صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

فروش NFTها در ژوئن به پایین‌ترین میزان یک سال اخیر رسید

فروش NFTها در ژوئن به پایین‌ترین میزان یک سال اخیر رسید

به گزارش زوم ارز، در سال 2021، NFTها به مرکز توجه تبدیل شدند؛ چرا که هنرمندان، افراد تاثیرگذار، سلبریتی‌ها و صنعت ورزش به عنوان طرفداران این توکن‌ها، تمایل عموم را به سرمایه گذاری در جهت موفقیت این افراد قدرت بخشیدند. هرچند، هایپ پیرامون NFTها دوام زیادی نداشت؛ با وجود بازار نزولی بی رحم سال 2022، فروش NFTها به افت یک ساله رسید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

پرواز NFTها، که از جولای سال 2021 آغاز شد، اوج خود را، به کمک اکوسیستم سالم و صعودی رمز ارز و احساسات مثبت سرمایه گذاران، تا می 2022 حفظ کرد. هرچند، ناتوانی بیت کوین در حفظ قیمت خود، تاثیر نامطلوبی در سراسر اکوسیستم رمز ارز داشت.

ژوئن 2022، اکوسیستم NFT بدترین عملکرد خود در سال را ثبت کرد؛ چرا که مجموع تعداد فروش‌های روزانه به سطح حدود 19000، با ارزش تخمینی حدود 13.8 میلیون دلار، که آخرین بار ژوئن 2021 ثبت شده بود، سقوط کرد.

هرچند، سال گذشته، میزان فروش مشابه NFTها شگفت انگیز در نظر گرفته میشد؛ چرا که این اکوسیستم نوظهور پدید آمدن کاربردهای زیادی را به خود دید.

برخی از فاکتورهای کلیدی با تاثیر منفی بر هایپ پیرامون NFTها، افت قیمت اتریوم، نبود تقاضای بازار ثانویه و هزینه کارمزد غیر واقعی به شمار می‌روند. در نتیجه، بنا به داده‌های NFTGo، طی سه ماه اخیر، ارزش بازار NFTها افتی 40 درصدی به خود دید و 66 درصد از حجم معاملات این بازار از دست رفت.

بیشتر بخوانید:  تمایل کم آمریکایی ها به ارز های دیجیتال

با وجود بازار نزولی، کارآفرینان رمز ارز از جمله چانگ پنگ ژائو، در حال کمک به دولت‌ها برای بررسی کاربردهای NFTها در شناسایی هویت شهروندان هستند. همچنین، کمپانی متا نیز اخیرا از برنامه‌های خود برای پشتیبانی از NFTها برای خالقان این توکن‌‎ها، رونمایی کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا