اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حمله پیتر شیف به ایلان ماسک!

salamcrypto

در حالی که شرکت سازنده خودرو های الکتریکی یعنی تسلا هفته های قبلی از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خبر داده بود، سرانجام شب گذشته در یک گفت و گوی توئیتری تأیید کرد که دارنده بیت کوین است.
صبح دیروز پیتر شیف توئیتی نوشت: بنا به اظهارات ایلان ماسک، بیت کوین و پول های سنتی هردو بدردنخور و آشغال هستند. من قبول دارم، فقط فکر می‌کنم بیت کوین که همان پول سنتی دیجیتال است از پول سنتی که توسط بانک ها ساخته می‌شود آشغال تر است. طلا آشغال نیست بلکه پول واقعی ست و از هردوی آنها بهتر است.
شیف اشاره کرد که به عنوان یک مهندس، بنیانگذار تسلا یعنی ایلان ماسک باید تفاوت بیت یک عنصر ملموس و رشته ای از اعداد را بداند و گفت که طلا کاربرد بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.
شیف اضافه کرد: پول داده نیست، داده ها می‌توانند نشان دهنده پول باشند اما نمی‌توانند جایگزین آن شوند. پول مبادله کالا به کالا را بهبود بخشید، طلا پول را بهبود بخشید و داده ها طلا را بهبود بخشیدند اما بیت کوین بازگشت به مرحله اول است. در تمام دنیا فروشندگان پول را می‌پذیرند اما برای استفاده از بیت کوین باید فروشنده ای پیدا کنید که آنچه شما می‌خواهید را داشته باشد و آنچه که شما دارید را بخواهد.
در پاسخ ایلان ماسک به شیف او گفت: ممکن است او هم یکی از دارندگان ارز های دیجیتال باشد.
ایلان ماسک قبلاً در مورد دوج کوین خوش‌بین بود و تبلیغ زیادی برای این ارز کرد و باعث افزایش قیمت شدید آن شد، او توئیت هایی هم در مورد بیت کوین نوشته بود که باعث افزایش قیمت بیت کوین هم شده بود و حالا دیروز توئیتی نوشت که مضمون آن این بود: فکر می‌کنم قیمت بیت کوین و اتریوم بالاست.
ایلان ماسک در دنیای توئیتر فرد بسیار معتمدی ست و به همین دلیل نفوذ زیادی در بازار دارد و به راحتی می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت شود. آخرین کار او این بود که یک و نیم میلیارد معادل 7.7درصد از پول ناخالص تسلا را بیت کوین بخرد. بعد از آن توئیتی نوشت و گفت فقط یک احمق به دنبال سرمایه گذاری فراتر از پول های سنتی نیست.
در همین حال شیف فردی ست که اعتبار جهانی کمی دارد و تقریباً تمام دنیا او را مسخره می‌کنند، او قبلاً گفته بود که بیت کوین یک کلاهبرداری ست و اخیراً اعتراف کرده که اشتباه فکر می‌کرده است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  ضوابط چگونگی فعالیت صرافی های داخلی اعلام شد

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا