اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

بیشترین مراکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در تهران قرار دارد

به گزارش زوم ارز و به نقل از ایرنا از اعلام روز یکشنبه شرکت  توزیع نیروی برق استان تهران، مصطفی بابایی اظهار داشت:  از ابتدای سال جاری تا کنون نیز ۱۵۷ مرکز کشف و چهار هزار و ۴۳۹ دستگاه ماینر جمع آوری شده است.

سلام کریپتو

بر پایه این اعلام در نشستی که با حضور قائم مقام، معاون خدمات مشترکین و مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به  همراه نمایندگانی از وزارت صمت، وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات، سازمان اطلاعات سپاه و پلیس امنیت اقتصادی برگزار شد بابایی افزود: این تعداد در مقایسه با دو سال گذشته جهش چشمگیری داشته است.

وی تصریح کرد: این افزایش در تعداد مراکز شناسایی شده در بازه چهار ماهه ابتدایی سال را می توان ناشی از استقبال سودجویان از تولید رمز ارز  به جهت فواید اقتصادی حاصل از آن دانست.

معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان تهران بیان داشت: با توجه به آگاهی مردم از این تجارت نو ظهور و به سبب مشکلات اقتصادی و بیکاری شاهد تکاپوی عامه مردم برای اخذ مجوز و راه اندازی این مراکز هستیم.

خسارت روزانه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز چقدر است؟

به گزارش زوم ارز و به  نقل از پایگاه خبری توانیر محمد خدادادی گفت:
سودجویانی که از دستگاه رمز ارز غیرمجاز جمع آوری شده توسط وزارت نیرو استفاده می‌کردند روزانه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از منابع کشور را به غارت می‌برده اند تا بدون ایجاد هیچ گونه شغل و ارزش افزوده‌ای برای کشور و صرفا با سوء استفاده از یارانه حامل‌های انرژی به ثروت اندوزی بپردازند.

صرافی ایرانی کارت

مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز افزود: براساس قانون استفاده از هرگونه انشعاب برق با تعرفه یارانه‌ای شامل انشعاب برق خانگی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و … برای استخراج رمز ارز‌ها در کشور غیرمجاز است.

بیشتر بخوانید:  کاهش شدید سختی شبکه بیت کوین

وی گفت:بهلولی انجام این عمل خلاف قانون در واقع کسب کردن سود نه از طریق یک فعالیت اقتصادیِ اشتغال زا و مولد بلکه با سوءاستفاده از یارانه حامل‌های انرژی متعلق به آحاد ملت ایران، است.

خدادادی افزود: سودجویی غیرقانونی از محل یارانه‌ها نیز باعث تحمیل هزینه‌های هنگفتی به اقتصاد کشور شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به دامن زدن به رکود صنایع و تعطیلی کارخانه‌ها و همچنین افزایش بیکاری و تورم اشاره کرد.

وی در این خصوص با بیان این که مجموعه صنعت برق تاکنون با همکاری نیروی انتظامی و همراهی قضات، موفق به کشف و جمع آوری تعداد قابل توجهی دستگاه استخراج رمز ارز با ظرفیتی نزدیک به ۶۰۰ مگاوات شده است، خاطرنشان کرد: در صورتی که این تعداد دستگاه کشف و جمع آوری نشده بود، مالکان آن‌ها با رفتار سودجویانه هم اکنون نیز مشغول به سوءاستفاده از برق یارانه‌ای برای کسب ثروت غیرقانونی بودند.

مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز ادامه داد: با توجه به این که برای تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی کشور گاز طبیعی با قیمت یارانه‌ای به مصرف می‌رسد، میزان یارانه‌ای که این افراد، برخلاف قانون از آن بهره می‌بردند به حدود ۲۰ میلیارد تومان در روز بالغ می‌شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  IRIB-IRNA


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا