اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خطر در سیستم مالی آمریکا با پذیرش بیت کوین در ال سالوادور

بروز خطر در سیستم مالی آمریکا با پذیرش بیت کوین در ال سالوادور

به گزارش زوم ارز، امروز سناتور های آمریکا قانونی را معرفی کردند که بر اساس آن اداره ی ایالتی باید گزارشی پیرامون قانون بیت کوین در ال سالوادور تنظیم کند و برنامه ای جهت کاهش ریسک های احتمالی وارده بر سیستم مالی آمریکا طراحی کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در یک بیانیه ی مطبوعاتی، سناتور ها گفتند قانونی‌سازی بیت کوین در ال سالوادور باعث ایجاد نگرانی های بزرگی شده است و در صورت تصویب لایحه، قانون پیشنهادی آن ها به اداره ی ایالتی مهلت 60 روزه برای تنظیم گزارشی از پذیرش بیت کوین توسط این کشور می‌دهد.

پرچمدار بازار ارز های دیجیتال، بیت کوین، یک ارز قانونی در ال سالوادور محسوب می‌شود. سال گذشته، رییس جمهور غیر عادی هزاره ی جدید، ناییب بوکل، پیشنهاد این قانون را ارائه داد و در ماه سپتامبر این قانون تصویب شد.

کوین کده

مطابق قانون، در صورتی که مشاغل فناوری مورد نیاز برای پذیرش بیت کوین را داشته باشند، باید این رمز ارز را بپذیرند. دولت همچنین برای شهروندان کیف پولی با نام Chivo ارائه کرده است و به آن ها رمز ارز به ارزش 30 دلار برای شروع اهدا کرده است.

این قانون همچنین توسط بانک جهانی، IMF و حتی بانک جی‌پی مورگان مورد انتقاد قرار گرفته است. ماه گذشته IMF برای بار دیگر از این کشور خواست تا این قانون را بردارد.

بیشتر بخوانید:  با دور شدن آتاری از رمز ارز، توکن ATRI با خاک یکسان شد

رییس جمهور بوکل معمولا پس از خرید بیت کوین توییت می‌نویسد. همچنین او ادعا کرده است که این کار را با گوشی اش انجام می‌دهد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا