اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

شایعات حمله ی فیشینگ به کاربران OpenSea

شایعات حمله ی فیشینگ به کاربران OpenSea

به گزارش زوم ارز، کمپانی OpenSea می‌گوید آن ها در حال بررسی شایعات هک روز شنبه در این بازار NFT بر پایه ی اتریوم، هستند. بنا به گزارش کاربران، دارایی دیجیتال آن ها شامل مجموعه های Cool Cats و Doodle دزدیده شدند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اما دوین فینزر، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل این کمپانی، در توییتی نوشت که احتمالا هدف این هک خود این شرکت نبوده است، بلکه کسانی بودند که برای معامله و نگهداری از دارایی دیجیتال خود در این بازار فعالیت می‌کردند. وی در این توییت گفت:

تا جایی که می‌دانیم، این یک حمله ی فیشینگ است و باور داریم که این حمله با سایت OpenSea ارتباط خاصی نداشته است. به نظر می‌رسد که تاکنون 32 کاربر قربانی این حمله شده و NFT آن ها دزدیده شده است.

کوین کده

به عبارت دیگر، احتمال می‌رود که کاربران ایمیل هایی با ظاهر رسمی دریافت کرده‌اند که آن ها را به انتقال دارایی خود به کیف پولی دیگر فریب داده‌اند. در حال حاضر، آن آدرس که توسط موسسه ی کاوشگر بلاکچین EtherScan با نام Fake_Phishing5169 شناسایی می‌شود، دارای 641 توکن اتریوم به ارزش بیش از 1.7 میلیون دلار است.

چنانچه نظریه ی فینزر درست باشد، فرد یا افرادی که در حمله دست داشتند زمان مناسبی را برای این حمله انتخاب کرده‌اند. در روز جمعه، OpenSea قرارداد هوشمند جدیدی را عرضه کرد و از کاربران خواست که دارایی خود را منتقل کنند. به گونه ای می‌توان گفت که این قرارداد جدید به دنبال جلوگیری از یک سو استفاده ی متفاوت بود، سو استفاده ای که باعث می‌شود کاربران به طور ناخواسته دارایی خود را با قیمت پایین بفروشند.

بیشتر بخوانید:  قانون مجلس برای سازماندهی رمز ارز ها

فینزر به کاربران اصرار کرد که با اطمینان از آدرس opensea.io از سایت استفاده کنند و مراقب ایمیل های فیشینگ باشند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا