اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش تعداد بیت کوین های گمشده

به گزارش زوم ارز، با توجه به توییت اخیر تیم گلس نود، میزان بیت کوین گم شده یا هولد شده به بالاترین سطح هفته ماهه خود یعنی حدوداً 7.2 میلیون واحد بیت کوین رسید که از 33.96 درصد از کل عرضه بیت کوین که 21 میلیون واحد می‌باشد فراتر رفته است.

سلام کریپتو

تقریباً سه هفته پیش در 21 آگست این شاخص به بالاترین حد در 5 ماه گذشته رسید و در آن زمان کالین وو روزنامه نگار مشهور چینی اظهار داشت که باید این تعداد کوین ها را خارج از گردش تلقی کنیم.

این واقعیت اساساً کمیابی بیت کوین را افزایش می‌دهد و یک مدل برتری برای بیت کوین ایجاد می‌کند چرا که بسیاری از آلت کوین های مشهور همچون اتریوم یا دوج کوین عرضه نامحدود دارند و حتی اگر عرضه نامحدود هم نداشته باشند همچون کاردانو و ریپل عرضه بسیار بسیار زیادی دارند و همین ویژگی بیت کوین تا به اینجا به پیشرفت قیمت بیت کوین کمک زیادی کرده است.

با این حال، برخی از این سکه های گمشده ممکن است گم نشده باشند و در کیف پول های سرد توسط هولدر های بلند مدت بیت کوین که این رمز ارز را در روز های اولیه آن خریداری کردند ذخیره شده باشد ولی خب قطعا مقداری از آنها گم شده‌اند چرا که کیف پول هایی که در رایانه های قدیمی حضور داشتند و این رایانه ها گم یا خراب شده‌اند و بسیاری از این کیف پول ها نیز نمی‌توانند کلید خصوصی خود را بازیابی کنند.

بیشتر بخوانید:  هکر PolyNetwork پول مردم را بازگرداند

به عنوان مثال استفان توماس مدیر ارشد فنی ریپل قادر به باز کردن کیف پول بیت کوین خود که 231 میلیون دلار بیت کوین در آن است نبود.

صرافی ایرانی کارت

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا