اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حذف شدن دو فورک بیت کوین از صرافی OKCoin

salamcrypto

صرافی OKCoin دلیل حذف دو فورک بیت کوین یعنی BCH و BSV را اقدامات ضد اخلاقی بیان کرده است.
در حالی که ارزش کل بازار بیت کوین از یک تریلیون دلار عبور کرده است در عوض دو فورک محبوب ترین ارز دیجیتال جهان منبع نقدینگی خود را به دلیل حذف شدن رمز ارز های  BSV و BCH از لیست صرافی اوکی کوین از دست دادند.
امروز مدیرعامل صرافی  OKCoin یعنی آقای هونگ فانگ در پستی در وبلاگ خود تصمیم حذف این دو رمزارز را توضیح داد.
او توضیح داد که دلیل این کار محافظت از سرمایه گذاران در برابر جنگ نادرست سو استفاده از اطلاعات بوده است.
فانگ خاطرنشان کرد که آنها ارز ها را به طور مرتب با معیار هایی مثل توسعه اکوسیستم و … مورد بررسی قرار می‌دهند و این دو فورک بیت کوین پس از بررسی اخیر حذف شدند. فانگ می‌گوید که این شرکت حس می‌کند باید دلیل تصمیم خود را توضیح دهد. در این پست آمده است: هنگامی که خبر رسید کریگ رایت که خود را مخترع بیت کوین و حامی BSV اعلام کرد در حال انجام اقداماتی برای اجرای ادعا های کپی رایت مربوط به بیت کوین است. “این فرد بد نام مارا در معرض یک معضل بسیار ناراحت کننده قرار داده است.”
در حالی که فانگ معتقد است که بیت کوین یک نرم افزار متن باز است می‌گوید اختلاف نظر بین افراد و هارد فورک ها در یک زمینه نرم افزاری مجاز است، اما در نهایت ما در یک جنگ نابرابر با کریگ رایت و دیگر اعضای برجسته بازار BCH و BSV هستیم.
” ما هردو عامل( کریگ رایت و اعضای برجسته بازار دو هارد فورک بیت کوین) را بسیار مخرب برای بیت کوین می‌دانیم. بیت کوین لایه اساسی صنعت ماست. با حذف کردن این دو هارد فورک حس راحتی بیشتری خواهیم داشت.
طبق گفته Coingecko صرافی OKCoin در ایالات متحده فعالیت می‌کند و روزانه 50 میلیون دلار ارز معامله می‌کند که 70 درصد از این مبلغ را جفت ارز  BTC/USD تشکیل می‌دهد و بنا به CoinGecko هارد فورک BSV فقط 30 هزار دلار و هارد فورک  BCH فقط 150 هزار دلار از این معاملات را تشکیل می‌دهند.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  اصلاح قیمت بیت کوین به پایان نرسیده است

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا