اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ممنوعیت ارز های دیجیتال برای مردم به جز ثروتمندان

نهاد های نظارتی هنگ کنگ پس از ماه ها حدس و گمان شدید درباره ممنوعیت احتمالی ارز های دیجیتال، اقدام به ممنوعیت تجارت خرده فروشان کردند.
همانطور که رویترز روز جمعه گزارش داد، وزارت خدمات مالی و خزانه داری هنگ کنگ پس از مدت ها مشورت در مورد ممنوعیت تجارت ارز های دیجیتال تصمیم خود را اعلام کرد.
این وزارت خانه از نوامبر سال 2020 به دنبال تصمیم گیری در این حوزه بود.
این وزارت خانه دستوری را صادر کرده است مبنی بر اینکه افرادی که خواستار تجارت ارز های دیجیتال هستند باید مجوز بگیرند و این مجوز فقط به ثروتمندان هنگ کنگی اعطا خواهد شد، و میزان حداقل سرمایه برای کسب مجوز 8 میلیون دلار هنگ کنگ (حدوداً 1 میلیون دلار آمریکا) می‌باشد.
برای وزارت خزانه داری هنگ کنگ، منع تجارت خرده فروشی حرکتی ضروری برای این جامعه است و گزارش شده است که این وزارت خانه باید طرح خود را به قانونگذاران هنگ کنگی تحویل دهد و در نهایت آنها تصمیم خواهند گرفت.
با تصویب این لایحه 93 درصد از جمعیت هنگ کنگ قادر به فعالیت در بازار ارز های دیجیتال نخواهند بود زیرا 93 درصد از جمعیت شهر سرمایه ای کمتر از 1 میلیون دلار آمریکا دارند.
در صورت تصویب این طرح، بازار سیاه ارز های دیجیتال در هنگ کنگ به راه خواهد افتاد که موضوعی بسیار خطرناک است.
این لایحه ی پیشنهادی جزو سختگیرانه ترین طرح های ارائه شده در صنعت ارز های دیجیتال است و صرافی های مشهوری همچون بیت فینکس و FTX در این کشور فعالیت می‌کنند و برخی دیگر مانند صرافی OKEX و  صرافی Huobi  نیز در این کشور دفتر دارند.
به نظر شما این خبر تا چه حد تاثیر منفی بر روی بازار خواهد داشت؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  عرضه برق تجدید ناپذیر برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع شد

منبع: CoinTelegraph

کوین کده

گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا