اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تغییر قوانین مالیاتی پرتغال به ضرر طرفداران رمز ارز

تغییر قوانین مالیاتی پرتغال به ضرر طرفداران رمز ارز

به گزارش زوم ارز، فرناندو مدینا، وزیر مالی پرتغال، تایید کرد که کشور وی شروع به وضع مالیات بر ارزهای دیجیتال خواهد کرد، اما برای این اقدام، تاریخی معین نشد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به ساپو، رسانه خبری محلی، اقدام شروع وضع مالیات بر رمز ارز، در روز 13 می توسط مندونچا مندس، دبیر امور مالیاتی، تایید شده بود.

هرچند، هنوز تاریخ مشخص یا تعیین نرخی برای شروع وضع مالیات معین نشده است. این قانون، بر سود سرمایه‌ی به دست آمده از رمز ارزهایی چون بیت کوین، بزرگترین رمز ارز بازار از نظر ارزش کل، اجرا خواهد شد. این اقدام، قانون ‌مالیاتی‌ای که در سال 2016 وضع شد و می‌گفت از آنجایی که رمز ارز، ارز قانونی به حساب نمی‌آید، پس سود حاصل از آن شامل مالیات نمی‌شود، را نقض می‌کند.

کوین کده

مدینا، طی یک جلسه کاری در پارلمان گفت که اصول وی پیرامون مالیات، از مقایسه‌ی پرتغال با کشورهایی که در حال حاضر سیستم‌هایی در جریان دارند، نشات گرفت. علاوه بر آن، بنا به گزارش ساپو، مدینا اشاره داشت: منطقی نیست که یک دارایی با قابلیت تولید سود سرمایه، شامل مالیات نشود.

به نظر می‌رسد که مدینا نرخ سختگیرانه‌ای از مالیات برای سود سرمایه‌ی حاصل از رمز ارز تنظیم نخواهد کرد. وی توضیح داد که ایجاد و بنا گذاری سیستمی که مالیات را به سطح مطلوب برساند اهمیت دارد، اما نباید این سیستم موجب کاهش درآمد تا صفر شود. این امر با هدف وجود این سیستم در تناقض است.

بیشتر بخوانید:  آغاز فعالیت های مجدد انجمن بلاکچین ایران

در نهایت، در این جلسه‌ی کاری در پارلمان، مندس گفت وضع مالیات بر رمز ارز، پیچیدگی بیشتری از بیشتر دارایی‌های دیگر دارد؛ چرا که هیچ تعریف جهانی‌ای از دارایی رمز ارز و ارزهای دیجیتال در دست نیست.

تا پیش از این، پرتغال به عنوان یک پناهگاه برای پرداخت نکردن مالیات رمز ارز ظاهر میشد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا