در جهت انجام هر چه بهتر نیاز دارد. پس از اینکه سیستم شما اسمبل و یا همان جمع آوری شد باید به سراغ ادامه کار بروید.

پس از انجام تمامی این مراحل به سراغ نصب  سیستم عامل مناسب می رویم. شما می توانید از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس برای انجام استخراج ارز دیجیتال مونرو استفاده کنید. شاید در اکثر مکان ها نیز این مورد به شما پیشنهاد شده باشد اما به همین علت ما به شما پیشنهاد می کنیم که سعی داشته باشید تا از ویندوز ” 10 ” برای این کار استفاده کنید.

پس از انجام تمامی این مراحل و نصب سیستم عامل ” پیشنهادی ویندوز 10 ” باید به سراغ انتخاب کیف پول مناسب بروید. در قسمت بعدی می توانید به راحتی یک کیف پول برای انجام این عمل را انتخاب کنید.


سرمایه لازم برای استخراج مونرو

همانطور که گفته شد مونرو را می توان با CPU و GPU ها استخراج کرد.کارت های گرافیک نسبت به دستگاه های ماینر هزینه پایینتری دارند و همچنین مصرف برق و سرو صدای تولیدی آن ها هم کمتر است.اما در مقایسه با ماینرها قدرت استخراج پایینتری دارند.تمامی این موارد گزینه هایی هستند که در سرمایه لازم برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر شما تاثیر مستقیم دارند.یعنی شما با انتخاب هر روش و هر کدام از تجهیزات سرمایه ای که برای استخراج لازم دارید را تغییر می دهید.

سرمایه لازم برای استخراج مونرو 


ساخت کیف پول مورد نیاز برای ارز دیجیتال مونرو

کیف پول پس از جمع آوری سیستم، مهم ترین گزینه می باشد. شما می توانید ارز های دیجیتال خود را که موفق به استخراج آنها شده اید را در کیف پول خود ذخیره کنید.

شما می توانید از کیف پول رسمی مونرو در جهت ذخیره سازی ارز های استخراج شده استفاده کنید. برای دانلود کیف پول مونرو می توانید به سایت رسمی آن و به قسمت دانلود یعنی “ این قسمت ” مراجعه کنید. ( می توانید با کلیک بر روی این قسمت به صورت مستقیم وارد صفحه دانلود شوید. )

توجه داشته باشید که اگر بخواهید از کیف پول رسمی مونرو استفاده کنید تقریبا باید 70 گیگ فایل دانلود کنید. فایل های دانلود شما شامل نودهای کامل بلاک چین مونرو می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم که با وجود این مشکل، از دانلود آن صرف نظر نکنید و حتما کیف پول رسمی مونرو را به علت امنیت بسیار زیاد آن دانلود و نصب نمائید. شما می توانید این کیف پول را در نسخه های: ” ویندوز ” Window ” و ” مکینتاش ” MAC ” و ” لینوکس ” Linux ” بارگیری نمائید.

توجه: هر سه نسخه سیستم عامل ها مربوط به ” 64 بیت ” می باشند.

اگر علاقه ای به دانلود این نسخه از کیف پول نداشتید و یا به هر دلیلی نمی توانید آن را دانلود کنید. جای نگرانی نیست. شما می توانید به راحتی از کیف پول هایی که از ارز دیجیتال مونرو پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

کیف پول ها انواع مختلفی دارند، شما می توانید کیف پول ها را برای دستگاه های ” اندروید ” Android ” و ” ای او اس ” IOS ” و ” ویندوز ” Windows ” و همچنین کیف پول های ” تحت  وب ” استفاده کنید. به همین منظور باید در انتخاب نوع کیف پول دقت داشته باشید.

حال در این قسمت برای هر نسخه از سیستم عامل یک و یا چند نمونه کیف پول که از ارز دیجیتال مونرو پشتیبانی می کنند معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

کیف پول هایی که از ارز دیجیتال مونرو پشتیبانی می کنند عبارت اند از:

 • کیف پول ” My Monero ” ( نسخه وب و ویندوز )
 • کیف پول ” Moneroju ” ( نسخه اندروید )
 • کیف پول ” Cake Wallet ” ( نسخه ای او اس )
 • کیف پول ” Atomic ” و ” Exodus ” ( نسخه ویندوز )

پس از انتخاب کیف پول و سپس ثبت نام در آن می توانید دیگر عملیات استخراج را آغاز کنید. به همین منظور شما نیازمند نرم افزارهایی با نام های  ”  XMrig ” و ” Minergate ” هستید. البته این نکته را نیز بگوئیم که نرم افزار های دیگری هستند که می توانید با استفاده از آن ها اقدام به استخراج رمز ارز مونرو کنید. ما در این مقاله طریقه استفاده از دو نرم افزاری که برایتان آوردیم را خواهیم گفت. همراه ما باشید.

بهترین کیف پول مونرو |معرفی کیف پول های برتر ارزدیجیتال مونرو (monero)


استخراج مونرو با گوشی موبایل

ممکن است برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که تصمیم به انجام عملیات استخراج گرفته باشید اما بعد از بررسی سرمایه لازم برای استخراج از آن گذشته اید.بیشتر کاربران به همین دلیل جذب عملیات استخراج با موبایل می شوند .هم هزینه و تجهیزات کمتری نیاز دارد و هم راحت تر و قابل دسترس تر است.استخراج ارزهای دیجیتال با موبایل امکان پذیر است اما باید بدانید که به این سادگی ها هم نیست و قبل از شروع آن باید تمام جوانب را بسنجید.ما در مقاله استخراج مونرو با گوشی موبایل به صورت کامل این موضوع را بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید:  راهنمای نرم افزار APMiner Tool | شناسایی ویروس ماینر های Antminer

آموزش استخراج ارز دیجیتال مونرو  XRM  با کامپیوتر

برای اینکه شما بتوانید ارز دیجیتال مونرو را با کامپیوتر های خانگی و یا لپ تاپ استخراج کنید، نیاز به یک نرم افزار دارید. در این مقاله با طریقه استخراج ارز دیجیتال مونرو، به وسیله ریگ ماینینگ ها آشنا شدید اما در این قسمت قرار است که درباره استخراج مونرو با کامپیوتر ها آشنا شوید.
در مقاله های پیشین آوردیم که استخراج رمز ارز ها توسط کامپیوتر های خانگی امکان پذیر است اما سوالی که در این بین برای ما به وجود می آید این است که آیا این کار سوددهی دارد یا خیر؟
اگر بخواهیم خودمان به صورت خلاصه بیان کنیم، اینگونه می گوییم که: به دلیل حجم و بالا و شلوغه شبکه های استخراج، کامپیوتر های خانگی توانایی استخراج را ندارند. اگر به یک پاسخ قانع کننده در این بابت هستید می توانید به مقاله ” استخراج بیت کوین با کامپیوتر ” مراجعه کنید.
اگر نگاهی به مشخصات دستگاه ماینر و یا ریگ های ماینینگ بیندازید،‌ این موضوع را کاملا درک خواهید کرد که سخت افزار کامپیوتر های خانگی را نمی توان در قبال سخت افزار های دستگاه های ماینر و یا ریگ های ماینینگ مقایسه کرد. اگر شما بخواهید با کامپیوتر خانگی خود رمز ارز مونرو را استخراج کنید، ممکن است موفق شوید اما در نهایت قطعا یکی از قطعات سخت افزاری شما اعم از: پردازنده یا CPU، کارت گرافیک یا GPU، مادربرد از کار می افتد.
برای اینکه اتفاقاتی که گفته شد رخ ندهد، به شما این پیشنهاد را می کنیم که از استخراج ارز دیجیتال مونرو با کامپیوتر های خانگی صرف نظر کنید. اما اگر باز هم در صدد این هستید که این کار را انجام دهید، می توان برای استخراج ارز دیجیتال مونرو از دو نرم افزار ذیل استفاده کنید


آموزش استخراج ارز دیجیتال مونرو با استفاده از نرم افزار Minergate

انجام فرآیند ثبت نام تا عمل استخراج در این نرم افزار بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید است. با مطالعه این قسمت از مقاله می توانید به راحتی با کمک این نرم افزار ارز دیجیتال مونرو استخراج کنید. همراه ما باشید.

ابتدا به سایت اصلی این نرم افزار مراجعه می کنید و سپس در تب های موجود بر روی گزینه ” Download ” کلیک می کنید و یا بر روی عبارت ” دانلود ” کلیک کنید تا مستقیما به صفحه دانلود این نرم افزار در سایت اختصاصی این برنامه بروید. پس از بارگذاری صفحه با یک صفحه همانند صفحه ذیل رو به رو خواهید شد.استخراج ارز دیجیتال مونرو - آموزش

در این مرحله پس از انتخاب نسخه مورد نطر بر روی دانلود کلیک کنید تا نرم افزار انتخابی شما شروع به بارگیری کند.

حال بر روی آیکون برنامه کلیک کنید و آن را اجرا کنید و مراحل نصب نرم افزار را طی کنید.

پس از انجام مراحل نصب با نمایان شدن آیکون نرم افزار بر روی آن کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. از شما درخواست ایمیل می شود. ایمیل خود را وارد کنید و سپس برای شروع عملیات استخراج ارز دیجیتال مونرو بر روی گزینه ” Start Smart Minig ” کلیک کنید.

(همانند تصویر ذیل )

اسمارت ماینینگ - استخراج ارز دیجیتال مونرومشاهده کردید که استخراج ارز دیجیتال مونرو با بکارگیری این نرم افزار تا چه سطحی آسان است. به افراد مبتدی پیشنهاد می کنیم که در ابتدای کار برای استخراج ارز دیجیتال مونرو از این نرم افازر استفاده کنند تا در صورت بروز مشکل بتوانند به راحتی آن را حل کنند. در قسمت بعدی از این مقاله به سراغ طریقه استخراج ارز دیجیتال مونرو با استفاده از نرم افزار ” XMRig ” می زویم.

نیم نگاهی به نرم افزار XMRig

کار با این نرم افزار تا حدودی سخت است. منظور از سخت این نیست که افراد نتوانند از آن استفاده کنند. برای بکارگیری این نرم افزار ابتدا باید آن را پیکربندی کنیم. مراحل پیکر بندی نرم افزار ” XMrig ” تا حدود زیادی طولانی است و ممکن است شما را خسته کند. اما این نرم افزار مزیت هایی نیز دارد که اگر به مزیت های آن نگاه کنیم شاید سختی های راه اندازی آن زیاد به چشم نیاید. در ادامه این مقاله شما با دنبال نمودن قدم به قدم آموزشی که برایتان آماده کرده ایم می توانید به راحتی این نرم افزار را نصب کنید و سپس با بکارگیری آن اقدام به استخراج ارز دیجیتال مونرو کنید. همراه ما باشید.

برای آشنایی با نحوه کار همه نرم افزار های استخراج مونرو کلیک کنید. 

معرفی بهترین نرم افزار های استخراج مونرو


آموزش استخراج ارز دیجیتال مونرو با استفاده از نرم افزار XMRig

در ابتدای کار، استخر مورد نظرتان را انتخاب کنید. استخر های زیادی هستند که می توانید به راحتی با استفاده از آنها اقدام به استخراج ارز دیجیتال مونرو کنید.برای انتخاب یک استخر خوب می توانید به ” این سایت ” مراجعه کنید. ( برای ورود به سایت مورد نظر بر روی عبارت این سایت کلیک کنید. )

این سایت به شما کمک می کند تا با استفاده از جست و جوی نام ارز دیجیتال مورد نظر، بهترین استخر های موجود این رمز ارز را برایتان نمایش می دهد. به راحتی می توانید به کمک این سایت یک استخر با شرایط مطلوب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که خودتان نیز پس از معرفی استخر ها توسط این سایت، نگاهی به نوع استخر و یا مشخصات آن بیندازید و اگر طبق شرایط دلخواه شما بود آن را انتخاب و سپس در آن ثبت نام کنید.

پس از انجام این مراحل به سراغ ادامه کار که راه اندازی نرم افزار ” XMrig ” بود، می رویم.

ابتدا باید نرم افزار ” XMrig ” را دانلود کنیم. برای دانلود این نرم افزار مخصوص سیستم های ” 64 بیتی ” ویندوز 10 ” می توانید بر روی دکمه ذیل کلیک کنید.

توجه: همانطور که می دانید به فایل های فشرده شده ” .zip ” گفته می شود. برای اینکه بتوانید این فایل را از حالت فشره خارج کنید باید ابتدا نرم افزار ” Winrar ” را دانلود کنید و سپس اقدام به خارج کردن از حالت فشرده کنید. ( این فایل دارای هیچ گونه گذرواژه ای نمی باشد. )

پس از خارج نمودن از حالت فشرده، محتویات فایل را به یک پوشه انتقال دهید و سپس به ” سایت XMRig ” مراجعه کنید. دلیل اینکه ابتدا به سایت اختصاصی این نرم افزار باید مراجعه کنیم این است که، در ابتدا باید برای این نرم افزار یک پیکربندی جدید ایجاد کنیم تا بتوانیم نرم افزار را اجرا کنیم. به همین منظور در صورت نیاز به آموزش می توانید مراحل ذیل را دنبال کنید.

پس از مراجعه به سایت ” XMrig ” با صفحه ذیل رو به رو می شوید. بر روی گزینه ” Wizard ” کلیک کنید تا مراحلی که باید برای استخراج مونرو طی کنید آغاز شود. ( همانند تصویر ذیل )

استخراج ارز دیجیتال مونرو - xmrigپس از کلیک بر روی گزینه ” Wizard “، در صفحه جدید اگر مشاهده کنید یک نوار با مراحلی با نام های: ” Start “, ” Pools “, ” Backends “, ” Misc ” و ” Results ” می بینید. این تمام مراحلی است که شما باید طی کنید تا بتوانید به آخرین مرحله برسید.

در بخش اول و یا ” Start ” ابتدا بر روی گزینه ” New Configuration ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

startدر بخش دوم و یا ” Pools ” ابتدا بر روی گزینه ” Add Pool ” کلیک کنید و سپس با نمایش دیگر گزینه ها بر روی استخر مورد نظرتان کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

add poolپس از انتخاب استخر در همین بخش باید آدرس کیف پولتان را وارد صفحه ای که جدیدا بارگذاری شده است کنید. پس از وارد نمودن آدرس بر روی گزینه ” Add Pool ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

آدرس ولت مونرودر بخش جدید یعنی ” Backends ” باید تنها گزینه ” CPU ” فعال باشد. ( همانند تصویر ذیل )

backendدر بخش ” Misc ” نیز باید مقدار کارمزد نرم افزار را تعیین کنید. این مقدار بستگی به خودتان دارد که چه مقدار می خواهید کارمزد برای برنامه در نظر بگیرید. پس از وارد نمودن مقدار کارمزد، بر روی تب ” Results ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )

misc - استخراج ارز دیجیتال مونرودر بخش آخر یا ” Results ” باید کد های پیکربندی را کپی کنید. ( همانند تصویر ذیل )result

توجه: در این مرحله ساخت پیکربندی به پایان رسیده است اما پس از کپی نمودن کد ها به هیچ عنوان مرورگر خود را نبندید و تا انتهای کار صبر کنید.

در این قسمت پس از طی نمودن مراحل بالا باید به پوشه ای که محتوایات نرم افزار ” XMrig ” وارد کرده اید بروید و سپس فایل ” Config.json ” را با نرم افزار ” Notepad ” و یا ” ++Notpad ” اجرا کنید. برای انجام این کار کافیست بر روی فایل ” Config.json ” کلیک راست کنید و سپس بر روی یکی از نرم افزار هایی که گفتیم کلیک کنید تا این فایل با نرم افزار انتخابی باز شود.

توجه: نرم افزار ” Notepad ” در ویندوز 10 به عنوان یک نرم افزار پیش فرض نصب است و نیازی به دانلود آن ندارید اما اگر می خواهید از نرم افزار ” ++notepad ” استفاده کنید ابتدا باید آن را دانلود کنید و سپس بعد از نصب آن را اجرا کنید.

پس از اینکه فایل را با کمک یکی از نرم افزار های که گفته شد اجرا نمودید، محتویات داخل فایل را پاک کنید و سپس محتویات کپی شده در بخش آخر سایت ” XMrig ” را در این مکان جایگذاری کنید و سپس با توجه به استخری که انتخاب کرده اید پورت های آن را اصلاح کنید.

پس از انجام این مراحل باید بر روی گزینه ” File ” و سپس گزینه ” Save ” کلیک کنید تا این فایل با همان پسوند در همان مکان ذخیره شود.

در این مرحله و مرحله آخر پس از انجام فرآیند بالا به درستی باید بر روی فایل ” xmrig.exe کلیک راست کنید و گزینه ” Run as Administraror ” را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” yes ” ضربه بزنید تا فایل اجرا شود. حال در این قسمت اگر تمامی مراحلی که گفته شد را به درستی انجام داده باشید با پیغام ” Share Accepted ” رو به رو می شوید. ( همانند تصویر ذیل )

پس از انجام تمام مراحل فوق، شما موفق به کانفینگ و یا پیکربندی سیستم خود در جهت استخراج ارز دیجیتال ” مونرو ” شدید. حال سیستم اقدام به استخراج این رمز ارز می کند.


آموزش استخراج ارز دیجیتال مونرو با استفاده از نرم افزار XMR-Stak

استفاده از این نرم افزار بسیار راحت است. شما می توانید به راحتی آدرس استخر های مورد نظرتان را به این نرم افزار بدهید. به همین جهت اگر علاقه به مطالعه این آموزش دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

در وحله اول باید نرم افزار XMR-Stak را دانلود کنید. برای دانلود این نرم افزار به صورت مستقیم از سایت زوم ارز، بر روی دکمه ذیل کلیک کنید. پس از دانلود این نرم افزار احتیاجی به نصب ندارد و تنها با کلیک بر روی ” xmr-stak.exe ” می توانید آن را اجرا کنید.

توجه: فایل دانلود شما یک فایل فشرده شده می باشد. برای اینکه بتوانید این فایل را از حالت فشرده خارج کنید، باید از نرم افزار “ Winrar “ استفاده کنید. در هنگام خارج نمودن از حالت فشرده از شما در خواست رمز می شود. با وارد نمودن عبارت ”  www.zoomarz.com ” می توانید از این مرحله گذر کنید.

پس از کلیک بر روی آیکون نرم افزار، صفحه ای همانند صفحه ذیل برایتان بارگذاری می شود. در اینجا باید کلمه ” Y ” را وارد کنید و سپس ” Enter ” ضربه بزنید.

در این قسمت، برایتان الگوریتم هایی که این نرم افزار از آنها پیشتیبانی می کند را نمایش می دهد. باید الگوریتم مورد نظر خود را تایپ کنید و سپس کلید ” Enter ” را فشار دهید.

در قسمت بعدی باید آدرس استخر، نام کامپیوتر و سپس رمز خود را وارد کنید. در انتها با وارد نمودن هر کدام به صورت مجزا بر روی کلید ” Enter ” ضربه بزنید.

شما می توانید انجام مراحل بالا را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

( برای بزرگ نمایی تصویر یک بار بر روی آن کلیک کنید. )

در پایان این قسمت شما توانستید که با استفاده از نرم افزار های ”  Minergate ” و ” XMRig ” و ” XMRStak ” عملیات استخراج ارز دیجیتال مونرو را پیش بگیرید. در پایان نیز صلاح است تا تعدادی نکته درباره استخراج ارز دیجیتال مونرو از طریق کامپیوتر برایتان شرح دهیم.

نرم افزار های استخراج مونرو | معرفی بهترین نرم افزارهای استخراج ارزدیجیتال مونرو


هشدار هایی که باید توجه کنید

در این قسمت سعی داریم تا نکات مهمی که باید رعایت کنید را برایتان بیاوریم تا از آنها اطلاع داشته باشید و آنها را نیز رعایت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. به نکته و یا هشدار های ذیل توجه کنید.

 1. مهم ترین بخشی که شما باید به آن دقت کنید سیستم تهویه هوا و خنک کننده می باشد. با تهیه یک سیستم خنک کننده شما می توانید دمای کامپیوترتان را همیشه مطلوب نگه دارید و همچنین تجهیزات سیستم تهویه هوا را نیز فراهم کنید تا عمر قطعات مختلف دستگاه شما بیشتر شود. پردازشگر شما به علت عملیات پردازش سخت و سنگین دائما با حرارت بالایی رو به رو است. برای کاهش این حرارت باید از سیستم تهویه هوا و یا خنک کننده استفاده کنید. این مهم ترین بخشی است که شما باید رعایت کنید. پس هرگز این مورد را پشت گوش نیندازید.
 2. پس از اینکه سیستم خنک کننده و تهویه هوای مناسبی برای کامپیوتری که قرار است استخراج کند در نظر گرفتید این بار به سراغ منبع تغذیه مناسب می رویم. منبع تغذیه که تهیه می کنید باید مناسب باشد. با تمامی قطعات همخوانی داشته باشد و همچنین اختلال ایجاد نکند. برای اینکه بتوانید از منبع تغذیه خود مطمئن شوید که مناسب سیستم شما است یا خیر به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یک الی دو پله بالاتر از پردازنده مورد نیاز سیستمتان تهیه کنید.
 3. از روش های افزایش سرعت به هیچ عنوان استفاده نکنید. یکی از این روش ها اورکلاک دستگاه می باشد. اورکلاک به این معنی است که شما کارکرد پردازنده و یا قطعات دیگر را به حداکثر کارکرد خود می رسانید. این موضوع سبب می شود تا پردازنده و یا دیگر قطعاتی که این روش را برای آن پیاده سازی می کنید مرتبا با مشکل رو به رو شود و همچنین گاها ممکن است آسیب های جبران نا پذیری بزند که باعث خسارت های مالی زیادی شود.
 4. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، شما نمی توانید با هر کامپیوتری اقدام به استخراج ارز دیجیتال مونرو کنید. استخراج این ارز توسط کامپیوتر نیازمند پردازنده قدرتمند می باشد. پس قطعا نمی توانید از لپ تاپ استفاده کنید. بعضی از لپ تاپ های گران قیمت از سخت افزار قدرتمندی برخوردار هستند اما نه به اندازه پردازنده کامپیوتر. این مورد را همیشه به خاطر داشته باشید که قطعات کامپیوتر چند پله از قطعات لپ تاپ قدرتمند تر هستند.

بیت کوین استخراج کنم یا مونرو؟

ممکن است سوالی این چنین فکر شما را درگیر کند که بهتر است بیت کوین استخراج کنم یا مونرو ؟ پاسخ به این سوال نیازمند اطلاع از تفاوت ها و شباهت های این دو ارزدیجیتال است تا منجر به یک تصمیم درست بسته به شرایط ما شود.

هردوی این ارزهای دیجیتال دارای امنیت بالایی هستند و تراکنشات آن ها قابل ردیابی و شناسایی نیست.هریک از آن ها از یک الگوریتم خاص پیروی می کنند.بیت کوین بر اساس الگوریتم SHA 256 طراحی شده و مونرو بر اساس الگوریتم CRPTONOTE .هردوی این ارزهای به تعداد محدودی عرضه شده اند بیت کوین به تعداد 21 میلیون واحد و مونرو به تعداد 18 میلیون واحد.سرعت استخراج مونرو بیشتر از سرعت استخراج بیت کوین است.و این به این دلیل می باشد که شبکه بیت کوین بسیار شلوغ است و سختی شبکه آن بالاست.این موارد تنها اشاره کوچکی به پاسخ به این سوال است.در مقاله استخراج بیت کوین بهتر است یا مونرو به طور مفصل این مبحث را مورد بررسی قرار داده ایم .شما می توانید با مراجعه به آن به یافتن پاسخ سوالتان کمک کنید.

بیت کوین استخراج کنم یا مونرو؟!؟

 

در پایان مقاله از شما ممنونیم که همراه ما بودید، امیدوار هستیم با مطالعه این مقاله به جواب سوال هایتان رسیده باشید.


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا